Na ostatniej sesji Rady Gminy Kondratowice radni przyjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi na wójta Wojciecha Bochnaka. Szef gminy zaznaczył wówczas, że jest to pierwsza skarga na niego przez 9 lat sprawowania urzędu. - Wpłynęło do nas pismo mieszkańca Warszawy z wieloma pytaniami dotyczącymi organizacji pracy w urzędzie. Osoba ta pytała między innymi o zarobki na stanowiskach kierowniczych, czy były jakieś podróże zagraniczne, i o liczbę zgłoszonych skarg na wójta. Udzieliliśmy informacji, jednak pytający stwierdził, że nie jest zadowolony i nie są to pełne odpowiedzi. Następnie napisał pismo do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w którym wyraził swoje niezadowolenie - powiedział wójt. Następnie WSA odrzucił skargę, ale obarczył gminę Kondratowice kosztami postępowania administracyjnego, tj. 357 złotych. - Należy zwrócić uwagę jaka jest metodologia działania takich osób jak skarżący. Wysyłają setki pism do urzędów w całej Polsce. Urzędy nie odpowiadają należycie bądź nie odpowiadają wcale. Następnie wysyłają wniosek do WSA, który się tym zajmuje i nalicza średnio 357 zł kosztów. Ci ludzie w ten sposób zarabiają pieniądze. Nie chodzi tutaj o odpowiedzi, bo one nie są im do niczego potrzebne - dodał Bochnak.
Rada Gminy Kondratowice wspomnianą skargę odrzuciła.

Komentarze   

SS Permalink5 +5 SS
ZZ
NIECH BOCHNAK POKAŻ NA ILE MILIONÓW JEST GMINA ZADŁUŻONA
2015-08-15 19:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Prawny Permalink4 +11 Prawny
RE: Zarabiają na życie skarżeniem
Pani Radca Prawny w naszej gminie to na niewielu rzeczach się zna !!! Chyba że chodzi o to jak zadowolić niektórych radnych :-D
2015-07-31 09:59 Cytować Zgłoś administratorowi
JAMCI Permalink3 +10 JAMCI
coś tu nie gra
1. Jeśli skarga została ODRZUCONA to nie była rozpatrywana merytorycznie i sąd nie mógł zasądzić kosztów.
2. Jeśli skarga była ODDALONA (co pewnie miało miejsce ale prawniczym analfabetom wszystko jedno) to koszty obciążają stronę skarżącą.
3. Nawet jeśli WSA popełnił błąd i takie koszty zasądził, MOŻNA WNIEŚĆ SKARGĘ KASACYJNĄ (o czym wójt powinien wiedzieć).
4. PROSZĘ DOCZYTAĆ WYROK, bo pewnie WSA zasądził zwrot kosztów pełnomocnictwa procesowego Z KASY WSA. Jeśli nie, to patrz pkt 3.
A teraz proszę o wynagrodzenie radcy prawnego gminy, bo odwaliłem za niego robotę.
2015-07-30 14:25 Cytować Zgłoś administratorowi
pany Permalink2 +10 pany
RE: Zarabiają na życie skarżeniem
ludziska piszta co myślita bo to nasza gmina i my ich wybrali żeby nam służyli,
2015-07-29 23:41 Cytować Zgłoś administratorowi
słowianie Permalink1 +12 słowianie
RE: Zarabiają na życie skarżeniem
Jak patrzę na wyżej zamieszczone zdjęcie to się nadziwić nie mogę że dziś w XXI wieku jeszcze coś takiego można zobaczyć! To się nazywa: wyjątkowy, odgórnie uwarunkowany, całkowicie bezkrytyczny odruch służalczej zgodg na wszystko!!!!!!!!!!!! Nasz proboszcz kiedyś powiedział - "tam gdzie jest 100%owa zgoda tam jest terror albo tempota" i każdy z nas sam może ocenić czy miał rację!
2015-07-29 23:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.