Samorządy za pomocą Biuletynów Informacji Publicznej publikują w internecie cenne informacje dla mieszkańców gmin. Trafiają tam między innymi dane dotyczące przetargów z niezbędną dokumentacją czy oświadczenia majątkowe radnych i kierowników jednostek.
Niestety, urzędy często nie aktualizują swoich BIP-ów na bieżąco. Kiedyś na sesji Rady Gminy Przeworno jeden z radnych zwrócił uwagę, że urząd nie opublikował oświadczeń majątkowych. Niedługo potem znalazły się one w sieci. W przypadku gminy Kondratowice też zauważalne są pewne braki. Nie ma na przykład informacji o terminach sesji, czy komisji. Co prawda, takie informacje zawiera odpowiednia uchwała rady, ale też nie są zamieszczane na BIP-ie na bieżąco. Najświeższe uchwały kondratowickiego samorządu publikowane w sieci pochodzą z marca tego roku.
Kontaktowaliśmy się w kwietniu z kierownictwem urzędu i dostaliśmy zapewnienie, że informacje będą uzupełniane na bieżąco. Co się od tego czasu zmieniło? Najnowsze zaproszenie na sesję pochodzi z grudnia 2016 roku, a najnowszy protokół z posiedzenia rady gminy jest z roku 2015. Nieco lepiej jest z oświadczeniami majątkowymi kondratowickich radnych, gdyż są aktualne. Gorzej już jest z oświadczeniami kierowników jednostek organizacyjnych, gdyż najświeższe pochodzą z 2015 roku.
Widać zatem, że od czasu naszej ostatniej publikacji w Kondratowicach nastąpiła jedynie kosmetyczna poprawa, jeżeli chodzi o aktualizację BIP-ów. Reszta, niestety, pozostała po staremu.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.