Życzę wszystkim Górnikom tyle samo wyjazdów co zjazdów - płk Artur Barański, Dowódca 16 DBOT.
W szeregach 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej służy 32 żołnierzy – ochotników, którzy na co dzień wykonują niebezpieczny i trudny zawód  górnika.
st. szer. Paweł Gołębiowski jest jednym z nich. Na co dzień pracuje jako górnik w kopalni KGHM.

„Ile lat pracuję pod ziemią? Kawał czasu - 26 lat.
Praca górnika do łatwych nie należy. Z pewnością trzeba być wytrwałym… liczy się też odwaga i tzw. „zimna krew”, którą trzeba zachować w sytuacjach kryzysowych. Najważniejsze jest zaufanie.
Mój kolega miał wypadek w pracy. Wspólnymi siłami wyciągnęliśmy go spod głazu. My górnicy musimy sobie ufać, to podstawa. Ja pomagam koledze, a kolega pomaga mi. Tak wygląda nasza górnicza codzienność, a od pewnego czasu również ta żołnierska. Na służbie nigdy nie jestem sam, ufam swoim kolegom w mundurach. Wiem że mogę na nich liczyć i oni mogą liczyć na mnie.
W latach 90. byłem na misji pokojowej w Jugosławii. Codziennie patrolując okoliczne miejscowości miałem kontakt z „lokalsami”. Dziś w Polsce jako żołnierz WOT też mam kontakt z lokalną społecznością i właśnie to się dla mnie liczy - ludzie.
Daję radę dzięki swojej żonie, jest obok i  zawsze mnie wspiera.


Czego życzy się górnikowi z okazji barbórki?
Czego życzyłbym swoim kolegom po fachu - górnikom? Z pewnością wytrwałości w tym, co sobie postanowili. Zdrowia, tego „górniczego”, uprzejmości i życzliwości. Warto pomagać, dobro wraca!”
U nas w kopalni KGHM w której pracuje pod ziemią często słyszy się oprócz zwykłych życzeń przekazywanych na uroczystościach barbórkowych, życzenia - tyle samo wyjazdów co zjazdów. Myślę, że oceniając miejsce i specyfikę pracy górników to jest chyba najbardziej pożądane przez nas życzenie.
-Szanujemy Wasz wysiłek, podziwiamy Wasz lokalny patriotyzm, umiłowanie Ojczyzny i oddanie tradycji. Odwaga, bezinteresowność, braterstwo – to tylko niektóre z wielu wartości wspólnych dla nas żołnierzy i dla Was górników. Z okazji Waszego Święta życzymy wszystkim Górnikom tyle samo wyjazdów co zjazdów. Dziękujemy za Waszą ciężką pracę! –płk Artur Barański Dowódca 16 DBOT.
SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM GÓRNIKOM I ICH RODZINOM!"
#Terytorialsi #16DBOT

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: Tacy są nasi Terytorialsi!
spajker. powiedziała :
dlaczego człowiek pracujący pod ziemią nazywa się górnik? taki dekarz czy kominiarz to rozumiem ale człowiek z dołu to dolnik a nie górnik.
No głos rozsądku lol

0
Gravatar
spajker.
RE: Tacy są nasi Terytorialsi!
dlaczego człowiek pracujący pod ziemią nazywa się górnik? taki dekarz czy kominiarz to rozumiem ale człowiek z dołu to dolnik a nie górnik.
0

Przeczytaj także