Podczas ostatniej sesji znowu doszło do słownego starcia między wójtem Graczem a radnym Krawczyszynem. Ponownie padły mocne słowa, a sprawa może mieć swój finał w sądzie.

XLV Sesja Rady Gminy Kondratowice odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. w poniedziałek, 17 stycznia.Radni podjęli kilka istotnych z perspektywy tego samorządu uchwał.
Pierwszą z nich był projekt dopłat do taryf za odprowadzanie ścieków dla Zakładu Usług Komunalnych w Kondratowicach. Omówiła go sekretarz urzędu Magdalena Karbownik. Uchwałę przyjęto jednogłośnie, gdyż 15 osób głosowało „za”.
W dalszej kolejności radni wprowadzili zmiany do gminnego budżetu na 2022 rok. Radny Czesław Krawczyszyn pytał, czy w miejscowości Kondratowice potrzebny jest trzeci już plac zabaw. Następnie chciał poznać więcej szczegółów odnośnie projektu nadzorowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Szczegółowych wyjaśnień udzieliły kierownik kondratowickiego GOPS-u Renata Borowicz i główna księgowa Anna Satyła. Potem wójt Tomasz Gracz wyjaśnił w klarowny sposób, jak wydatkowane są pieniądze na obsługę projektów zewnętrznych.
- Być może, jakby brał pan udział w jakimś projekcie, to wiedziałby pan, jak wygląda struktura i przebieg takich projektów - powiedziała do Krawczyszyna radna Małgorzata Krzesińska. Projekt przyjęto przy 14 głosach „za” i 1 wstrzymującym.

Powrót do przeszłości
Po części uchwałodawczej przyszedł czas na zapytania i wolne wnioski. Wójt Tomasz Gracz odniósł się do wielu zarzutów, które radny Krawczyszyn wygłaszał z mównicy pod jego adresem.
Na początku szef gminy skomentował to, jak rzekomo radny poparł Gracza w wyborach do rady powiatu w 2010 roku.
- Nigdy nie prosiłem radnego o jakąkolwiek pomoc w wyborach. Nigdy nie spotkałem się też z nim w celu omówienia strategii wyborczej. Jeżeli radny robił to, to czynił to tylko i wyłącznie z własnej inicjatywy. (…) W roku 2010 przy pseudopomocy pana radnego oddano na mnie 476 głosów, natomiast w 2014 roku, bez pseudopomocy pana radnego, głosowało na mnie 639 osób - mówił Gracz.
Potem szef gminy nawiązał do wypowiedzi radnego, w której padło, że to wójt rozwiązał klub sportowy Olimpia Podgaj. - Mam przed sobą uchwałę zarządu klubu. (…) Nie ma w niej najmniejszej wzmianki o tym, że powodem likwidacji i włączenia klubu w struktury Strzelinianki jest wójt - zaznaczył Gracz.
- Kolejny cytat. „Czym wójt się zajmował? Atakiem na Krawczyszyna i jego rodzinę wspólnie z GOPS-em”. Koniec cytatu. Nigdy nie wypowiadałem się negatywnie na temat rodziny radnego z Podgaju. Jeżeli tak uważa, niech przedstawi konkretne dowody. (…) Kolejny cytat. „Pan wójt był pierwszym przeciwnikiem drogi Kondratowice-Białobrzezie. Pan zgłosił tę sprawę na prokuraturę”. Koniec cytatu. (…) Nigdy nie byłem przeciwnikiem jakiejkolwiek drogi na terenie naszej gminy. Wielokrotnie mówiłem, że bezpieczeństwo jest dla mnie priorytetem, ale muszę brać pod uwagę możliwości budżetowe. (…) Do końca nie było wiadomo, czy środki z COVID-19 możemy przeznaczyć na remont tej drogi, ponieważ jest to zadanie powiatowe. (…) Jeśli chodzi zaś o rzekome zgłoszenie na prokuraturę sprawy dotyczącej drogi Kondratowice-Białobrzezie, to z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że pan radny ma urojenia. Droga ta nigdy nie była przedmiotem zajmowania się przez organy ścigania. Jest to totalna bzdura mająca na celu dyskredytowanie mojej osoby w oczach opinii publicznej - podkreślił Gracz.
Po chwili wójt przypomniał cytat radnego, w którym ten mówił, że Gracz jeszcze jako sekretarz zachwalał pompy, które ulegały później awariom.
- To, czy wypowiadałem takie słowa, można łatwo sprawdzić. Należy odszukać protokół z sesji, na której rzekomo miało to miejsce. Oczywiście, powinna zrobić to osoba, która stawia mi takie zarzuty, ale pan radny tego nie zrobi. A dlaczego? Ponieważ wie, że nie znajdzie takiego protokołu, z którego wynikałoby, że w ten sposób się wypowiadałem. Problem z kanalizacją nie rozpoczął się z chwilą, kiedy zostałem wójtem. (…) Jakie posiada pan dokumenty potwierdzające moją odpowiedzialność za dobór pomp i budowę kanalizacji? - kontynuował szef gminy.
Tekst ukazał się w nr 4 (1092) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink49 -3 spajker.
RE: Wójt wezwał do przeprosin. Czy je otrzymał?
Cytuję darczyńca:
Cytuję spajker.:
Cytuję Pomagajmy:
Cytuję gościnnie:
Cytuję gosc:
POMOC dales 100 do puszki w kosciele i co dostales rozliczenie?

A ja uważam, że wszyscy bez wyjątku powinni poinformować o wydatkowaniu, nie rozumiem tej bezsensownej dyskusji. Padło pytanie powinna być odpowiedź, wszystko czytelne, czy tu czy na stronie Gminy lub Caritas, po co ta pyskówka, ktoś tu ewidentnie lubi rozdmuchiwać temat, robi wokół dużo szumu, a pomoc na tym nie polega i chwałę nikomu nieprzynosi

Przecież Caritas się rozlicza systematycznie. Ale hallo? Raptem 2 tygodnie jest zbiórka. Zazwyczaj robią to po akcjach z całego miesiąca. A ja uważam ze stroną słowa nie jest odpowiednia strona o proszenie kogokolwiek o rozliczenie? Czy kto kolwiek ma obowiązek przychodzić i czytać wszystkie komentarze tutaj? Bo może jakiś Kowalski napisze komentarz? Już samo to pod jakim artykułem my piszemy który związku z Caritas czy pomocą nie ma nic wspólnego. Śmiechu warte.

rozlicza sie czyli co robi? kto nadzoruje caritas? dałem 1 tonę kaszy dla ludzi głodnych. dałem to caritas czyli pośrednikowi, którego zadaniem jest przekazac tą 1 tone kaszy dla innych osób. jak mam sprawdzić czy moją kasze zjedli ludzie biedni czy też kasza się zepsuła i wylądowała na śmietniku? tak konkretnie. kiedy w sklepie dam 100 złotych to sprawdze na paragonie czy towar zgadza sie co do ilości co do ceny i co do jakości. kiedy dam 100 zeta hydraulikowi to sprawdzę czy jego usługa jest dobrze zrobiona. jak sprawdzić caritas?


Jeśli podarowałeś kaszę w ilości 1 tony naszemu zespołowi Caritas w Prusach to dowiesz się gdzie to zostało rozdysponowane. Obyś tylko dał.

brawo prusy. niech każdy caritas tak trzyma.
2022-03-13 12:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Hmmm Permalink48 +3 Hmmm
RE: Wójt wezwał do przeprosin. Czy je otrzymał?
Cytuję darczyńca:
Cytuję spajker.:
Cytuję Pomagajmy:
Cytuję gościnnie:
Cytuję gosc:
POMOC dales 100 do puszki w kosciele i co dostales rozliczenie?

A ja uważam, że wszyscy bez wyjątku powinni poinformować o wydatkowaniu, nie rozumiem tej bezsensownej dyskusji. Padło pytanie powinna być odpowiedź, wszystko czytelne, czy tu czy na stronie Gminy lub Caritas, po co ta pyskówka, ktoś tu ewidentnie lubi rozdmuchiwać temat, robi wokół dużo szumu, a pomoc na tym nie polega i chwałę nikomu nieprzynosi

Przecież Caritas się rozlicza systematycznie. Ale hallo? Raptem 2 tygodnie jest zbiórka. Zazwyczaj robią to po akcjach z całego miesiąca. A ja uważam ze stroną słowa nie jest odpowiednia strona o proszenie kogokolwiek o rozliczenie? Czy kto kolwiek ma obowiązek przychodzić i czytać wszystkie komentarze tutaj? Bo może jakiś Kowalski napisze komentarz? Już samo to pod jakim artykułem my piszemy który związku z Caritas czy pomocą nie ma nic wspólnego. Śmiechu warte.

rozlicza sie czyli co robi? kto nadzoruje caritas? dałem 1 tonę kaszy dla ludzi głodnych. dałem to caritas czyli pośrednikowi, którego zadaniem jest przekazac tą 1 tone kaszy dla innych osób. jak mam sprawdzić czy moją kasze zjedli ludzie biedni czy też kasza się zepsuła i wylądowała na śmietniku? tak konkretnie. kiedy w sklepie dam 100 złotych to sprawdze na paragonie czy towar zgadza sie co do ilości co do ceny i co do jakości. kiedy dam 100 zeta hydraulikowi to sprawdzę czy jego usługa jest dobrze zrobiona. jak sprawdzić caritas?


Jeśli podarowałeś kaszę w ilości 1 tony naszemu zespołowi Caritas w Prusach to dowiesz się gdzie to zostało rozdysponowane. Obyś tylko dał.

No właśnie widać po waszych komentarzach, Caritas jaki był taki jest nadal. I nie róbcie z siebie męczenników!
2022-03-13 12:02 Cytować Zgłoś administratorowi
darczyńca Permalink47 -3 darczyńca
RE: Wójt wezwał do przeprosin. Czy je otrzymał?
Cytuję spajker.:
Cytuję Pomagajmy:
Cytuję gościnnie:
Cytuję gosc:
POMOC dales 100 do puszki w kosciele i co dostales rozliczenie?

A ja uważam, że wszyscy bez wyjątku powinni poinformować o wydatkowaniu, nie rozumiem tej bezsensownej dyskusji. Padło pytanie powinna być odpowiedź, wszystko czytelne, czy tu czy na stronie Gminy lub Caritas, po co ta pyskówka, ktoś tu ewidentnie lubi rozdmuchiwać temat, robi wokół dużo szumu, a pomoc na tym nie polega i chwałę nikomu nieprzynosi

Przecież Caritas się rozlicza systematycznie. Ale hallo? Raptem 2 tygodnie jest zbiórka. Zazwyczaj robią to po akcjach z całego miesiąca. A ja uważam ze stroną słowa nie jest odpowiednia strona o proszenie kogokolwiek o rozliczenie? Czy kto kolwiek ma obowiązek przychodzić i czytać wszystkie komentarze tutaj? Bo może jakiś Kowalski napisze komentarz? Już samo to pod jakim artykułem my piszemy który związku z Caritas czy pomocą nie ma nic wspólnego. Śmiechu warte.

rozlicza sie czyli co robi? kto nadzoruje caritas? dałem 1 tonę kaszy dla ludzi głodnych. dałem to caritas czyli pośrednikowi, którego zadaniem jest przekazac tą 1 tone kaszy dla innych osób. jak mam sprawdzić czy moją kasze zjedli ludzie biedni czy też kasza się zepsuła i wylądowała na śmietniku? tak konkretnie. kiedy w sklepie dam 100 złotych to sprawdze na paragonie czy towar zgadza sie co do ilości co do ceny i co do jakości. kiedy dam 100 zeta hydraulikowi to sprawdzę czy jego usługa jest dobrze zrobiona. jak sprawdzić caritas?


Jeśli podarowałeś kaszę w ilości 1 tony naszemu zespołowi Caritas w Prusach to dowiesz się gdzie to zostało rozdysponowane. Obyś tylko dał.
2022-03-13 11:33 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink46 +2 spajker.
RE: Wójt wezwał do przeprosin. Czy je otrzymał?
Cytuję Pomagajmy:
Cytuję gościnnie:
Cytuję gosc:
POMOC dales 100 do puszki w kosciele i co dostales rozliczenie?

A ja uważam, że wszyscy bez wyjątku powinni poinformować o wydatkowaniu, nie rozumiem tej bezsensownej dyskusji. Padło pytanie powinna być odpowiedź, wszystko czytelne, czy tu czy na stronie Gminy lub Caritas, po co ta pyskówka, ktoś tu ewidentnie lubi rozdmuchiwać temat, robi wokół dużo szumu, a pomoc na tym nie polega i chwałę nikomu nieprzynosi

Przecież Caritas się rozlicza systematycznie. Ale hallo? Raptem 2 tygodnie jest zbiórka. Zazwyczaj robią to po akcjach z całego miesiąca. A ja uważam ze stroną słowa nie jest odpowiednia strona o proszenie kogokolwiek o rozliczenie? Czy kto kolwiek ma obowiązek przychodzić i czytać wszystkie komentarze tutaj? Bo może jakiś Kowalski napisze komentarz? Już samo to pod jakim artykułem my piszemy który związku z Caritas czy pomocą nie ma nic wspólnego. Śmiechu warte.

rozlicza sie czyli co robi? kto nadzoruje caritas? dałem 1 tonę kaszy dla ludzi głodnych. dałem to caritas czyli pośrednikowi, którego zadaniem jest przekazac tą 1 tone kaszy dla innych osób. jak mam sprawdzić czy moją kasze zjedli ludzie biedni czy też kasza się zepsuła i wylądowała na śmietniku? tak konkretnie. kiedy w sklepie dam 100 złotych to sprawdze na paragonie czy towar zgadza sie co do ilości co do ceny i co do jakości. kiedy dam 100 zeta hydraulikowi to sprawdzę czy jego usługa jest dobrze zrobiona. jak sprawdzić caritas?
2022-03-13 11:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Pomagajmy Permalink45 -4 Pomagajmy
RE: Wójt wezwał do przeprosin. Czy je otrzymał?
Cytuję gościnnie:
Cytuję gosc:
POMOC dales 100 do puszki w kosciele i co dostales rozliczenie?

A ja uważam, że wszyscy bez wyjątku powinni poinformować o wydatkowaniu, nie rozumiem tej bezsensownej dyskusji. Padło pytanie powinna być odpowiedź, wszystko czytelne, czy tu czy na stronie Gminy lub Caritas, po co ta pyskówka, ktoś tu ewidentnie lubi rozdmuchiwać temat, robi wokół dużo szumu, a pomoc na tym nie polega i chwałę nikomu nieprzynosi

Przecież Caritas się rozlicza systematycznie. Ale hallo? Raptem 2 tygodnie jest zbiórka. Zazwyczaj robią to po akcjach z całego miesiąca. A ja uważam ze stroną słowa nie jest odpowiednia strona o proszenie kogokolwiek o rozliczenie? Czy kto kolwiek ma obowiązek przychodzić i czytać wszystkie komentarze tutaj? Bo może jakiś Kowalski napisze komentarz? Już samo to pod jakim artykułem my piszemy który związku z Caritas czy pomocą nie ma nic wspólnego. Śmiechu warte.
2022-03-13 10:55 Cytować Zgłoś administratorowi
darczyńca Permalink44 -2 darczyńca
RE: Wójt wezwał do przeprosin. Czy je otrzymał?
Cytuję gościnnie:
Cytuję gosc:
POMOC dales 100 do puszki w kosciele i co dostales rozliczenie?

A ja uważam, że wszyscy bez wyjątku powinni poinformować o wydatkowaniu, nie rozumiem tej bezsensownej dyskusji. Padło pytanie powinna być odpowiedź, wszystko czytelne, czy tu czy na stronie Gminy lub Caritas, po co ta pyskówka, ktoś tu ewidentnie lubi rozdmuchiwać temat, robi wokół dużo szumu, a pomoc na tym nie polega i chwałę nikomu nieprzynosi


Odkąd działa u nas Caritas dziewczyny corocznie rozliczają się z wpływów i wydatków. A jeśli kto chciałby zajrzeć szczegółowo w rachunki to pewnie nie zabronią. Trzeba też zaznaczyć, że pracują zawodowo i z tego co obserwuję to one czasu dla siebie i rodziny nie mają- ważna jest pomoc rodzinom z Ukrainy. Przyjdzie czas na rozliczanie. Myślę , że zrobią to koncertowo.
2022-03-13 10:36 Cytować Zgłoś administratorowi
gościnnie Permalink43 +3 gościnnie
RE: Wójt wezwał do przeprosin. Czy je otrzymał?
Cytuję gosc:
POMOC dales 100 do puszki w kosciele i co dostales rozliczenie?

A ja uważam, że wszyscy bez wyjątku powinni poinformować o wydatkowaniu, nie rozumiem tej bezsensownej dyskusji. Padło pytanie powinna być odpowiedź, wszystko czytelne, czy tu czy na stronie Gminy lub Caritas, po co ta pyskówka, ktoś tu ewidentnie lubi rozdmuchiwać temat, robi wokół dużo szumu, a pomoc na tym nie polega i chwałę nikomu nieprzynosi
2022-03-13 10:04 Cytować Zgłoś administratorowi
gosc Permalink42 -3 gosc
zbiorka
POMOC dales 100 do puszki w kosciele i co dostales rozliczenie?
2022-03-11 18:55 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink41 0 spajker.
RE: Wójt wezwał do przeprosin. Czy je otrzymał?
Cytuję Pomagajmy:
Cytuję Pomoc:
Cytuję gosc:
POMOC NIE dales kuzwa zlotowki a rozliczenia chcesz Ludzie maja zaufanie do Pani Katarzyny SZACUN DLA WAS

Jeżeli chodzi czy dałem chociażby zlotowke?
Tak dałem 100 zł do puszki w kościele, te pieniądze też miały iść na pomoc Ukraincom w naszej gminie. Ponawiam pytanie i nie mam tu zamiaru gogokolwiek obrażać w przeciwieństwie do tych co mi odpowiadają ale nie na temat, to tak wygląda jak ,zapytać premiera o cenę chleba

Ale ty myślisz że osoby z Caritas siedzą tutaj i czekają aż ktoś się zapyta o rozliczenie? Nie łatwiej napisać do nich i się zapytać? Nie wiem czy każda osoba w gminie, powiecie ma obowiązek czytania komentarzy na słowo? Myślę że to nie odpowiednie miejsce aby się pytać o rozliczenie.

osoby z caritas na bieżąco prowadzą swoje ewidencje ale nie maja czasu ani ochoty tłumaczyć każdemu przechodniowi że nie sa wielbłądem. z drugiej strony istnieje wielkie marnotrastwo środków do pomocy a nie wystarczy dobre serce i ufność do tego aby prowadzić firme caritas. dobroduszna osoba może liczyć grosze a być walnięta na miliony z tego powodu że jakaś zorganizowana grupa przestępcza wiedząc że caritas jest naiwny i dobroduszny może na tym żerować. kościół przeszczepa na cele religine sprowadził do polski kilkadziesiąt luksusowych limuzyn nie płacac 95% akcyzy, 45% podatku obrotowego granicznego bo grzeczne przepisy zwalniały kościoły z opłat. temat wyszedł na jaw gdy wyszło że kościół przeszczepa ma więcej tatuaży niż wyznawców i na każdego wiernego wyszło po 15cie luksusowych bezpodatkowych limuzyn. kontrolować czy nie?
2022-03-11 15:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Pomagajmy Permalink40 -6 Pomagajmy
RE: Wójt wezwał do przeprosin. Czy je otrzymał?
Cytuję Pomoc:
Cytuję gosc:
POMOC NIE dales kuzwa zlotowki a rozliczenia chcesz Ludzie maja zaufanie do Pani Katarzyny SZACUN DLA WAS

Jeżeli chodzi czy dałem chociażby zlotowke?
Tak dałem 100 zł do puszki w kościele, te pieniądze też miały iść na pomoc Ukraincom w naszej gminie. Ponawiam pytanie i nie mam tu zamiaru gogokolwiek obrażać w przeciwieństwie do tych co mi odpowiadają ale nie na temat, to tak wygląda jak ,zapytać premiera o cenę chleba

Ale ty myślisz że osoby z Caritas siedzą tutaj i czekają aż ktoś się zapyta o rozliczenie? Nie łatwiej napisać do nich i się zapytać? Nie wiem czy każda osoba w gminie, powiecie ma obowiązek czytania komentarzy na słowo? Myślę że to nie odpowiednie miejsce aby się pytać o rozliczenie.
2022-03-11 15:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.