W ostatnim czasie zrobiło się głośno w sprawie likwidacji połączeń autobusowych na terenie powiatu strzelińskiego. Problem ten dotknął między innymi gminę Kondratowice. - Już w tym momencie część młodzieży z naszej gminy nie może dojechać do szkół średnich, gdyż na początku roku zlikwidowano kilka kursów. Kolejne linie będą zlikwidowane z końcem czerwca. Wszystkie znaki wskazują na to, że PKS Oława wycofa się z powiatu - poinformował wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak.

Dodał, że on sam jest zwolennikiem zorganizowania transportu pod auspicjami powiatu strzelińskiego. - Tak to jest zrobione w powiecie dzierżoniowskim. Jaki jest sens budowania transportu dla jednej gminy? Przecież ludzie chcą dojechać do miasta powiatowego, a w tej chwili nie będą mieli możliwości. To powiat strzeliński powinien być organizatorem takiego transportu, gdyż to on ma największy interes, żeby ludzie dojechali do Strzelina. Jeżeli nie będą mieli takiej możliwości, to stracą między innymi przedsiębiorcy strzelińscy, ale straci także oświata, gdyż młodzież wybierze inne szkoły - stwierdził wójt.

 

 

Komentarze   

spajker Permalink5 +11 spajker
RE: Znikają autobusy PKS
Cytuję Albatros:
I powoli będzie h.. d.. i głazów kupa

to już jest. do tego idiotów kupa, którzy rozmnażając się produkują kolejnych idiotów. idioci wybiorą sobie na przywódcę idiotę.
2018-06-07 19:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Albatros Permalink4 +5 Albatros
Zadupie
I powoli będzie h.. d.. i głazów kupa
2018-06-07 14:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Res Permalink3 +3 Res
RE: Znikają autobusy PKS
Trzeba działać szybko ,olać Oławę , wpuścić busy randoba czy jak oni się tam nazywają , tej drugiej firmy, busy są ekonomiczniejsze wiem że to biurokracja 100 tysięcy pozwoleń, ale trzeba działać!
2018-06-06 07:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Kajko Permalink2 +13 Kajko
Porażka
Wójt zarabia tyle co posłowie. A guzik z petelka za tą kasę robi. Pol Kondratowic to jego ziomale to na kolezke głosują I daja mu zarobić. A potem jego radni lizuse robią co on im każe. Rączka rączkę myje. A ludziska w tej gminie z roku na rok żyją coraz gorzej. Teraz starsi I młodzież nawet ze swoich wioch się nie rusza. Każda wiocha w tej gminie oprócz może 2-3 to zapadłe dziury. Ze swietlicami które wójt porobił cholera wie po co. Zmarnowana kasa. A pieniądze gdzie indziej by się przydały. Dziadostwo.
2018-06-05 20:15 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +12 spajker
RE: Znikają autobusy PKS
"ale straci także oświata, gdyż młodzież wybierze inne szkoły - stwierdził wójt"--- oświata nie straci, uczniowie ze szkoły A przeniosą się do szkoły B. nie nadążam jednak za wójtową logiką. jeżeli pks olewa kondratowice to uczniowie nie pojadą do szkoły ani do strzelina ani do innej miejscowości. pks oława traci na powiecie strzelińskim 800 tys zł rocznie. narzekający wójt zarabia rocznie 170 tysięcy. może by tak ująć coś wójtowi i świcie z ich sowitych wynagrodzeń i wziąć w najem busa. płacz po tym że znika pks to tyle co płacz po tym że zniknął sklep gs-samopomoc chłopska. jaka wiocha taki wójt.
2018-06-05 18:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.