Sołectwo Czerwieńca w zeszłym roku w ramach funduszu sołeckiego przekazało 7 tys. zł na opracowanie dokumentacji budowy chodnika przy drodze powiatowej w tej wsi. - Przedsięwzięcie oszacowaliśmy na ok. 20 tys. zł. Zaproponowaliśmy, że gmina wyodrębni te 7 tys. zł, a resztę dołoży powiat strzeliński - informował wójt Kondratowic Wojciech Bochnak.

- Sołtys Ludwik Białkowski bardzo liczył, że starostwo dołoży brakującą kwotę. Dostałem jednak odmowną odpowiedź od władz powiatu. Wobec tego dołożyliśmy te pieniądze z budżetu gminnego - kontynuował wójt.

Radni podczas ostatniej sesji podjęli odpowiednią uchwałę, w której znalazły się środki na wspomniane zadanie. - Całkowity koszt dokumentacji to 18 tys. zł. Przypominam, że w całości przeznaczamy pieniądze na zadanie przy drodze, której nie jesteśmy właścicielem. Czy będzie ono realizowane przez powiat? Zobaczymy - zakończył szef gminy Kondratowice.

Warto dodać, że dokumentacja jest ważna przez dwa lata od momentu uzyskania pozwolenia na budowę.

Komentarze   

Zepp Permalink2 +10 Zepp
Wybory
Tak,Tak chcą wkońcu coś zrobic przed WYBORAMI!!!!.A co robili ostatnie 3-lata. ****** NIC!!!!!!*****.
2017-10-12 15:36 Cytować Zgłoś administratorowi
K.K. Permalink1 +17 K.K.
Wybory.
Misiaczki szykują sie do wyborów :D
2017-10-08 17:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.