Pomoc jest potrzebna, jak nigdy dotąd. Są jednak ludzie, którzy próbują „żerować” na naszej dobroci i poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo.
Od dwóch miesięcy borykamy się z pandemią koronawirusa. Większość z nas stosuje się do zaleceń sanitarnych i rozumie, że trzeba zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo sanitarne sąsiadów, a nawet przechodniów na ulicy. Dlatego korzystamy z maseczek, rękawiczek i często odkażamy ręce. Pokazujemy na naszych łamach budujące przykłady solidarności z pracownikami służby zdrowia, z osobami zakażonymi COVID-19 i ich rodzinami. Kto może, to szyje maseczki i bezpłatnie przekazuje je do szpitala, seniorom lub wielodzietnym rodzinom. Inni wpłacają pieniądze na specjalne konta, wierząc, że zakupione z tych środków maseczki czy środki odkażające pomogą pokonać pandemię. Będziemy na łamach „Słowa Regionu” promować takie zachowania, będziemy dziękować za chęć pomocy w każdej formie.
Niestety, nie wszyscy rozumieją z jak poważnym zagrożeniem mamy do czynienia. Policja przestrzega, żeby nie dać satysfakcji oszustom. Pojawiają się próby wyłudzania pieniędzy za rzekomo skuteczne leki na koronawirusa. Maseczka, którą można kupić w sklepie kosztuje kilka złotych, oszuści próbują sprzedać nam za dziesiątki, a nawet setki złotych. Uważajmy na oszustów i naciągaczy. Poniżej, na policyjnej ulotce, wypisane są podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasach koronawirusa. Przyłączamy się do apelu policji, żeby zapoznać się z jej treścią. Nie dajmy oszustom satysfakcji, że zabrali nam pieniądze, że kolportując nieprawdziwe informacje, tzw. #fake newsy!, wzbudzili w nas lęk lub strach.
Jeżeli chcemy pomóc innym, to korzystajmy ze sprawdzonych, oficjalnych (!) stron internetowych placówek służby zdrowia lub fundacji charytatywnych. Zachęcamy do zapoznania się z policyjną ulotką i stosowania się do zawartych tam zasad postępowania. Są one tak samo ważne, jak korzystanie z maseczek i odkażanie rąk.


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.