Wszyscy chętnie sięgali po kiełbaski z grilla
Parafialny Zespół Caritas kolejny raz zorganizował dla mieszkańców dzień pełen atrakcji. Występy muzyczne, loteria fantowa, grill i zabawa taneczna to tylko niektóre z nich. Impreza ma bardzo szczytny cel. Zebrane środki przyczyniają się do pomocy najbardziej potrzebującym, starszym czy chorym osobom.
W sobotę, 14 sierpnia, już po raz piąty odbyła się w Prusach Parafiada, zorganizowana przez Parafialny Zespół Caritas. Organizatorzy zawsze starają się zapewnić przybywającym bardzo licznie na tę imprezę mieszkańcom, zwłaszcza najmłodszym, wiele atrakcji. W tym roku były to występy utalentowanych mieszkańców, zjeżdżalnie, plac zabaw, bańki mydlane, loteria fantowa, a dla dorosłych grill, zabawa taneczna oraz wspólne biesiadowanie.
Frekwencja w tym roku również dopisała. Zebrani od początku bawili się bardzo dobrze. Warto podkreślić, że ogromny aplauz zebranych zyskał lokalny zespół „Złotokłose”, który zaprezentował się z nowym repertuarem i w nowym składzie. Nie mieli się czego powstydzić także młodzi i trochę starsi wykonawcy, czyli Zuzia Charęza i Anna Adamska z synem.
Głównym celem akcji jest zawsze pozyskanie środków finansowych na całoroczną działalność PZC w Prusach. Zebrana w tym roku kwota to 7 035,41 zł. Organizatorzy podkreślają, że dzięki tym pieniądzom mogą każdego roku wysłać kilkoro dzieci z parafii na kolonie organizowane przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, wspomóc starsze, samotne, chore osoby w zakupie węgla, lekarstw, rehabilitacji, zakupie sprzętu specjalistycznego czy dzieci w przygotowaniu „Wyprawki dla Żaczka”. Wspomagają także potrzebujących w zakupie żywności, a uczniów poprzez dofinansowywanie wyjazdów edukacyjnych.
Corocznie, w lutym, organizowane jest dla chorych spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego. Wielką radość sprawia wszystkim zaangażowanym w działalność charytatywną fakt, że tak wielu mieszkańców parafii Prusy, ale nie tylko, corocznie przybywa na Parafiadę. Pomagają w jej organizacji, przekazują fanty na loterię i licytację, sponsorują produkty na grilla, pieką ciasta czy przywożą sprzęt.
PZC w Prusach dziękuje w szczególności: OSP w Prusach, GOK w Kondratowicach, wójtowi gminy Wojciechowi Bochnakowi, panu Grzegorzowi Ciule, panom Krzysztofowi Dłubakowskiemu i Franciszkowi Czilowi, państwu Małgorzacie i Aleksandrowi Skorupskim, państwu Elizie i Arturowi Jędrzejewskim, pani Annie Burghardt, państwu Katarzynie i Tomaszowi Kiźnym, państwu Małgorzacie i Witoldowi Foremnikom, panu Marcinowi Szczurowskiemu, panu Tadeuszowi Woszczakowi, pani Agacie Giemzie, pani Agnieszce Kocik, panu Wojciechowi Ławniczkowi, pani Katarzynie Niżyńskiej, panu Bolesławowi Kłyszowi, panu Tomaszowi Ossowskiemu, młodzieży i wszystkim innym ludziom o złotym sercu, bez których ofiarności to przedsięwzięcie nie udałoby się. Podziękowania składają także europosłowi PiS Kazimierzowi Ujazdowskiemu, który już drugi raz przekazał na licytację dwa zaproszenia do Brukseli, a dzięki temu udało się zebrać sporą kwotę.
Nowy repertuar zespołu „Złotokłose” bardzo spodobał się zebranymKomentarze   

czytelnik Permalink1 +1 czytelnik
Parafiada
Szacunek dla organizatorów i dla ofiarodawców.
2016-09-14 13:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.