Kondratowicki samorząd złożył wniosek o dofinansowanie do przejazdów lokalnych po terenie gminy. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu, od września do grudnia 2020 roku zostanie uruchomiony darmowy transport lokalny.
- Umożliwi młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i pozostałym mieszkańcom dojazd do centralnych miejscowości naszej gminy. Obecnie młodzież z terenu gminy płaciła za bilet złotówkę, a pozostali 4 zł. Po otrzymaniu dotacji, każdy mieszkaniec, korzystający z komunikacji gminnej, dojedzie do Prus nieodpłatnie. Nie dotyczy to przewozów na liniach regularnych - wyjaśnia wójt Tomasz Gracz.
Ostatecznie samorząd otrzymał 41 328 zł dofinansowania, przy planowanym udziale własnym w 5510 zł. Uruchomione zostaną również nowe 4 linie autobusowe na terenie gminy w dni targowe (wtorek, piątek). Szczegółowy rozkład jazdy zostanie podany do publicznej wiadomości po wyłonieniu wykonawcy obsługującego komunikację gminną.
Tekst ukazał się w 26 (1015) wydaniu "Słowa Regionu"

Komentarze   

Taki Permalink2 +3 Taki
RE: Do Prus pojedziesz za darmo
Cytuję Mieszkankax:
My tu wszystko mamy za darmo... Zwlaszcza śmieci i wodę...

I to wszystko załatwił ci PAD I spółka.
2020-07-21 00:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkankax Permalink1 +12 Mieszkankax
RE: Do Prus pojedziesz za darmo
My tu wszystko mamy za darmo... Zwlaszcza śmieci i wodę...
2020-07-20 20:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.