Dzięki działaniom Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie) powstanie ultranowoczesny i zrównoważony środowiskowo zakład PepsiCo produkujący przekąski. Projekt przyczynia się do stałego, zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki, tworzenia nowych miejsc pracy, a także rozwoju lokalnych społeczności.
- Miesiące negocjacji i rozmów połączone z ciężką pracą naszych specjalistów przyniosły zamierzony efekt. Na 30 hektarowej działce powstanie największa inwestycja PepsiCo w Polsce. To krok w przyszłość, krok w nowoczesne technologie oraz krok w bezpieczne i ekologiczne miejsca pracy – podkreśla Przemysław Bożek Prezes LSSE S.A.
Inwestycja to prawie 55 000 m2 zabudowanej powierzchni, na której zatrudnienie znajdzie ponad 450 osób. 8 linii produkcyjnych o najniższym zużyciu mediów (wody, energii, gazu) na 1 kg produkcji oraz technologie przyszłości, czyli pasywna technologia budynku produkcyjnego o najwyższych parametrach ekologicznych – pierwszy na świecie obiekt PepsiCo zaprojektowany w oparciu o pomiar emisji CO2 w całym cyklu życia: projektu, budowy i eksploatacji, to główne filary odpowiedzialności ekologicznej PepsiCo.

- Jestem dumny, że nasza strefa będzie miejscem, w którym nowoczesne technologie wspierają rozwiązania proekologiczne dążąc do poprawy jakości życia i pracy mieszkańców naszego regionu - dodaje Prezes Bożek
Fabryka to także ochrona środowiska, dlatego obiekt docelowo ma posiadać własne rozwiązania fotowoltaiczne na budynku biurowym, najlepszą w swojej klasie zakładową podczyszczalnie ścieków oraz punkty zasilania samochodów elektrycznych na parkingu osobowym. Zakład ma osiągnąć neutralność klimatyczną do 2035 roku.
Inwestycja będzie opierać się o lokalnych dostawców, będąc impulsem dla dalszego rozwoju polskiego rolnictwa. Nowy zakład przyczyni się jeszcze większej współpracy z polskimi rolnikami dostarczającymi ziemniaki i kukurydzę uprawiane wyłącznie w sposób zrównoważony.
To z czego cieszę się najbardziej to wsparcie dla polskiego rolnictwa. Rozmawiając z naszymi inwestorami wielokrotnie podkreślaliśmy, jak ważny jest wpływ inwestycji na środowisko, gospodarkę ale przede wszystkim na rolnictwo i mieszkańców regionu. Inwestycja, to dodatkowe 60 000 ton ziemniaków rocznie, od 10 000 ton kukurydzy w 2023 roku do 30 000 ton kukurydzy w 2027 roku oraz ponad 20 nowych lokalnych dostawców – Piotr Wojtyczka Wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Zespół Promocji i Komunikacji LSSE S.A.

Komentarze   

Dabster Permalink4 +3 Dabster
RE: Otwarcie najnowocześniejszej fabryki PepsiCO w Europie
Cytuję ...:
Bardzo słusznie trzeba inwestować w przekąszanie. To słuszna droga.

Przekąsza się gdy flaszka jest na stole :lol: To słuszna linia naszego rządu :D
2021-08-28 21:35 Cytować Zgłoś administratorowi
... Permalink3 +2 ...
RE: Otwarcie najnowocześniejszej fabryki PepsiCO w Europie
Bardzo słusznie trzeba inwestować w przekąszanie. To słuszna droga.
2021-08-28 19:51 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +6 spajker.
RE: Otwarcie najnowocześniejszej fabryki PepsiCO w Europie
w środzie śląskiej była fabryka coca coli. rozpuszczali oni dżem w wodzie i po 5 zeta za litr sprzedawali. ciągnęli oni wodę ze środzckiego wodociągu ale drogo było bo po 3 zeta za 1000 litrów to sobie studnię wywiercili . menedżerowie byli w pracy raz w miesiącu. samolotem z londynu przylatywali. to czym mieszkańcy samochody myli (dobra woda po 3 zeta za kubik) to coca cola jako bonaqua (czekała na ciebie od milionów lat jeszcze w erze jurajskiej) butelkowała.
polskie firmy zniszczą przepisy i fiskus a fabrykę zagraniczną to premier wazelina i specjalną strefą ekonomiczna bezpodatkową powazelinuje i dotacjami posmaruje.
była w kątach wrocłąwskich polska fabryka chipsów "elipsa". zbankrutowała a premiera tam nigdy nie było.
2021-08-27 15:57 Cytować Zgłoś administratorowi
jarkacz Permalink1 +3 jarkacz
RE: Otwarcie najnowocześniejszej fabryki PepsiCO w Europie
Chipsy są tak nowoczesne jak prom Morawieckiego i jego elektryczne samochody.
2021-08-27 15:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.