Kiedy wybudowano je w 2008 roku, było pierwszym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią w powiecie strzelińskim. Oczywiście, samorząd skorzystał wówczas z dofinansowania na poziomie 50%. Dzisiaj technologia, w jakiej był wybudowany obiekt jest nieco przestarzała, ale na potrzeby szkoły w Prusach jest wystarczająca. - Szkoła chętnie korzysta ze wspomnianego obiektu. Kiedy obejmowałem posadę wójta, placówka nie miała żadnego boiska.

Była tylko sala gimnastyczna, a na zewnątrz nie można było wyjść. Udało się zbudować sztuczne boisko, a następnie trawiaste. Jest nawet bieżnia. W okresie letnim to wszystko jest wykorzystywane - powiedział wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak. Dodał, że obecnie najwięcej zajęć zorganizowanych odbywa się jednak na obiektach w Kondratowicach, gdzie opiekunem jest Daniel Kożuchowski.

Warto wspomnieć, że obiekt w Prusach nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. - Placówka jest niestety bardzo niefortunnie położona, a mianowicie w samym środku miejscowości i w dodatku na skrzyżowaniu dwóch dróg. Zaraz jak powstało boisko, dzieci chodziły jeszcze poboczem. Później gmina wybudowała z własnych środków chodnik przy drodze powiatowej. Są na nim słupki z łańcuchami, a wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Poza tym w Prusach są naprawdę trudne warunki gruntowe - mówił wójt. Wspomniał też, że niegdyś w tamtym miejscu również znajdowało się boisko, tyle że trawiaste. Był to więc taki powrót do tego, co było kiedyś.

Komentarze   

dst Permalink4 +11 dst
Bubel goni bubel!
Zacznijmy od tego że jest źle wykonane, po deszczu robi się basen, wszak boisko jest w niecce, brawo Panie Wójcie kolejna inwestycja do remontu, będzie o czym pisać i zdjęcie w gazecie, bravo....
2018-04-13 08:33 Cytować Zgłoś administratorowi
ZKL Permalink3 +10 ZKL
Orlik
Naprawde jest sie czym chwalic.To boisko to istna porazka.
2018-04-13 07:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Słowo Permalink2 +3 Słowo
Ciałem się stało.
W powiecie, czy w powiacie? Będzie tak, jak powiedacie kumie.
2018-04-12 20:08 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 -1 spajker
RE: Było pierwsze w powiecie
www.tysol.pl/.../
2018-04-12 14:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.