Zakończył się pierwszy etap budowy dróg Różanej i Makowej w Kondratowicach. Przeprowadziła go firma „TOMUŚ” ze Strzelina. Zakres prac obejmował wykorytowanie ziemi na głębokość ok 30 cm, transport kruszywa i zasypanie koryta dróg wraz z zagęszczeniem, łącznie na odcinku ok 250m długości i 4m szerokości.
- Sołtys Kondratowic Paweł Rogaliński przyczynił się do znalezienia firmy, która wykorytowała drogi wraz z transportem w dobrej cenie. Ze swojej strony wynegocjowałem atrakcyjne ceny, jeżeli chodzi o kruszywa, blisko 500 ton kamienia. Łączny koszt zadania to 20 tys. zł, z czego 16 tys to środki z budżetu gminy, natomiast sołectwo przeznaczyło środki w ramach funduszu sołeckiego w wysokości 4 tys zł - poinformował wójt gminy Kondratowice Tomasz Gracz.
W przyszłości planowane jest położenie nawierzchni z asfaltu lub kostki brukowej. Jeżeli będzie taka możliwość, to gmina złoży wniosek o dofinansowanie tego zadania ze środków zewnętrznych.

Komentarze   

Nie Aleksander Permalink14 +5 Nie Aleksander
INA prawda inaczej
Cytuję ina:
Cytuję Pleksiglas:
" Makowa i Różana są wreszcie drogami" no to jest wiadomość na którą wszyscy w gminie Kondratowice czekali całe dekady. Nie obchodzą nas ciągłe awarie kanalizacji nie martwimy się kiedy "nasza szambo- pompa się popsuje, mamy gdzieś dziurawe drogi w całej gminie brak chodników to żaden problem niech dzieciaki uczą się chodzić poboczem a jak trzeba to rowem a najlepiej niech siedzą w chałupie, a do szkoły niech dziadek zawiezie. Jak czytam ten artykuł to ręce opadają ile trzeba mieć pogardy dla zwykłych ludzi aby wymościć taki propagandowy tekścik , . Sprawa owych ulic bulwersuje wszystkich mieszkańców gminy oprócz pana z mokrą głową i otoczenia wójta, który zdaje się wieżyć, że wszyscy całe 4,7tyś mieszkańców gminy czekało z niecierpliwością, kiedy to gmina doprowadziwszy większśc mediów uszczęśliwi jedynego mieszkańca ulic Maków i Różana utwardzoną droga z publicznym przyżeczeniem, że w najbliższej przyszłości doga dostanie nawierzchnie asfaltową a może nawet kostkę granitową . Pan z mokrą głową obawiał się że do jego posesji może nie dojechać karetka no proszę, teraz może przyjechać karetka, policja i ksiądz po kolędzie ,ale jest problem? niema lądowiska dla helikopterów aby pogotowie lotnicze mogło przylecieć

No tak , dużo ważniejsze jest założenie klimatyzacji w Podgaju ( tylko juz tego im brakuje, bo chodniki już mają) czy Białobrzeziu. Hipokryzją wykazują się członkowie ,,NGND". Niby chcą uzdrowienia finansów gminy, niby kanalizacja im leży na sercu - a tu proszę LUKSUSY się marzą KLIMATYZACJA!!!!!!!!!!!!
Nasza gmina też sportem stoi więc pozabierać z zadań fundusze i dać na sport ( czytaj - Podgaj)... To jest hipokryzja.!!!!!!!!!!

Szczytem hipokryzji i podłości jest wypisywać takie kłamstwa. W Podgaju nie ma chodnika, chociaż gmina po tragicznym śmiertelnym wypadku kiedy kobieta potrącania przez samochód zmarła, obiecała chodnik, na świetlicy nie ma żadnej klimatyzacji tak samo w Białobrzeziu, podobnie jak w Karczynie,ale to nie gmina go zrobiła, tylko zarządca drogi a droga jest wojewódzka. Lepiej pieniądze zamiast na wydumki i prywatę sołtysa z Kondratowic przeznaczyć te pieniądze na zakup pomp, poszła kasa dla pana z ,,mokrą głową." Wyrzucono prawie 60 tyś zł na papierologię do projektu renowacji starych kanalizacji do, którego gmina nie miała podstaw i prawa starować. Nie kłam człowieku w tych swoich fejknewsach
2020-01-05 11:26 Cytować Zgłoś administratorowi
ina Permalink13 -7 ina
RE: Makowa i Różana są wreszcie drogami
Cytuję Pleksiglas:
" Makowa i Różana są wreszcie drogami" no to jest wiadomość na którą wszyscy w gminie Kondratowice czekali całe dekady. Nie obchodzą nas ciągłe awarie kanalizacji nie martwimy się kiedy "nasza szambo- pompa się popsuje, mamy gdzieś dziurawe drogi w całej gminie brak chodników to żaden problem niech dzieciaki uczą się chodzić poboczem a jak trzeba to rowem a najlepiej niech siedzą w chałupie, a do szkoły niech dziadek zawiezie. Jak czytam ten artykuł to ręce opadają ile trzeba mieć pogardy dla zwykłych ludzi aby wymościć taki propagandowy tekścik , . Sprawa owych ulic bulwersuje wszystkich mieszkańców gminy oprócz pana z mokrą głową i otoczenia wójta, który zdaje się wieżyć, że wszyscy całe 4,7tyś mieszkańców gminy czekało z niecierpliwością, kiedy to gmina doprowadziwszy większśc mediów uszczęśliwi jedynego mieszkańca ulic Maków i Różana utwardzoną droga z publicznym przyżeczeniem, że w najbliższej przyszłości doga dostanie nawierzchnie asfaltową a może nawet kostkę granitową . Pan z mokrą głową obawiał się że do jego posesji może nie dojechać karetka no proszę, teraz może przyjechać karetka, policja i ksiądz po kolędzie ,ale jest problem? niema lądowiska dla helikopterów aby pogotowie lotnicze mogło przylecieć, tu mi kolega podpowiada a gdzie przystanek tramwajowy? o nie ma? najbliższy we Wrocławiu to może chociaż??????,no nie przesadzajmy, wystarczy przystanek PKS. Dość tych złośliwości kostkę się granitowa położy chodniczek zrobi najwyżej postawi się ekrany dźwiękochłonne aby sołtys miał spokój. Panie Marku redaktorze jakie granicę hipokryzji pan przekroczy ??? :-?

No tak , dużo ważniejsze jest założenie klimatyzacji w Podgaju ( tylko juz tego im brakuje, bo chodniki już mają) czy Białobrzeziu. Hipokryzją wykazują się członkowie ,,NGND". Niby chcą uzdrowienia finansów gminy, niby kanalizacja im leży na sercu - a tu proszę LUKSUSY się marzą KLIMATYZACJA!!!!!!!!!!!!
Nasza gmina też sportem stoi więc pozabierać z zadań fundusze i dać na sport ( czytaj - Podgaj)... To jest hipokryzja.!!!!!!!!!!
2020-01-04 23:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Fakt Permalink12 +5 Fakt
MakoRóżanna
Cytuję Pleksiglas:
" Makowa i Różana są wreszcie drogami" no to jest wiadomość na którą wszyscy w gminie Kondratowice czekali całe dekady. Nie obchodzą nas ciągłe awarie kanalizacji nie martwimy się kiedy "nasza szambo- pompa się popsuje, mamy gdzieś dziurawe drogi w całej gminie brak chodników to żaden problem niech dzieciaki uczą się chodzić poboczem a jak trzeba to rowem a najlepiej niech siedzą w chałupie, a do szkoły niech dziadek zawiezie. Jak czytam ten artykuł to ręce opadają ile trzeba mieć pogardy dla zwykłych ludzi aby wymościć taki propagandowy tekścik , . Sprawa owych ulic bulwersuje wszystkich mieszkańców gminy oprócz pana z mokrą głową i otoczenia wójta, który zdaje się wieżyć, że wszyscy całe 4,7tyś mieszkańców gminy czekało z niecierpliwością, kiedy to gmina doprowadziwszy większśc mediów uszczęśliwi jedynego mieszkańca ulic Maków i Różana utwardzoną droga z publicznym przyżeczeniem, że w najbliższej przyszłości doga dostanie nawierzchnie asfaltową a może nawet kostkę granitową . Pan z mokrą głową obawiał się że do jego posesji może nie dojechać karetka no proszę, teraz może przyjechać karetka, policja i ksiądz po kolędzie ,ale jest problem? niema lądowiska dla helikopterów aby pogotowie lotnicze mogło przylecieć, tu mi kolega podpowiada a gdzie przystanek tramwajowy? o nie ma? najbliższy we Wrocławiu to może chociaż??????,no nie przesadzajmy, wystarczy przystanek PKS. Dość tych złośliwości kostkę się granitowa położy chodniczek zrobi najwyżej postawi się ekrany dźwiękochłonne aby sołtys miał spokój. Panie Marku redaktorze jakie granicę hipokryzji pan przekroczy ??? :-?


Marek pisze co mu wójt karze ?
Mały wielki redaktor.ek
2020-01-04 19:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Pleksiglas Permalink11 +7 Pleksiglas
RE: Makowa i Różana są wreszcie drogami, Yes, yes nareszcie
" Makowa i Różana są wreszcie drogami" no to jest wiadomość na którą wszyscy w gminie Kondratowice czekali całe dekady. Nie obchodzą nas ciągłe awarie kanalizacji nie martwimy się kiedy "nasza szambo- pompa się popsuje, mamy gdzieś dziurawe drogi w całej gminie brak chodników to żaden problem niech dzieciaki uczą się chodzić poboczem a jak trzeba to rowem a najlepiej niech siedzą w chałupie, a do szkoły niech dziadek zawiezie. Jak czytam ten artykuł to ręce opadają ile trzeba mieć pogardy dla zwykłych ludzi aby wymościć taki propagandowy tekścik , . Sprawa owych ulic bulwersuje wszystkich mieszkańców gminy oprócz pana z mokrą głową i otoczenia wójta, który zdaje się wieżyć, że wszyscy całe 4,7tyś mieszkańców gminy czekało z niecierpliwością, kiedy to gmina doprowadziwszy większśc mediów uszczęśliwi jedynego mieszkańca ulic Maków i Różana utwardzoną droga z publicznym przyżeczeniem, że w najbliższej przyszłości doga dostanie nawierzchnie asfaltową a może nawet kostkę granitową . Pan z mokrą głową obawiał się że do jego posesji może nie dojechać karetka no proszę, teraz może przyjechać karetka, policja i ksiądz po kolędzie ,ale jest problem? niema lądowiska dla helikopterów aby pogotowie lotnicze mogło przylecieć, tu mi kolega podpowiada a gdzie przystanek tramwajowy? o nie ma? najbliższy we Wrocławiu to może chociaż??????,no nie przesadzajmy, wystarczy przystanek PKS. Dość tych złośliwości kostkę się granitowa położy chodniczek zrobi najwyżej postawi się ekrany dźwiękochłonne aby sołtys miał spokój. Panie Marku redaktorze jakie granicę hipokryzji pan przekroczy ??? :-?
2020-01-04 17:41 Cytować Zgłoś administratorowi
frank Permalink10 +14 frank
RE: Makowa i Różana są wreszcie drogami
Cytuję Jasiu:
Cytuję Franciszek:
Cytuję spajker:
No i tera bogoce co się wille za 200 tys postawili bedo mieć drogę dla swoich czarnych BMW.
Pole orne letnikom za 2 miliony opyla i do Egiptu za 1100 w październiku poleco.

Żal ci człowieku ? Co ci znowu nie pasuje ? A kto ci broni mieć willę ?

Osinski mu wybuduje.

A drogę zrobi mu zakład video filmowanie wójtowskie i łapówek branie
2019-08-13 21:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Jasiu Permalink9 +8 Jasiu
RE: Makowa i Różana są wreszcie drogami
Cytuję Franciszek:
Cytuję spajker:
No i tera bogoce co się wille za 200 tys postawili bedo mieć drogę dla swoich czarnych BMW.
Pole orne letnikom za 2 miliony opyla i do Egiptu za 1100 w październiku poleco.

Żal ci człowieku ? Co ci znowu nie pasuje ? A kto ci broni mieć willę ?

Osinski mu wybuduje.
2019-08-13 16:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Hela Permalink8 -4 Hela
Komarek
Szukam taniutkiego motorowera dla Spajkera.
2019-08-13 16:11 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink7 -1 spajker
RE: Makowa i Różana są wreszcie drogami
Cytuję Franciszek:
Cytuję spajker:
No i tera bogoce co się wille za 200 tys postawili bedo mieć drogę dla swoich czarnych BMW.
Pole orne letnikom za 2 miliony opyla i do Egiptu za 1100 w październiku poleco.

Żal ci człowieku ? Co ci znowu nie pasuje ? A kto ci broni mieć willę ?

Żal mi. Mam owłosiona głowę i nie mam czarnego BMW. Jak swoją kawalerkę we Wrocławiu sprzedam to stać mnie będzie na zakup kondratowic z poglowiem i co ja z tym zrobię,?
2019-08-13 15:07 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink6 +4 spajker
RE: Makowa i Różana są wreszcie drogami
Cytuję Hela:
Szukam taniego motorowera dla Spajkera.

Zrobisz loda swojemu panu to oprócz butów to i motorower ci kupi.
2019-08-13 15:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Hela Permalink5 -4 Hela
RE: Makowa i Różana są wreszcie drogami
Szukam taniego motorowera dla Spajkera.
2019-08-13 14:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.