Pociąg typu Impuls
Pociąg typu Impuls
Od września mieszkańcy Strzelina będą dojeżdżać do pracy lepszej jakości pociągami. W składach zamontowane zostaną automaty biletowe, w których będzie można płacić gotówką i kartami płatniczymi.
Koleje Dolnośląskie podpisały umowę ze spółką Newag na dostawę 11 nowych pociągów typu Impuls. Wyposażone składy będą mieć regulowane siedzenia, wi-fi, gniazdka elektryczne i USB.
- Pociągi będą szybsze, zwiększy się również komfort jazdy. Każdy z nowo zakupionych pociągów będzie osiągał prędkość max. 160 km na godzinę, maksymalnie wykorzystując zmodernizowane odcinki kolejowe. Pojazdy będą klimatyzowane i niskopodłogowe, ułatwiające korzystanie osobom niepełnosprawnym − zapowiada marszałek województwa Cezary Przybylski.
Każdy ze składów będzie mieć pięć członów oraz 259 miejsc siedzących i 530 miejsc stojących. „Impulsy” będą kursować na trasie Wrocław – Strzelin – Kłodzko – Międzylesie, a także Wrocław – Węgliniec, Wrocław – Legnica – Lubin – Głogów, Wrocław – Rawicz, Wrocław – Jelcz Laskowice oraz innych zelektryfikowanych liniach kolejowych na obszarze Dolnego Śląska.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
...
RE: Pociągiem do Wrocławia 160 km/h
gos powiedziała :
PKS w Oławie chce sprzedać działkę w Strzelinie Zarząd powiatu wyraził zgodę na jej sprzedaż, szacowana kwota terenu to 600 tys. zł. Ogłoszony zostanie przetarg. Burmistrz Strzelina zna stanowisko zarządu powiatu.
Oj to syny nie kupią... ;)))

0
Gravatar
Zenek
Ble ble ble
Stacja w Smardzowie Wrocławskim jest na tyle zbędna że ludzie jadący o 5 rano wysiadaja na tej stacji do pracy
0
Gravatar
spajker
RE: Pociągiem do Wrocławia 160 km/h
igo powiedziała :
spajker powiedziała :
Res powiedziała :
Zawsze będziecie narzekać Nikty i Spajkery, chyba dobrze że będą nowe składy/pociągi?, a czy będą jechać 160 , czy 90 km/h tak jak teraz to mi wisi, spajker to najchętniej furmanką do Wrocławia by jechał lol . Mnie zastawnawia coś innego: pociągi kupują Koleje Dolnośląskie a przecież większość połączeń na tej trasie obsługują Przewozy Regionalne... Być może coś mieszam, , ale jak ktoś cos wie to proszę o wyjaśnienie
mieszasz. ja piszę że taki szybki pociąg jest zbędny na trasy między wioskami. dobrze że jest nowy i świeży. piszę też o cenowej niekonkurencyjności kolei. jazda samochodem kosztuje tyle samo co koleją a przelot samolotem jest po prostu tańszy. tacy mieszacze jak pkp i pks zawsze będą niezadowolone i deficytowe. zawsze coś tam wystrajkują , zawsze podniosą ceny biletów nawet jak mają obłożenie 10%. na necie zawsze znajdzie się ktoś rozumny inaczej.
Kolego to dojedź do Wrocławia na 8 rano samochodem i porównaj czas dojazdu z pociągiem. A tym bardziej do centrum... Ponadto bilet miesięczny to koszt 180 zł, a miesięczny dojazd samochodem minimum 400zł. Więc nie wiem, gdzie ty widzisz niekonkurencyjność kolei... Co do pociągu, impuls to typowy, skład lokalny stworzony z myślą o jeździe "między wioskami".
nie wiem ile kosztuje bilet miesięczny. samochodem wyjeżdżam gdzie chcę a nie tam gdzie są tory kolejowe. bilety jednorazowe kosztują tyle co paliwo do samochodu. jak do samochodu zabiorę pasażerów to przejazd jest kilka razy tańszy niż kolej. samochodem dojadę na miejsce a nie na dworzec kolejowy. policz jeszcze czas dojazdu czyli tzw przesiadki. samochodem do wrocławia o 8 rano? spróbuj dojechać tam pociągiem o 10 rano. poczekasz na pociąg na zimnym brudnym peronie.

0
Gravatar
Res
RE: Pociągiem do Wrocławia 160 km/h
nikt powiedziała :
Res powiedziała :
Zawsze będziecie narzekać Nikty i Spajkery, chyba dobrze że będą nowe składy/pociągi?, a czy będą jechać 160 , czy 90 km/h tak jak teraz to mi wisi, spajker to najchętniej furmanką do Wrocławia by jechał lol . Mnie zastawnawia coś innego: pociągi kupują Koleje Dolnośląskie a przecież większość połączeń na tej trasie obsługują Przewozy Regionalne... Być może coś mieszam, , ale jak ktoś cos wie to proszę o wyjaśnienie
Czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka, jak się okazuje. Bo kto na narzeka na standard pociągów? Ja narzekam na standard Pana Dziennikarza.
Próba wyartykułowania tego co się chce przekazać to jak się okazuje też "trudna sztuka"...

0
Gravatar
igo
RE: Pociągiem do Wrocławia 160 km/h
spajker powiedziała :
Res powiedziała :
Zawsze będziecie narzekać Nikty i Spajkery, chyba dobrze że będą nowe składy/pociągi?, a czy będą jechać 160 , czy 90 km/h tak jak teraz to mi wisi, spajker to najchętniej furmanką do Wrocławia by jechał lol . Mnie zastawnawia coś innego: pociągi kupują Koleje Dolnośląskie a przecież większość połączeń na tej trasie obsługują Przewozy Regionalne... Być może coś mieszam, , ale jak ktoś cos wie to proszę o wyjaśnienie
mieszasz. ja piszę że taki szybki pociąg jest zbędny na trasy między wioskami. dobrze że jest nowy i świeży. piszę też o cenowej niekonkurencyjn ości kolei. jazda samochodem kosztuje tyle samo co koleją a przelot samolotem jest po prostu tańszy. tacy mieszacze jak pkp i pks zawsze będą niezadowolone i deficytowe. zawsze coś tam wystrajkują , zawsze podniosą ceny biletów nawet jak mają obłożenie 10%. na necie zawsze znajdzie się ktoś rozumny inaczej.
Kolego to dojedź do Wrocławia na 8 rano samochodem i porównaj czas dojazdu z pociągiem. A tym bardziej do centrum... Ponadto bilet miesięczny to koszt 180 zł, a miesięczny dojazd samochodem minimum 400zł. Więc nie wiem, gdzie ty widzisz niekonkurencyjn ość kolei... Co do pociągu, impuls to typowy, skład lokalny stworzony z myślą o jeździe "między wioskami".

0
Gravatar
nikt
RE: Pociągiem do Wrocławia 160 km/h
Res powiedziała :
Zawsze będziecie narzekać Nikty i Spajkery, chyba dobrze że będą nowe składy/pociągi?, a czy będą jechać 160 , czy 90 km/h tak jak teraz to mi wisi, spajker to najchętniej furmanką do Wrocławia by jechał lol . Mnie zastawnawia coś innego: pociągi kupują Koleje Dolnośląskie a przecież większość połączeń na tej trasie obsługują Przewozy Regionalne... Być może coś mieszam, , ale jak ktoś cos wie to proszę o wyjaśnienie
Czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka, jak się okazuje. Bo kto na narzeka na standard pociągów? Ja narzekam na standard Pana Dziennikarza.

0
Gravatar
oj
RE: Pociągiem do Wrocławia 160 km/h
iga powiedziała :
[quote name="spajker"]między warkoczem a boreczkiem jest chyba z 5 kilometrów. droga rozpędzenia składu do160 kmh do 5 km, droga hamowania to 3 km. (...)Pytanie na ile jest obecnie potrzebna stacja w Warkoczu i Smardzowie Wr.
na 100%

0
Gravatar
iga
RE: Pociągiem do Wrocławia 160 km/h
[quote name="spajker"]między warkoczem a boreczkiem jest chyba z 5 kilometrów. droga rozpędzenia składu do160 kmh do 5 km, droga hamowania to 3 km. (...)Pytanie na ile jest obecnie potrzebna stacja w Warkoczu i Smardzowie Wr.
0
Gravatar
gos
......
PKS w Oławie chce sprzedać działkę w Strzelinie Zarząd powiatu wyraził zgodę na jej sprzedaż, szacowana kwota terenu to 600 tys. zł. Ogłoszony zostanie przetarg. Burmistrz Strzelina zna stanowisko zarządu powiatu.
0
Gravatar
romek
komentarz
Wszystko ok. Tylko że na tej trasie w większości połączeń pasażerów wożą Przewozy Regionalne, a nie KD. Koleje Dolnośląskie ze Strzelina startują chyba tylko ok. 11.40. (z resztą zawsze spóźnione). Zwykle jeździ autobus szynowy PESA podobnej jakości do tych nowych .. nie wiem skąd to bezsensowne zadowolenie, skoro rano do pracy będą nas dalej wozić zardzewiałe, wysłużone "żółtki".
0

Przeczytaj także