Nowym sołtysem Podgaja została Renata Buszczak, a Karczyna Mariusz Nikorowski
Sołtysi zawsze wzbudzają duże zaufanie i szacunek mieszkańców swoich wsi. Od niedawna radą i pomocą w dwóch miejscowościach służą nowi sołtysi – Renata Buszczak i Mariusz Nikorowski. Czy już wcześniej chcieli objąć tę funkcję? Jakie mają plany wobec miejscowości?
Niedawno w dwóch miejscowościach gminy Kondratowice odbyły się wybory sołeckie. Ze względu na stan zdrowia i obowiązki dotychczasowi sołtysi zrezygnowali z pełnienia funkcji. Po 35 latach i 4 miesiącach sołtysem Podgaja przestał był Andrzej Stój, a stanowisko objęła Renata Buszczak, mężatka i matka dwóch synów.
Na co dzień zajmuje się wychowywaniem dzieci, domem i pracuje w handlu. – Moje pasje to sport, chodzenie z kijkami, wyjazdy w góry. Lubię też czytać książki i spotykać się ze znajomymi. Będę się starać być dobrym sołtysem, ale czekam również na współpracę mieszkańców wsi Podgaj – powiedziała Renata Buszczak.
Jak dodała, wcześniej nie planowała, aby zostać sołtysem, ale spontanicznie zdecydowała, że chce spróbować swoich sił i przekonać się, jak wygląda to od wewnątrz. W najbliższym czasie zamierza wdrażać się do nowych obowiązków. – Na pewno będę chciała czymś zaskoczyć wieś, ale nie zdradzę jeszcze jakie mam plany – stwierdziła.
Więcej w wydaniu papierowym...

Komentarze   

EMERYTKA LAT 83 Permalink1 +2 EMERYTKA LAT 83
RE: Co planują sołtysi?
ALE ŁADNE Z NICH MAŁŻEŃSTWO POWODZENIA ŻYCZĘ
2017-08-20 12:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.