Dbając o bezpieczeństwo uczniów szkół na terenie powiatu strzelińskiego, policjanci przeprowadzali pogadanki i praktyczne działania z młodymi uczestnikami ruchu drogowego. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły.
Pierwszy etap, tzw. działania wyprzedzające, rozpoczęły się już w sierpniu od lustracji rejonów placówek oświatowych i ciągów komunikacyjnych. Przede wszystkim pod względem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych, a także kontroli autobusów szkolnych i innych pojazdów przewidzianych do zbiorowego przewozu dzieci i młodzieży.
Drugi etap rozpoczął się 2 września i trwał do 6 września. W tym czasie w rejonach wielu szkół pojawiały się patrole policyjne. Policjanci zwracali uwagę na sposób poruszania się pieszych i kierujących, przewożenia i zabezpieczenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz oznakowanie autokarów szkolnych. Dyscyplinowali osoby, które nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
Ogniwo Ruchu Drogowego, prowadząc działania w ciągu tych pięciu dni, skontrolowało 216 pojazdów, w tym 6 autobusów. Łącznie 57 osób przekroczyło dozwoloną prędkość, prowadząc pojazd.
Kolejny etap działań prowadzony będzie już na terenie placówek oświatowych. Obejmie dzieci i młodzież, a także rodziców i opiekunów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo najmłodszych. Zgodnie z założeniami, potrwa do końca września. Polegać będzie przede wszystkim na wizytach policjantów w szkołach i prowadzeniu zajęć lekcyjnych o bezpieczeństwie w różnych miejscach i sytuacjach, z jakimi dzieci mogą się spotkać.
W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, strzelińska policja radzi wszystkim rodzicom, szczególnie tym, których dzieci po raz pierwszy pójdą do szkoły, aby stopniowo przygotowywali swoje pociechy i pokazali im, jak mają bezpiecznie dotrzeć do i szkoły. Tylko częste rozmowy, przypominanie oraz pokazywanie właściwych zachowań na drodze utrwalają i wyrabiają takie nawyki u dziecka, które sprzyjać będą jego bezpieczeństwu.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.