Sołtysi oklaskują kolegów (od lewej): Henryk Muszyński, Tadeusz Woszczak, Andrzej Wyskwarski oraz Ludwik BiałkowskiW połowie lutego rozpoczynają się wybory sołtysów w wioskach do gminy Kondratowice. W związku z powyższym wójt Wojciech Bochnak postanowił zorganizować specjalne pożegnalne spotkanie dla wszystkich sołtysów z kadencji 2011-2015.

Wojciech Bochnak rozpoczął od wręczenia szklanych grawerowanych statuetek oraz wspólnych zdjęć wszystkim przybyłym na spotkanie sołtysom. W ramach podziękowania wójt urządził też smaczny poczęstunek, podczas którego sołtysi wymieniali doświadczenia, wspominali całą kadencję oraz przedstawiali sobie różnego rodzaju prywatne opinie, już nie urzędowe czy polityczne. Trzeba przyznać, że grono kondratowickich sołtysów rozumie się doskonale. Umie wspólnie żartować, potrafi przyjemnie spędzać czas rozmawiając i biesiadując. To zdecydowanie zgrane, zintegrowane towarzystwo. Wójt również zadeklarował:
- Chcę tym nieformalnym spotkaniem podziękować wam za cztery wspólne lata. Jestem zadowolony ze współpracy z każdym z was. Mam nadzieję, że będziecie chcieli kontynuować swoją pracę na rzecz gminy Kondratowice, na rzecz społeczności lokalnej. Natomiast kogo wybiorą mieszkańcy, przekonamy się do końca lutego.
Wieczór był udany. Sołtysi z poczuciem docenienia, satysfakcji i dobrze wypełnionych obowiązków wrócili do domów. Wszystkie uciążliwości i niewygody, które napotyka wykonywana przez nich praca, zostały zapomniane. Pozostało poczucie własnej wartości.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. (od lewej): Halina Bukowska, Teresa Bałwako, Justyna Żychlińska, Janina Kuźmierek, Janina Wnuczek, Stanisława Butyńska, Andrzej Wołoszczak i Mieczysław Kobel

 

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.