Ksiądz Krzysztof Romaniuk jest jednym z inicjatorów odrestaurowania kapliczki w KondratowicachGmina Kondratowice wespół z parafią w Prusach rozpoczyna pracę nad poprawą wyglądu kapliczki w Kondratowicach. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest sołtys Kondratowic Tadeusz Woszczak. Obiekt ten ma już wiele lat i są miejsca, w których się rozpada. Razem z księdzem proboszczem Krzysztofem Romaniukiem, Urząd Gminy Kondratowice przystąpi do przebudowy kapliczki. Część prac wykona przedsiębiorca, który jest specjalistą budowy z kamienia, a część robót wykonają mieszkańcy, którzy będą się angażować w odrestaurowanie obiektu sakralnego. Prace zaczęły się w tym tygodniu i mają potrwać około miesiąca. Pieniądze na ten cel zostały wygospodarowane z funduszu sołeckiego Kondratowic na rok 2015.

Komentarze   

Ja Permalink12 +3 Ja
RE: Odnowią kapliczkę wspólnymi siłami
Cytuję sasiadka z kondratow:
O NAWRÓĆIŁ SIE Tadeusz Woszczak CHODZI DO KOSCIOŁA

NIEMOŻLIWE !!!!! szkoda że tego nie widziałem !!!!!! i już cud !!!!!
2015-08-20 09:54 Cytować Zgłoś administratorowi
sasiadka z kondratow Permalink11 +6 sasiadka z kondratow
O NAWRÓĆIŁ SIE Tadeusz Woszczak CHODZI DO KOSCIOŁA
2015-08-16 14:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Hmmmm Permalink10 +2 Hmmmm
Sorry :-D pieniądze
2015-08-02 22:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Hmmmm Permalink9 +13 Hmmmm
Za wygrane wybory to może sanktuarium powinni wybudowac :-D tylko dlaczego za nieswoje pierwsze
2015-08-02 22:03 Cytować Zgłoś administratorowi
redżi Permalink8 +2 redżi
Cytuję Dzoszuła:
Cytuję terry:
Na miejscu gazety sprawdziłbym czy z funduszu sołeckiego powinno się zrealizować remont obiektu nie będącego własnością gminy ?

Oczywiście że można. Poczytaj sobie ustawę. Można też remontować przystanki autobusowe, które należą do PKS. Zasada jest taka, aby z obiektów tych korzystali mieszkańcy sołectwa.

A ja naiwny myślałem, że z funduszu sołeckiego można realizować wyłącznie zadania przypisane ustawowo gminom
2015-08-02 16:11 Cytować Zgłoś administratorowi
ja Permalink7 +1 ja
Przystanki należą do gminy albo do sołectw właśnie
2015-08-01 09:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dzoszuła Permalink6 -4 Dzoszuła
Cytuję terry:
Na miejscu gazety sprawdziłbym czy z funduszu sołeckiego powinno się zrealizować remont obiektu nie będącego własnością gminy ?

Oczywiście że można. Poczytaj sobie ustawę. Można też remontować przystanki autobusowe, które należą do PKS. Zasada jest taka, aby z obiektów tych korzystali mieszkańcy sołectwa.
2015-07-31 22:35 Cytować Zgłoś administratorowi
terry Permalink5 +10 terry
2015-07-31 11:20 Cytować Zgłoś administratorowi
zmiana Permalink4 +8 zmiana
Cytuję Ja:
Przez wszystkie lata kiedy p.Woszczak był soltysem i nawet radnym to nigdy nic współpracował z mieszkańcami jeżeli chodzi o kościół, nigdy nic zbierał pieniędzy jak to robią inni soltysi na prośbę księdza , a teraz taka przemiana :-D toż to jakiś cud !!! może go nawet w kościele zobaczymy :-D od doczekałem czasów. ....

Czuje zmianę???????
2015-07-31 10:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Ja Permalink3 +16 Ja
Przez wszystkie lata kiedy p.Woszczak był soltysem i nawet radnym to nigdy nic współpracował z mieszkańcami jeżeli chodzi o kościół, nigdy nic zbierał pieniędzy jak to robią inni soltysi na prośbę księdza , a teraz taka przemiana :-D toż to jakiś cud !!! może go nawet w kościele zobaczymy :-D od doczekałem czasów. ....
2015-07-31 09:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.