Ponad rok temu prezentowaliśmy na naszych łamach oddział ginekologiczno-położniczy Strzelińskiego Centrum Medycznego. Minęło trochę czasu i wracamy na strzelińską ginekologię, żeby dowiedzieć się, czy coś się zmieniło. Pretekstem do odwiedzin był ranking szpitali opublikowany przez Fundację Rodzić po Ludzku. - Nie ukrywam, że bardzo ucieszyło nas, że pacjentki tak dobrze oceniają nasz oddział – powiedział dr Dawid Wiśniewski, zastępca ordynatora. - Znaleźliśmy się na czele listy oddziałów ginekologiczno-położniczych, jaka została opublikowana na stronie Fundacji. Na co dzień staramy się, żeby rodzące czuły się bezpiecznie, żeby miały bezpośredni kontakt z lekarzem i z położną. Mam tu na myśli nie tylko pobyt na naszym oddziale, ale również wcześniejsze wizyty w poradni ginekologicznej i opiekę na oddziale neonatologicznym. Każdą przyszłą mamę traktujemy indywidualnie od samego początku, od planu porodu, po kontakt matki z dzieckiem po narodzinach, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią. Proponujemy rodzącym np. różne pozycje wertykalne przy porodzie, porody rodzinne z udziałem ojca. Sprawia to, że praktycznie z miesiąca na miesiąc rośnie liczba porodów odbieranych w SCM. W całym ubiegłym roku było ich nieco ponad 400, a do dziś (koniec sierpnia – red.) na naszym oddziale urodziło się już 380 dzieci – dodał nasz rozmówca.
Fundacja Rodzić po Ludzku buduje swój ranking w oparciu o opinie pacjentek. Pod uwagę brane są następujące kryteria: realizacja planu porodu, swoboda rodzenia, kontakt z dzieckiem po narodzinach, opieka podczas cesarskiego cięcia, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, realizacja praw pacjenta, warunki w szpitalu, ocena postaw personelu i ocena zadowolenia z opieki. Przy czym najwyżej zostały ocenione zadowolenie z opieki i postawa personelu. Ponad rok temu pisaliśmy, że dla lekarzy i położnych w SCM najważniejszy jest indywidualny kontakt z pacjentką i poczucie bezpieczeństwa rodzącej. Z rankingu Fundacji wynika, że właśnie te argumenty zdecydowały o sukcesie strzelińskiej porodówki. Można więc powiedzieć, że cały zespół, począwszy od poradni ginekologicznej, przez oddział ginekologiczno-położniczy, po oddział neonatologiczny jest wiarygodny. Jest tak, jak mówili wcześniej.

Komentarze   

Kalina Anna Permalink3 0 Kalina Anna
Lipa
Uważam że oddział był sprawny za panią doktor Grażynę Komarow-Wielizka. Dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina!!! Obecny ordynator nie posiada wrażliwości jaka powinien mieć lekarz ginekolog dla mnie. Jego wiedzą i stopień specjalizacji są pod znakiem zapytania dla mnie jako osoby która doswiadczyla traumy po prowadzeniu przez niego ciąży? .Polecam panów doktorów Wiśniewskiego i Karczewskiego posiadają oni wrażliwość potrzebna lekarzow i badają tak że każda każda kobieta czuje się komfortowo.
2020-02-20 23:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Irmina Permalink2 +5 Irmina
RE: Udowodnili, że są wiarygodni
Potwierdzam. Rodziłam. Super opieka.
2019-09-08 21:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Iza Permalink1 +6 Iza
RE: Udowodnili, że są wiarygodni
To prawda ten oddział jest naprawde dobry.Lekarze i pielegniarki super.
2019-09-08 18:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.