Radna Agata Giemza (z lewej) przedstawiła ostateczną opinię Komisji Budżetu i Gospodarki na temat projektu budżetu na 2023 rok. Obok radna Teresa Białkowska
Nie tylko budżet, ale także ponad milion złotych na ważny program, z którego skorzystają mieszkańcy, i kontrowersje wokół dopłat do ścieków. Czy w tym ostatnim przypadku to pieniądze wyrzucone w błoto?
W środę, 28 grudnia, odbyła się LX sesja Rady Gminy Kondratowice. Najpierw radni zajęli się uchwałą w sprawie dopłat do taryf za odprowadzanie ścieków dla Zakładu Usług Komunalnych. Głos w dyskusji zabrał radny Piotr Majewski, który przekonywał radnych, aby nie podejmowali tej uchwały. – Uważam, że powinniśmy troszeczkę inaczej podchodzić do tych spraw. Ja bym się skupił na przyczynie tych wysokich kosztów. […] To jest duży problem. [Dopłata – red.] obciąża budżet gminy i to nie jest żadne rozwiązanie, bo możemy do końca naszych dni dopłacać, a tego problemu nie rozwiążemy. Pieniądze, które na to przeznaczamy, to są pieniądze wyrzucone w błoto. […] Dofinansujmy GOK, dofinansujmy dzieci i młodzież, dofinansujmy szkołę, bo jest problem z piecem, a my pakujemy teraz w ciągu roku kilkadziesiąt tysięcy złotych [na kanalizację – red.] Tam już poszły grube miliony, a jest jak jest – zauważył radny Majewski. Następnie dodał, że mieszkańcy uważają, że „składanie się wszystkich” na kanalizację jest decyzją błędną, o którą obwiniani są wójt, radni, a nawet mieszkańcy, którzy korzystają z sieci kanalizacyjnej. Radny Majewski zachęcił radnych i wójta do spotkania z pracownikami ZUK i do wypracowania innego rozwiązania problemu.
Przewodniczący Marcin Szczurowski odniósł się do wypowiedzi radnego Majewskiego, podkreślając, że problemem należy się zająć jednak nieprzyjęcie uchwały będzie równoznaczne z pozbawieniem mieszkańców dopłat od 1 stycznia. Głos zabrał także wójt Tomasz Gracz, który zauważył, że pozbawienie mieszkańców dopłat z dnia na dzień nie jest dobrym rozwiązaniem. Dodał jednak, że jest otwarty na dyskusję. – Myślę, że powinniśmy się nad tym tematem, o którym wspomniał radny Majewski, pochylić i popracować nad tym w ciągu pierwszego kwartału roku – zaznaczył szef gminy. Czternastoma głosami za przy jednym wstrzymującym radni przyjęli uchwałę w sprawie dopłat do taryf za odprowadzanie ścieków. Następnie radni przyjęli uchwałę w sprawie włączenia kilku dróg do kategorii dróg gminnych.
W kolejnym punkcie Renata Borowicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiła uchwałę w sprawie realizacji programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2023, z którego skorzysta aż 52 osoby z terenu gminy Kondratowice, posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności. W ramach programu na umowę zlecenie zatrudnionych zostanie 52 asystentów. Łączny koszt programu to 1.113.201,08 zł. Środki na to zadanie pochodzą z budżetu państwa. Głos w tym punkcie zabrał wójt Tomasz Gracz, który podkreślił, że jest to już druga edycja programu, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Podziękował także kierownik GOPS za koordynowanie realizacji programu. Radni jednogłośnie przyjęli tę uchwałę.
Na ten temat pisaliśmy w 1 (1139) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Ktos
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
Wojteczek powiedziała :
Dzis odbył sie pogrzeb Pana ze Skały po tym wypadku ze śmieciarką. Coraz lepiej sie dzieje....
A kto komu zabroni się zabić?
religia i etyka zabraniają sie zabić. nie dałeś sobie życia to go sobie i innym nie zabieraj. samobójstwo to ucieczka od problemów. samobójca to tchórz, który daje zły przykład innym.w niemieckim obozie zagłady jakiś ksiądz popełnił samobójstwo. powiedział on to łotewskiego strażnika że on pójdzie do pieca zamiast płaczącego polaka. został świętym i wzmocnił mitologię zabijającą ludzki umysł. w powstaniu warszawskim kolega ginął za kolegę ale ci młodzi ludzie są anonimowi. są popiołem pod kołami warszawskich samochodów. jeżeli samobójstwo to dobry pomysł to posłuż przykładem , zabij się a ja cie pochwalę. na nagrobku zawsze będzie u ciebie stała zgrzewka piwa ode mnie.
Przecież ja go nie chce zabić! Ale jak on chce zabić się sam to ja mu w tym przeszkadzał nie będę!!!
no tak. jesteś codziennie zabijany złotym denarem, parówkami z celulozy , mlekiem , które sie nie psuje przez 3 lata w temperaturze pokojowej. jesteś codziennie truty czyli zasypywany trucizna dla mózgu o sprawach , które ciebie nie interesują, a to wzrost ceny skupu wieprzowiny, a to wojna w afryce, a to spór sądowy o to czy doda nosi majtki a to o tym że umarł jakiś podobno znany żyd. a to lektura twoich własnych wpisów. trucizna dla mózgu. truj się. jesteś samobójcą. przecież sam chcesz się zabić zabijając na raty. ja ci w tym przeszkadzał nie będę. mogę ci tylko wskazać że jesteś samobójcą.
Tak samo jak ty jestem chory na śmiertelną chorobę zwaną życiem! Więc nie pierdul...
A Ty jesteś jakiś nienormalny, ze piszesz takie komentarze? Zginął niewinny człowiek, zreszta kolejny, a Ty piszesz takie pierdoly na forum. Najlepiej w ogóle się nie udzielaj, bo nie pierwszy głupi komentarz z Twojej strony na forum.

0
Gravatar
cześ
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
Wojteczek powiedziała :
Dzis odbył sie pogrzeb Pana ze Skały po tym wypadku ze śmieciarką. Coraz lepiej sie dzieje....
A kto komu zabroni się zabić?
religia i etyka zabraniają sie zabić. nie dałeś sobie życia to go sobie i innym nie zabieraj. samobójstwo to ucieczka od problemów. samobójca to tchórz, który daje zły przykład innym.w niemieckim obozie zagłady jakiś ksiądz popełnił samobójstwo. powiedział on to łotewskiego strażnika że on pójdzie do pieca zamiast płaczącego polaka. został świętym i wzmocnił mitologię zabijającą ludzki umysł. w powstaniu warszawskim kolega ginął za kolegę ale ci młodzi ludzie są anonimowi. są popiołem pod kołami warszawskich samochodów. jeżeli samobójstwo to dobry pomysł to posłuż przykładem , zabij się a ja cie pochwalę. na nagrobku zawsze będzie u ciebie stała zgrzewka piwa ode mnie.
Przecież ja go nie chce zabić! Ale jak on chce zabić się sam to ja mu w tym przeszkadzał nie będę!!!
no tak. jesteś codziennie zabijany złotym denarem, parówkami z celulozy , mlekiem , które sie nie psuje przez 3 lata w temperaturze pokojowej. jesteś codziennie truty czyli zasypywany trucizna dla mózgu o sprawach , które ciebie nie interesują, a to wzrost ceny skupu wieprzowiny, a to wojna w afryce, a to spór sądowy o to czy doda nosi majtki a to o tym że umarł jakiś podobno znany żyd. a to lektura twoich własnych wpisów. trucizna dla mózgu. truj się. jesteś samobójcą. przecież sam chcesz się zabić zabijając na raty. ja ci w tym przeszkadzał nie będę. mogę ci tylko wskazać że jesteś samobójcą.
Tak samo jak ty jestem chory na śmiertelną chorobę zwaną życiem! Więc nie pierdul...

0
Gravatar
spajker.
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
Wojteczek powiedziała :
Dzis odbył sie pogrzeb Pana ze Skały po tym wypadku ze śmieciarką. Coraz lepiej sie dzieje....
A kto komu zabroni się zabić?
religia i etyka zabraniają sie zabić. nie dałeś sobie życia to go sobie i innym nie zabieraj. samobójstwo to ucieczka od problemów. samobójca to tchórz, który daje zły przykład innym.w niemieckim obozie zagłady jakiś ksiądz popełnił samobójstwo. powiedział on to łotewskiego strażnika że on pójdzie do pieca zamiast płaczącego polaka. został świętym i wzmocnił mitologię zabijającą ludzki umysł. w powstaniu warszawskim kolega ginął za kolegę ale ci młodzi ludzie są anonimowi. są popiołem pod kołami warszawskich samochodów. jeżeli samobójstwo to dobry pomysł to posłuż przykładem , zabij się a ja cie pochwalę. na nagrobku zawsze będzie u ciebie stała zgrzewka piwa ode mnie.
Przecież ja go nie chce zabić! Ale jak on chce zabić się sam to ja mu w tym przeszkadzał nie będę!!!
no tak. jesteś codziennie zabijany złotym denarem, parówkami z celulozy , mlekiem , które sie nie psuje przez 3 lata w temperaturze pokojowej. jesteś codziennie truty czyli zasypywany trucizna dla mózgu o sprawach , które ciebie nie interesują, a to wzrost ceny skupu wieprzowiny, a to wojna w afryce, a to spór sądowy o to czy doda nosi majtki a to o tym że umarł jakiś podobno znany żyd. a to lektura twoich własnych wpisów. trucizna dla mózgu. truj się. jesteś samobójcą. przecież sam chcesz się zabić zabijając na raty. ja ci w tym przeszkadzał nie będę. mogę ci tylko wskazać że jesteś samobójcą.

0
Gravatar
Cześ
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
Wojteczek powiedziała :
Dzis odbył sie pogrzeb Pana ze Skały po tym wypadku ze śmieciarką. Coraz lepiej sie dzieje....
A kto komu zabroni się zabić?
religia i etyka zabraniają sie zabić. nie dałeś sobie życia to go sobie i innym nie zabieraj. samobójstwo to ucieczka od problemów. samobójca to tchórz, który daje zły przykład innym.w niemieckim obozie zagłady jakiś ksiądz popełnił samobójstwo. powiedział on to łotewskiego strażnika że on pójdzie do pieca zamiast płaczącego polaka. został świętym i wzmocnił mitologię zabijającą ludzki umysł. w powstaniu warszawskim kolega ginął za kolegę ale ci młodzi ludzie są anonimowi. są popiołem pod kołami warszawskich samochodów. jeżeli samobójstwo to dobry pomysł to posłuż przykładem , zabij się a ja cie pochwalę. na nagrobku zawsze będzie u ciebie stała zgrzewka piwa ode mnie.
Przecież ja go nie chce zabić! Ale jak on chce zabić się sam to ja mu w tym przeszkadzał nie będę!!!

0
Gravatar
Kot
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
Wojteczek powiedziała :
Dzis odbył sie pogrzeb Pana ze Skały po tym wypadku ze śmieciarką. Coraz lepiej sie dzieje....
Od tego jest prokurator, więc pozwól mu robić swoją robotę. Jeśli jest wina to będzie i kara.

0
Gravatar
spajker.
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
Cześ powiedziała :
Wojteczek powiedziała :
Dzis odbył sie pogrzeb Pana ze Skały po tym wypadku ze śmieciarką. Coraz lepiej sie dzieje....
A kto komu zabroni się zabić?
religia i etyka zabraniają sie zabić. nie dałeś sobie życia to go sobie i innym nie zabieraj. samobójstwo to ucieczka od problemów. samobójca to tchórz, który daje zły przykład innym.w niemieckim obozie zagłady jakiś ksiądz popełnił samobójstwo. powiedział on to łotewskiego strażnika że on pójdzie do pieca zamiast płaczącego polaka. został świętym i wzmocnił mitologię zabijającą ludzki umysł. w powstaniu warszawskim kolega ginął za kolegę ale ci młodzi ludzie są anonimowi. są popiołem pod kołami warszawskich samochodów. jeżeli samobójstwo to dobry pomysł to posłuż przykładem , zabij się a ja cie pochwalę. na nagrobku zawsze będzie u ciebie stała zgrzewka piwa ode mnie.

0
Gravatar
Cześ
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
Wojteczek powiedziała :
Dzis odbył sie pogrzeb Pana ze Skały po tym wypadku ze śmieciarką. Coraz lepiej sie dzieje....
A kto komu zabroni się zabić?

0
Gravatar
Wojteczek
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
Dzis odbył sie pogrzeb Pana ze Skały po tym wypadku ze śmieciarką. Coraz lepiej sie dzieje....
0
Gravatar
Mieszkaniec
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
Sąsiad II powiedziała :
W mojej wiosce, też radna i też jejj wszędzie pełno. Oni chyba tak mają, kierowniczka karitasu w szkole rządzi we wiosce rządzi w gminie też u czarnych też. Niedawno krytykowała na fb szczelanie w sylwestra bo zwierzęta cierpią a teraz funduje światełko na wosp, czy to nie hipokryzja ? No ale wybory tuż tuż to trzeba się pokazać i poglądy też się zmienia
Haha to doś doje.... petardy a sztuczne ognie... nie no petarda jedym słowem.

0
Gravatar
Staś
RE: Niespodziewana jednomyślność i kontrowersje wokół dopłat
Sąsiad II powiedziała :
W mojej wiosce, też radna i też jejj wszędzie pełno. Oni chyba tak mają, kierowniczka karitasu w szkole rządzi we wiosce rządzi w gminie też u czarnych też. Niedawno krytykowała na fb szczelanie w sylwestra bo zwierzęta cierpią a teraz funduje światełko na wosp, czy to nie hipokryzja ? No ale wybory tuż tuż to trzeba się pokazać i poglądy też się zmienia
Geniusz!!!!! Z czytaniem na bakier??? Idź do tej pani- nauczy czytać. A może po prostu nie wiesz co to zimne ognie boś smarkacz???Jak już coś piszesz to się doszkol. Nie pozdrawiam.

0

Przeczytaj także