Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kondratowice wójt Tomasz Gracz poruszył w swoim sprawozdaniu niepokojący wątek. - Chciałbym powiedzieć o skandalicznym zachowaniu radnego Krawczyszyna w stosunku do pracowników urzędu gminy.
Mam notatki służbowe od pracowników urzędu, którzy jasno i konkretnie wypowiadają się na temat zachowania radnego. Rozmawiałem na ten temat z przewodniczącym (rady gminy - red.) i czekam na opinię prawną. Tak nie może być. Nie pozwolę, żeby pracownicy w gminie byli traktowani, jak nie powiem co. Nie będę używał słów. To jest karygodne. Ujmuje to godności radnego. Będę stał zawsze za pracownikiem - powiedział Gracz.
Czesław Krawczyszyn odniósł się do tego. - Panie wójcie. Jeżeli pracownik na korytarzu ubliżył mi? - powiedział radny. Nie zaprzeczył jednak słowom wójta o swoim skandalicznym zachowaniu.
- Nie będę tutaj wchodził w szczegóły. Jeśli będę miał do tego delegację, zgłoszę odpowiednim organom - odparł wójt Tomasz Gracz.
Wójt nie jest pierwszą osobą, która porusza tę sprawę. W 964 numerze Słowa Regionu opublikowaliśmy list radnej Agaty Giemzy, która pisze o Krawczyszynie. - Kto mu dał prawo krzyczeć do urzędników samorządowych? Jakim prawem przychodzi do urzędu gminy i urządza awantury, wykrzykując frazy typu: „zrobię z wami wszystkimi porządek”, „pani nie wie, z kim rozmawia”, „pracownicy gminy źle pracują”. (…) Tak postępuje przewodniczący komisji rewizyjnej? Na tym polega pokora pana Krawczyszyna? - czytamy w liście radnej.
Nie chcemy wydawać wyroków w tej sprawie. Być może, całe zajście jest wynikiem nieporozumień... Jeżeli jednak racja leży po stronie wójta i radnej, to sytuacja powinna się jak najszybciej wyjaśnić.

Komentarze   

Zepp Permalink26 0 Zepp
Twierdzą, że zachowuje się skandalicznie
Tak Wójta PRAWA BOLI !!!!!!.Takiego człowieka potrzeba Czesław Krawczyszyn on zrobi porządek z tymi nierobami.
2020-01-11 21:34 Cytować Zgłoś administratorowi
nick jonas Permalink25 +11 nick jonas
RE: Twierdzą, że zachowuje się skandalicznie
Płytkie jest widać życie tych którzy wchodzą z butami w prywatne życie osób postronnych, osób które nie interesują się Waszymi konfliktami gminnymi.
Ludzie zastanówcie się choć chwilę nad swoim zachowaniem...
2019-08-13 13:46 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink24 -8 spajker
RE: Twierdzą, że zachowuje się skandalicznie
Cytuję Paulina1:
Jak już się kameruje wesela to trzeba wiedzieć u kogo…
Znajomi z powiatu grodkowskiego chętnie opowiedzą o tym kto im uwiecznił uroczystość :D

Z kamerowania wesel jest zaledwie 10 000 bez VAT i bez pit. Z prowadzenia księgowości dla jednostek budżetowych a to klub sportowy a to stowarszenie nie ma nawet 20 000 na mc. Z pozytywnych decyzji budowlanych i innych to nawet 5 000 na mc nie ma. Czego to się ludzie nie czepia.
2019-07-26 15:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Mądra sołtys Permalink23 -13 Mądra sołtys
RE: Twierdzą, że zachowuje się skandalicznie
1. "Mądra" sołtys od 9 lat uczestniczy w każdej sesji rady gminy Kondratowice, więc ma ogląd całej sytuacji i nie powtarza zasłyszanych, nieprawdziwych informacji. Owszem, podczas ostatniej sesji było odniesienie do procentowego zadłużenia gminy w stosunku do całego budżetu i doszło do pewnego nieporozumienia wynikającego raczej z gorącej atmosfery obrad i zdenerwowania "widzów", ale nie odnosiło się to w żadnej mierze do 7 milionów i 3% (zanim się coś napisze, lepiej się doinformować).
2. 7 milionów- padła taka hipotetyczna kwota, jako koszt modernizacji kanalizacji w gminie Kondratowice. Sprawozdawca dokładnie przedstawił, z czego to może wynikać i jakie są jego sugestie odnośnie udoskonalenia sieci (odsyłam do materiałów z sesji). Jednocześnie zaznaczył, iż nie jest w stanie na chwilę obecną oszacować kosztów co do złotówki.
3. "Mądra" sołtys zrozumiała, że radni zebrali się, żeby przeznaczyć środki na sporządzenie dokumentacji na modernizację kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Kondratowice w celu pozyskania funduszy zewnętrznych na ten cel do 85% całej inwestycji. Wniosek ma być złożony do 23 września. ( Przegłosowano ten wniosek).
4. "Mądra" sołtys zrozumiała także, iż w pewnym momencie padło pytanie ze strony radnego, co będzie, gdy środki unijne spłyną z opóźnieniem (tak, jak to często bywa), czyli najprościej mówiąc - najpierw inwestycja, następnie kasa unijna. Wójt wówczas odpowiedział, że trzeba będzie posiłkować się pożyczką ( z WFOŚ ) lub kredytem, który zostanie spłacony po wpłynięciu środków zewnętrznych, ale również trzeba będzie znaleźć pieniądze w budżecie na wkład własny.
5. Zgodnie z ustawą każdą jednostkę samorządu terytorialnego obowiązuje dopuszczalny limit zadłużenia. Proszę sobie sprawdzić, jak to wygląda na chwilę obecną u nas. Każdy wójt i skarbik muszą tego pilnować, no i radni. Członkowie komisji rewizyjnej na pewno znają procentowy poziom zadłużenia gminy.
6. "Mądra" sołtys życzy wszystkim miłych wakacji i trochę więcej rozwagi w opluwaniu "własnego gniazda". A jak już chcecie coś napisać, to niech to będzie prawda.
2019-07-26 12:24 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink22 +3 spajker
RE: Twierdzą, że zachowuje się skandalicznie
Cytuję Iza:
Nasza gmina powinna się promować jako uzdrowisko dla kuracjuszy którzy utracili węch (anosmia)…
Nasz swojski smród uzdrowi wszystkich a niektórych nawet na wieki wieków amen.....

Zapach w kondratowiccach jak w pijalni wód w kudowie Zdrój. Kondratowickiej głowy też mają moc przerobowa jak zawartość kaplicy czaszek w Czernej koło Kudowy.
2019-07-26 11:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Andrea Permalink21 +13 Andrea
skandalizm
Moim skromnym zdaniem,gdyby Pani Maria została wójtem. Nie byłoby takich cyrków jakie są u nas w gminie.
Moim skromnym zdaniem gdyby to Pani Maria była wójtem nie zadłużała by ponownie wyjście a znalazłaby rozsądne wyjście z sytuacji,rady odbywały by się dobrze bez afer.


wy sie dziwicie ze im nerwy puszczają ? bo ja w ogóle się nie dziwię!

Niestety,nie ta drużyna do tej bramki :D :D :D :D
2019-07-26 10:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Paulina1 Permalink20 +21 Paulina1
wesele, wesele...
Jak już się kameruje wesela to trzeba wiedzieć u kogo…
Znajomi z powiatu grodkowskiego chętnie opowiedzą o tym kto im uwiecznił uroczystość :D
2019-07-26 09:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Iza Permalink19 +25 Iza
nerwy Tomaszka
Tomasz zażyj meliskę bo już Ci nerwy puszczają i wyładowujesz się na innych.... Do funkcji wójta trzeba mieć jaja...

Cytuję Zibi:
Cytuję Iza:
Zdaniem wójta lepiej wymieniać pompy niż założyć siatki przed pompą i je czyścić....Ekonomista!!! :D :D :D
Przynajmniej jak pompa wysiądzie to szambowóz ma robotę :D I klimatyczny, niepowtarzalny smrodek w gminie :) Tylko u nas. Promocja Kondratowic :D

Proponuję choć odrobinę zgłębić temat działania pomp, może wtedy przestaniesz pisać takie bzdury o montowaniu siatek. Jeśli jednak pewna jesteś tych bredni o których piszesz, to zatrudnij się w ZUK i pokaż wszystkim nieukom jak to się robi
2019-07-26 09:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Zibi Permalink18 -20 Zibi
Poczytaj trochę
Cytuję Iza:
Zdaniem wójta lepiej wymieniać pompy niż założyć siatki przed pompą i je czyścić....Ekonomista!!! :D :D :D
Przynajmniej jak pompa wysiądzie to szambowóz ma robotę :D I klimatyczny, niepowtarzalny smrodek w gminie :) Tylko u nas. Promocja Kondratowic :D

Proponuję choć odrobinę zgłębić temat działania pomp, może wtedy przestaniesz pisać takie bzdury o montowaniu siatek. Jeśli jednak pewna jesteś tych bredni o których piszesz, to zatrudnij się w ZUK i pokaż wszystkim nieukom jak to się robi
2019-07-25 22:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Marzenka Permalink17 -22 Marzenka
winetuu
Oglądam ostatnią sesję Rady Gminy w Konratowicach i nie mogę się nadziwić: Pani radna Kobosko zapomniała przygotować opinię do uchwały, radny Krawczyszyn tylko odbiera telefony, przewodniczący Muszyński stara się jak może tylko.... mu t nie wychodzi.
A radny Skorupski co tak nagle zapytał o Pana z obsługi RG, czyżby zanosi się że będą rodziną????

Oj oj, Jechałam ostatnio przez Podgaj i oczywiści oglądnęłam się na pomarańczowe ranczo radnego a tam co ....... makarba..... i już zrozumiałam dlczego mu nie przeszkadza problem kanalizacji??? Panie radny trzeba zacząć porządki od siebie....
2019-07-25 22:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.