Publikujemy zdarzenia odnotowane przez Komendę Powiatową Policji w Strzelinie 24 i 18 kwietnia.

***

24 kwietnia br., policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w toku wykonywanych czynności zatrzymali 28-latka (mieszkaniec powiatu strzelińskiego), który nakazem sądu był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

***

24 kwietnia mieszkanka powiatu strzelińskiego zawiadomiła, że nieznany sprawca przy transakcji sprzedaży towaru na portalu OLX, w nieuprawniony sposób wszedł w posiadanie danych do logowania na koncie bankowym, a następnie na wskazanym koncie sprawca wykonał transakcje powodując straty znacznej wartości.

***

24 kwietnia na odcinku drogi wojewódzkiej (skrzyżowanie na Dankowice) doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. W toku wykonywanych czynności ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota nie zachował ostrożności podczas skrętu i doprowadził do kolizji z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Volkswagen. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

***

24 kwietnia pracownik dyskontu spożywczego w Strzelinie przy ul. Dzierżoniowskiej poinformował, że w trakcie wykonywania czynności zawodowych zatrzymał nieletnią, która dokonała kradzieży słodyczy. W toku wykonywanych czynności ustalono, że 13-latka ukradła słodycze o wartości 86 zł.

***

18 kwietnia w Przewornie policjanci Ogniwa Ruch Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego lekkim pojazdem marki Aixam. Sprawdzenie danych w policyjnym systemie potwierdziło, że 62-letni kierujący (mieszkaniec powiatu strzelińskiego) nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

***

18 kwietnia pracownik Wód Polskich poinformował strzelińską policję o zanieczyszczeniu nieznaną substancją koryta rowu w Gołostowicach. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. We wskazane miejscu zadysponowano Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą KPPSP w Strzelinie i Zespół Ratownictwa Chemicznego KWPSP z Wrocławia, a także pracownika Urzędu gminy w Kondratowicach. W toku wykonywanych czynności ustalono, że doszło do zanieczyszczenia około 50 mb rowu melioracyjnego, prawdopodobnie fekaliami.

***

18 kwietnia w Prusach policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego rowerzystę. Jechał po drodze publicznej mając ponad 0, 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

***

18 kwietnia w Piotrkowie Borowskim policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Seat. Sprawdzenie danych w policyjnym systemie potwierdziło, że 40-letni kierujący (mieszkaniec powiatu strzelińskiego) ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Komentarze   

dziki Permalink2 0 dziki
dzielne służby
Akcja goni akcję z byle pierdołą na Policję ,WIOŚ, PSP i OSP brakuje tylko Kurii - uciekają nasze pieniądze a ktoś się super bawi.
2023-05-26 00:42 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: Włamanie na konto, kradzież w dyskoncie, zanieczyszczony rów...
policja zatrzymała 90cio latka na rowerze. nie miał dzwonka i był głuchy.
policja ustaliła że ktoś do rowu wylał fekalia.
straż pożarna wozem bojowym dogasiła peta na chodniku w wiązowie.
straż pożarna zdjęła kota z dachu w dankowicach.
wojska obrony terytorialnej odbyły 3 dniowe szkolenie z zakresu obsługi kompasu
jesteśmy silni zwarci gotowi.
w tym samym czasie bezkarnie działają firmy pożyczkowe okradające ludzi z oszczędności ich życia
w tym samym czasie działaja firmy inwestycyjne okradające ludzi z oszczędności ich życia
w tym samym czasie jakieś sekty wciągają ludzi silniej niż heroina
w tym samym czasie uśmiechnięci politycy okradają polskę na miliardy.

no ale bagnet na broń. niedługo zrobimy defiladę 1wszomajową i wszyscy obejrzymy potege państwa polskiego.
2023-04-26 09:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.