Apel skierowany jest do właścicieli altan i pomieszczeń gospodarczych oraz do działkowców. Kradzieże plonów, jak również włamania do domków, altan, pomieszczeń gospodarczych oraz innych obiektów położonych na terenach ogrodów działkowych, to wciąż uciążliwość, która dręczy właścicieli i gospodarzy Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Policjanci stale podejmują działania prewencyjne i operacyjne, których celem jest ograniczenie tego typu zdarzeń. Nie będą oni jednak do końca skuteczni w walce z przestępcami. Czynny udział właścicieli i zarządców, tworzących określone społeczności lokalne ma niebagatelny wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa i zahamowanie tego typu zjawisk.

Bezpieczeństwo Twojego mienia zależy przede wszystkim od Ciebie:
1 . W domach, altanach, pomieszczeniach gospodarczych pozostawiaj jak najmniej przedmiotów
wartościowych.
2 . Drzwi i okna wyposaż w dobre zamki, rygle i zasuwy – nie zapominaj ich używać!!!!
3 . O swojej nieobecności informuj sąsiada- bądź inicjatorem tworzenia stałej pomocy
międzysąsiedzkiej.
4 . Oznakuj swoje narzędzia, przedmioty, rzeczy – umożliwisz ich identyfikację.
5 . Zwracaj uwagę na osoby obce w Twoim otoczeniu, zapamiętaj rysopis, ubranie,czym się
porusza.
6 . Kontaktuj się ze swoim dzielnicowym, informuj go o swoich spostrzeżeniach i wątpliwościach.
Mogą one mieć wpływ na zapobieżenie przestępstwu, ułatwić zatrzymanie sprawcy i odzyskać
Twoje mienie!!!!

Jeśli ujawniłeś włamanie, nie wchodź do środka, nie sprzątaj, nie naprawiaj uszkodzeń, unikaj zbędnego dotykania przedmiotów, nie zacieraj śladów, a przede wszystkim powiadom Policję.
Należy również pamiętać, że okazja czyni złodzieja. Będąc na działce nie zostawiaj dokumentów, telefonu i innych przedmiotów wartościowych bez zabezpieczenia (nie zawieszaj na drzewach i nie zostawiaj na ławce przed altaną!). Należy też zwrócić szczególną uwagę na osoby przebywające na terenie ogrodów działkowych – może to złodzieje robią rozpoznanie.
 

Komentarze   

stop obłudzie Permalink3 +2 stop obłudzie
RE: Policja radzi, informuje, ostrzega
Rady miejscowej policji są bardzo cenne i wezmę je sobie do serca.Regulamin powieszę w domu na widocznym miejscu i zobowiążę domowników do bezwzględnego przestrzegania.Następnym krokiem w literackiej trosce policji o bezpieczeństwo miejscowej ludności będzie instrukcja obsługi pałki gumowej,miotacza gazu i dla wysoce wyspecjalizowanych budowa stanowiska CKM-u.Pozdrawiam literatów za biurkami.
2015-04-17 07:22 Cytować Zgłoś administratorowi
pwr Permalink2 +7 pwr
RE: Policja radzi, informuje, ostrzega
Może wreszcie w tym miescie policja weźmie się do roboty?
Przydało by się również wiecej "suszenia", bo policja w strzelinie umie tylko stać koło quick-mixu lub w Ludowie...
2015-04-16 16:23 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +2 spajker
RE: Policja radzi, informuje, ostrzega
nieprawda że "okazja czyni złodzieja". złodzieja czyni przekonanie o bezkarności i o anonimowości.złodzieja . w usa, w kolebce wolności złodziej sklepowy otrzymuje karę od sądu a kara ta to np 14 dni stania na ruchliwym skrzyżowaniu w pozycji ukrzyżowanej tablicą z napisem - jestem złodziejem , w dniu 12 05 2014 ukradłem rower w sklepie"
kierowcy stojący w korkach patrzą na twarz złodzieja i na tablicę do której jest przykuty. działa lepiej niż grzywna , która jest anonimowa dla sąsiadów i zwykle nieściągalna. taki ukrzyżowany tablicą złodziej na skrzyżowaniu może się już tylko wynieść z miasta uwalniając je od plagi złodziejstwa.
2015-04-16 10:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.