Strzelińscy policjanci systematycznie sprawdzają pustostany, ogrody działkowe, dworce, przystanki i wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Funkcjonariusze proszą o przekazywanie wszelkich informacji o takich samotnych i bezradnych osobach, których życie może być zagrożone z powodu niskiej temperatury.
- Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w trakcie pełnienia służby sprawdzają miejsca, w   których mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie może być zagrożone z uwagi na nadchodzące niskie temperatury – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Prowadzone działania mają na celu udzielanie pomocy oraz zbieranie informacji o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne. W trakcie działań mundurowi udzielają niezbędnych informacji wszystkim osobom, m in. o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, adresem schronisk, noclegowni i jadłodajni. Zdarza się jednak, że osoby odmawiają przyjęcia oferowanej pomocy, gdyż ze względu na ilość spożytego alkoholu nie odczuwają zimna, przez co są bardziej narażone na utratę zdrowia, a w skrajnych sytuacjach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.
Policja zwraca się z prośbą o udzielanie wszelkich informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.  Nie bądź obojętny gdyż od twojej reakcji może zależeć ludzkie życie!

Komentarze   

spajker. Permalink2 +2 spajker.
RE: Kontrolowali miejsca, gdzie przebywają bezdomni
Cytuję T.Filzman.:
Pewnie zastali w tym miejscu spajker i pouczyli , że jest mu zimno . :lol:

to komornik odwiedził pałac rodu filzmanów-umysłowych pustostanów.
2022-02-03 23:06 Cytować Zgłoś administratorowi
T.Filzman. Permalink1 -1 T.Filzman.
RE: Kontrolowali miejsca, gdzie przebywają bezdomni
Pewnie zastali w tym miejscu spajker i pouczyli , że jest mu zimno . :lol:
2022-02-03 20:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.