PZD zacznie prace w Kondratowicach, gdy skończona będzie budowa chodnika w PrusachNiecierpliwią się mieszkańcy ul. Słowiańskiej w Kondratowicach i czekają na nowy chodnik. Okazuje się, że będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. W rozmowie z wójtem Kondratowic dowiedzieliśmy się, że inwestycja leży w gestii powiatu, gdyż ten jest zarządcą drogi.
- Gmina Kondratowice jest jedyną gminą, która w tym roku przeznaczyła środki finansowe na zadanie powiatowe. Z budżetu gminy przeznaczyliśmy na ten cel 18 tys. zł, natomiast z funduszu sołeckiego 12 tys. zł – mówił Bochnak.
Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg w Strzelinie realizuje remont nawierzchni chodnika w Prusach, który rozpoczęto jeszcze w ubiegłym roku.
- Ze względu na trwające obecnie prace, związane z podpięciem mieszkańców do kanalizacji sanitarnej w tym rejonie, wstrzymaliśmy czasowo układanie nowej nawierzchni. W momencie zakończenia robót sanitarnych przystąpimy ponownie do remontu chodnika - poinformował Paweł Gutowski z PZD. - Termin rozpoczęcia ewentualnych prac w Kondratowicach uzależniony jest od daty zakończenia robót w Prusach.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.