W niedziele, 1 grudnia, ulicami powiatu strzelińskiego policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego ścigali kierującego osobowym mercedesem. Foto: KPP Strzelin
W niedziele, 1 grudnia, ulicami powiatu strzelińskiego policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego ścigali kierującego osobowym mercedesem. Po 20 kilometrach gonitwy, bandyta został zatrzymany. Ponieważ doznał obrażeń ciała trafił do Strzelińskiego Centrum Medycznego. We wtorek, 3 grudnia, odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego w Strzelinie, Wydziału Karnego. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcy aresztu w warunkach szpitalnych.
Zarzuty, które zostały mu przedstawione to min: kierowanie pojazdem mimo sądowego zakazu, spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, narażenie funkcjonariusza policji na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz niezatrzymanie się do kontroli. Za popełnione przestępstwa grozi mężczyźnie do 8 lat pozbawienia wolności.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Bob
Fraliga
Pamiętam jak dzielnicowy przyjeżdżał do borka pod dyskotekę i bal się wysiąść z auta jak była zadyma j. Ot milicja że Strzelina. Kiedyś mnie zatrzymują traktorem w swinobrodzir i jeden z nich mówi że nie mam uprawnień na traktor ja mu mówię że mam kat. Ce a on ze na traktor musi być t. I gadaj z nimi. Mówię wypisz sprawę do sądu a on mówi że łatwiej jest przyjąć mandat bo tak to mi dolicza koszty sadowe
0
Gravatar
323
RE: Areszt dla bandyty uciekającego mercedesem
Dlaczego na nagraniu tego pościgu na stronach video nie ma nagranego dźwięku? Na innych nagraniach podobnych pościgów słychać rozmowy, sygnały itp. Czyżby to urządzenie w tym radiowozie nie jest do końca sprawne?
0
Gravatar
spajker.
RE: Areszt dla bandyty uciekającego mercedesem
junior powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cwaniak powiedziała :
W naszym nieszczęśliwym kraju wszyscy na wszystkim się znają, począwszy od naprawy dróg po policyjne pościgi. To żenujące jakie mamy żałosne społeczeństwo. Przykro czytać takie durnowate komentarze.
w innym szczęśliwym kraju na sprawach od naprawy dróg po pościg policji zna się tylko kim dong un. to naprawdę budujące i radosne. aż serce rośnie kiedy mam pewność że w kraju kim dzong una nie przeczytasz durnych komentarzy na necie.w szczęśliwym kraju tylko jeden człowiek zna się na wszytskim aż miło go widzieć i słuchać nawet jak z działa pzeciwlotniczego rozstrzeliwuje swojego wuja, długoletniego pupila.
Gdyby ten policjant strzelił ,a rykoszet trafił twój zad, matkę ojca babkę do kogo miałbyś pretensje?z pewnością do Policji, bo krzywdę zrobili, bo nie pomyśleli, po drugie skoro znasz teren to wiesz czym dysponuje strzelińska drogówka, i dogonić mercedesa rapidką to jest sztuka . Ty natomiast pojęcia o ich pracy, a przy okazji myśleć też nie potrafisz pisząc te pierdy. Bohater zza szklanego ekranu...
ekran mam plastikowy a nie szklany. nowa skoda rapid milicyjna ma silnik 300 koni, milicyjne radiowozy doganiają nawet frosha w porsche w poznaniu a stary mercedes 200 ma silnik 150 koni. gdyby taki kierowca merca jadąc 140 kmh przez 20 kilometrów trafił w twój zad , matkę , ojca , babkę to żałowałbyś że nie strzelali. rzucając kolce zatrzymaliby uciekiniera a machając lizakiem i watą cukrową na wrocławskiej tylko go rozśmieszyli. myśleć potrafię, gdyby było inaczej przyjęli by mnie do pracy w milicji.

0
Gravatar
junior
RE: Areszt dla bandyty uciekającego mercedesem
spajker. powiedziała :
Cwaniak powiedziała :
W naszym nieszczęśliwym kraju wszyscy na wszystkim się znają, począwszy od naprawy dróg po policyjne pościgi. To żenujące jakie mamy żałosne społeczeństwo. Przykro czytać takie durnowate komentarze.
w innym szczęśliwym kraju na sprawach od naprawy dróg po pościg policji zna się tylko kim dong un. to naprawdę budujące i radosne. aż serce rośnie kiedy mam pewność że w kraju kim dzong una nie przeczytasz durnych komentarzy na necie.w szczęśliwym kraju tylko jeden człowiek zna się na wszytskim aż miło go widzieć i słuchać nawet jak z działa pzeciwlotniczego rozstrzeliwuje swojego wuja, długoletniego pupila.
Gdyby ten policjant strzelił ,a rykoszet trafił twój zad, matkę ojca babkę do kogo miałbyś pretensje?z pewnością do Policji, bo krzywdę zrobili, bo nie pomyśleli, po drugie skoro znasz teren to wiesz czym dysponuje strzelińska drogówka, i dogonić mercedesa rapidką to jest sztuka . Ty natomiast pojęcia o ich pracy, a przy okazji myśleć też nie potrafisz pisząc te pierdy. Bohater zza szklanego ekranu...

0
Gravatar
spajker.
RE: Areszt dla bandyty uciekającego mercedesem
Cwaniak powiedziała :
W naszym nieszczęśliwym kraju wszyscy na wszystkim się znają, począwszy od naprawy dróg po policyjne pościgi. To żenujące jakie mamy żałosne społeczeństwo. Przykro czytać takie durnowate komentarze.
w innym szczęśliwym kraju na sprawach od naprawy dróg po pościg policji zna się tylko kim dong un. to naprawdę budujące i radosne. aż serce rośnie kiedy mam pewność że w kraju kim dzong una nie przeczytasz durnych komentarzy na necie.w szczęśliwym kraju tylko jeden człowiek zna się na wszytskim aż miło go widzieć i słuchać nawet jak z działa pzeciwlotniczeg o rozstrzeliwuje swojego wuja, długoletniego pupila.

0
Gravatar
Cwaniak
RE: Areszt dla bandyty uciekającego mercedesem
W naszym nieszczęśliwym kraju wszyscy na wszystkim się znają, począwszy od naprawy dróg po policyjne pościgi. To żenujące jakie mamy żałosne społeczeństwo. Przykro czytać takie durnowate komentarze.
0
Gravatar
spajker.
RE: Areszt dla bandyty uciekającego mercedesem
szeryf powiedziała :
spajker. powiedziała :
szeryf powiedziała :
Nie rozumiem czemu się dziwicie że ten pościg tak długo trwał. Przez tyle różnych sytuacji w których robił się nagonkę na policję włącznie z karaniem za użycie środków przymusu dzisiaj policja boi się użyć jakiejkolwiek siły. Policjanci boją się użyć broni, boją się uszkodzić radiowóz, a czasami boją się w ogóle podejmować interwencję. Ja się wcale temu nie dziwię, bo po co im problemy?
kolców w poprzek drogi by nie uszkodzili.pościg polegający na tym że kolesiowi skończy się paliwo albo do rowu wpadnie to lipa a nie pościg. właśnie podczas jazdy 140 kmh mogą uszkodzić radiowóz albo człowieka/zwierzę/babcie, która na przejście przez ulicę 20 minut potrzebuje.z filmu z pościgu wynika że zepchnęli kolesia na prawo do rowu podczas gdy go wyprzedzali. mniej szkód i mniej zagrożeń wynika z rzucenia kolców pod koła albo ze strzału w oponę. właśnie jazda 20 kilometrów z prędkością 140 kmh stanowi użycie siły, łatwo wtedy o czołówkę ściganego i ścigających.
Zgadzam się z Tobą. Strzały w opony powinny paść już za Ludowem. Ale właśnie o tym pisałem, że policjanci są zastraszeni i boją się używać broni. Policjant sięgając po broń ma przed oczami cały maraton spraw sądowych, burzę medialną i nagonkę na swoją osobę. Dlatego dochodzi do takich sytuacji, że paradoksalnie powstaje większe zagrożenie niż użycie broni, ale do tego doprowadził szeroko pojęty "system".
mogli pogrozić różańcem i przez megafon zagrozić ekskomuniką i odebraniem radia. kierowca by struchlał i po odnowieniu merca przekazałby go w darze do torunia.stawiając tezę iż w sądownictwie jest jakiś homo-sapiens, wzywam go do tego aby zechciał zauważyć że sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie działa. zakaz przemieszczania się to tyle co zakaz oddychania. do pracy trzeba dojechać, pracować trzeba aby żyć. producentem "przestępcy" jest sąd, który zakazał kierowcy jeździć czyli pracować czyli żyć. odruchem zakazanego kierowcy jest ucieczka przed policją. ten kto nazwał kierowcę merca bandytą niech też pomyśli o tym sądzie, który go w trudną sytuacje wpakował. bez tego sprawiedliwego sądu chłop by się zatrzymał do kontroli, oberwał mandat za podwójną ciągłą i po sprawie. kierowca merca nie może jeździć czyli żyć. kierowca radiowozu nie może go skutecznie dopaść bo też musi pracować czyli żyć. idiotyzm na legalu.

0
Gravatar
szeryf
RE: Areszt dla bandyty uciekającego mercedesem
spajker. powiedziała :
szeryf powiedziała :
Nie rozumiem czemu się dziwicie że ten pościg tak długo trwał. Przez tyle różnych sytuacji w których robił się nagonkę na policję włącznie z karaniem za użycie środków przymusu dzisiaj policja boi się użyć jakiejkolwiek siły. Policjanci boją się użyć broni, boją się uszkodzić radiowóz, a czasami boją się w ogóle podejmować interwencję. Ja się wcale temu nie dziwię, bo po co im problemy?
kolców w poprzek drogi by nie uszkodzili.pościg polegający na tym że kolesiowi skończy się paliwo albo do rowu wpadnie to lipa a nie pościg. właśnie podczas jazdy 140 kmh mogą uszkodzić radiowóz albo człowieka/zwierzę/babcie, która na przejście przez ulicę 20 minut potrzebuje.z filmu z pościgu wynika że zepchnęli kolesia na prawo do rowu podczas gdy go wyprzedzali. mniej szkód i mniej zagrożeń wynika z rzucenia kolców pod koła albo ze strzału w oponę. właśnie jazda 20 kilometrów z prędkością 140 kmh stanowi użycie siły, łatwo wtedy o czołówkę ściganego i ścigających.
Zgadzam się z Tobą. Strzały w opony powinny paść już za Ludowem. Ale właśnie o tym pisałem, że policjanci są zastraszeni i boją się używać broni. Policjant sięgając po broń ma przed oczami cały maraton spraw sądowych, burzę medialną i nagonkę na swoją osobę. Dlatego dochodzi do takich sytuacji, że paradoksalnie powstaje większe zagrożenie niż użycie broni, ale do tego doprowadził szeroko pojęty "system".

0
Gravatar
spajker.
RE: Areszt dla bandyty uciekającego mercedesem
szeryf powiedziała :
Nie rozumiem czemu się dziwicie że ten pościg tak długo trwał. Przez tyle różnych sytuacji w których robił się nagonkę na policję włącznie z karaniem za użycie środków przymusu dzisiaj policja boi się użyć jakiejkolwiek siły. Policjanci boją się użyć broni, boją się uszkodzić radiowóz, a czasami boją się w ogóle podejmować interwencję. Ja się wcale temu nie dziwię, bo po co im problemy?
kolców w poprzek drogi by nie uszkodzili.pościg polegający na tym że kolesiowi skończy się paliwo albo do rowu wpadnie to lipa a nie pościg. właśnie podczas jazdy 140 kmh mogą uszkodzić radiowóz albo człowieka/zwierzę/babcie, która na przejście przez ulicę 20 minut potrzebuje.z filmu z pościgu wynika że zepchnęli kolesia na prawo do rowu podczas gdy go wyprzedzali. mniej szkód i mniej zagrożeń wynika z rzucenia kolców pod koła albo ze strzału w oponę. właśnie jazda 20 kilometrów z prędkością 140 kmh stanowi użycie siły, łatwo wtedy o czołówkę ściganego i ścigających.

0
Gravatar
szeryf
RE: Areszt dla bandyty uciekającego mercedesem
Nie rozumiem czemu się dziwicie że ten pościg tak długo trwał. Przez tyle różnych sytuacji w których robił się nagonkę na policję włącznie z karaniem za użycie środków przymusu dzisiaj policja boi się użyć jakiejkolwiek siły. Policjanci boją się użyć broni, boją się uszkodzić radiowóz, a czasami boją się w ogóle podejmować interwencję. Ja się wcale temu nie dziwię, bo po co im problemy?
0

Przeczytaj też