Grzegorz Białczak, nowy kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Kondratowicach
Zakład Usług Komunalnych w Kondratowicach przechodzi obecnie spore zmiany restrukturyzacyjne. Od 9 lutego nowym kierownikiem został tam Grzegorz Białczak. Jakie jest jego doświadczenie zawodowe? Jak zamierza poprawić ściągalność opłat za wodę?

Proszę przedstawić się czytelnikom. Kim Pan jest z wykształcenia i jakie jest Pana doświadczenie zawodowe?
- Po szkole średniej jestem zootechnikiem. Następnie skończyłem administrację i politologię na studiach wyższych. Przez 23 pracowałem jako prezes Zarządu i dyrektor ZUK ,,HADLUX” Sp. z o.o. w Sobótce, którą nota bene stworzyłem. Do tego ukończyłem studia podyplomowe oraz zdobyłem certyfikaty potwierdzające moje kompetencje zawodowe.

,,Potrzebne są zmiany restrukturyzacyjne i nowe spojrzenie na zarządzanie ZUK-iem”. To słowa wójta gminy Kondratowice Wojciecha Bochnaka. Na czym to nowe spojrzenie ma polegać?
- Ma to polegać na tym, żeby zakład wypracowywał i pomnażał w końcu majątek gminy. Mamy plany, aby przekształcić ZUK w Spółkę zo.o. Wówczas zakład będzie ten majątek powiększał poprzez realizację odpisów amortyzacyjnych, ujęcie ich w kosztach i odtwarzanie środków trwałych, które są w użytkowaniu. W tej chwili one nie są odtwarzane w sensie finansowym. Ma to związek ze strukturą księgowości w zakładzie budżetowym, jakim jest ZUK. W Spółce z o.o. nie następuje tzw. umarzanie amortyzacji środka trwałego, tak jak to ma miejsce teraz. Pozwoli to zakładowi odpisywać i zaliczać w koszty amortyzację, czyli kumulować środki finansowe do inwestycji. Trzeba tutaj mieć świadomość, że spowoduje to ruchy cenowe wody i ścieków. Władze gminy wiedzą o tym i biorą pod uwagę partycypację w nowo ustalonych cenach.

Zaczął Pan pracę na stanowisku 9 lutego. Jak wyglądało przekazanie Panu obowiązków? Kto wprowadzał Pana w problematykę zakładu?
- Najpierw wójt przedstawił mnie załodze ZUK-u. Obowiązki przekazuje mi na bieżąco były kierownik Leszek Fuławka. Niektóre tematy ciężko jest ogarnąć po zaledwie miesiącu pracy tutaj. Staram się wszystko szybko przyswajać. Nie są to łatwe rzeczy, ale dajemy radę.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj

Komentarze   

Gardenia 111 Permalink1 -1 Gardenia 111
RE: Spowoduje to ruchy cenowe wody i ścieków..
:lol: Polecam sprawdzić u źródła czyli w Hadlux Sobótka jaką opinię po sobie zostawił p. Białczak. Prawdę głosi przysłowie „ Każda pliszka swój ogonek chwali ”
2018-08-18 15:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.