W tym miejscu przy ul. Chmielowej w Kondratowicach ma powstać przedszkoleWłodarze gminy Kondratowice planują wybudować przedszkole. Ma ono powstać przy ul. Chmielowej w Kondratowicach. O szczegóły związane z tą oraz innymi inwestycjami planowanymi na przyszły rok zapytaliśmy wójta Wojciecha Bochnaka. - Warunkiem realizacji budowy przedszkola jest otrzymanie dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej. Jako gmina jesteśmy w pełni przygotowani. Mamy pozwolenie na budowę oraz sporządzoną dokumentację projektową. Wnioski będą składane zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Urząd Marszałkowski, czyli na początku przyszłego roku - poinformował wójt.
Dodał również, że uważa, iż jest obecnie zapotrzebowanie na tego typu obiekt. - Przedszkole w Górce Sobockiej znajduje się w starym poniemieckim budynku, który wymaga generalnego remontu. Działka wokół niego jest bardzo mała i dzieci nie mają za bardzo gdzie się bawić. Bardzo bliskie sąsiedztwo kopalni też nie sprzyja atmosferze spokoju i ciszy. Szukamy więc rozwiązania, aby przedszkole powstało w miejscu centralnym. Jeśli nie uda nam się otrzymać dofinansowania, to mówię uczciwie, że tego przedszkola po prostu nie będzie. Jego całkowity koszt to ponad 2,5 mln zł. - powiedział Bochnak.
Zapytaliśmy też o prace związane z projektem budżetu gminy Kondratowice na rok 2016. - Sporządzając uchwałę budżetową zwracaliśmy szczególną uwagę na fakt, aby zabezpieczyć odpowiednią kwotę na fundusz sołecki. Są to wydatki sięgające 300 tys. zł. Przygotowujemy się też do termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. Mamy gotowe dokumentacje na budowę świetlicy w Księginicach Wielkich oraz remont świetlicy w Zarzycy. Kolejną planowaną inwestycją jest rewitalizacja placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury. Jeszcze raz zaznaczam, że wymienione zadania będą uzależnione od tego, na co gmina otrzyma dofinansowanie - podsumował wójt. Na koniec dodał, że urząd przyjął zasadę, w myśl której realizowane w budżecie będzie jedno zadanie dla jednego sołectwa. Nie dotyczy to oczywiście funduszu sołeckiego.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.