W Prusach odbyło się zebranie wiejskie tamtejszego sołectwa. Dotyczyło podziału środków z funduszu sołeckiego na rok 2020. Prowadziła je sołtys Monika Janowska. Obecny był wójt gminy Kondratowice Tomasz Gracz, który jest też wieloletnim mieszkańcem Prus, a także radny Arkadiusz Matthaus.
Oprócz samego podziału środków, była to dobra okazja do przedstawienia wójtowi postulatów dotyczących miejscowości. Funduszu to ok. 26 tys. zł, a znalazły się w nim następujące zadania: zakup ławek, zakup koszy, ogrodzenie stawu, wykonanie murka oporowego, zakup dmuchawy do liści, nasadzenia i roślinność (estetyka wsi), części do kosiarki i paliwo, organizacja imprez okolicznościowych (mikołajki, Dzień Dziecka), wyrównanie terenu boiska, utwardzenie betonem terenu za remizą.
Mieszkańcy poruszyli kwestię parkingu przy szkole. Wójt odparł, iż prawdopodobnie od przyszłego roku samorząd wydzierżawi działkę, na której będą parkować samochody.

Komentarze   

Mieszkaniec Permalink2 +1 Mieszkaniec
Gminy
Akurat teraz to w Prusach nareszcie coś się dzieje. I to widać.Gratulacje dla nowej Sołtys i Radnego
2019-11-05 14:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Tony Permalink1 +8 Tony
RE: Prusy podzieliły 26 tysięcy
Ponoć jeden wziął 50 tysięcy w kopercie i się nie podzielił.
2019-10-09 17:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.