Kiedy odwiedziliśmy SCM dyżur pełnili położna Joanna Goj i dr Dawid Wiśniewski
Ponad rok temu prezentowaliśmy na naszych łamach oddział ginekologiczno-położniczy Strzelińskiego Centrum Medycznego. Minęło trochę czasu i wracamy na strzelińską ginekologię, żeby dowiedzieć się, czy coś się zmieniło. Pretekstem do odwiedzin był ranking szpitali opublikowany przez Fundację Rodzić po Ludzku. - Nie ukrywam, że bardzo ucieszyło nas, że pacjentki tak dobrze oceniają nasz oddział – powiedział dr Dawid Wiśniewski, zastępca ordynatora. - Znaleźliśmy się na czele listy oddziałów ginekologiczno-położniczych, jaka została opublikowana na stronie Fundacji. Na co dzień staramy się, żeby rodzące czuły się bezpiecznie, żeby miały bezpośredni kontakt z lekarzem i z położną. Mam tu na myśli nie tylko pobyt na naszym oddziale, ale również wcześniejsze wizyty w poradni ginekologicznej i opiekę na oddziale neonatologicznym. Każdą przyszłą mamę traktujemy indywidualnie od samego początku, od planu porodu, po kontakt matki z dzieckiem po narodzinach, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią. Proponujemy rodzącym np. różne pozycje wertykalne przy porodzie, porody rodzinne z udziałem ojca. Sprawia to, że praktycznie z miesiąca na miesiąc rośnie liczba porodów odbieranych w SCM. W całym ubiegłym roku było ich nieco ponad 400, a do dziś (koniec sierpnia – red.) na naszym oddziale urodziło się już 380 dzieci – dodał nasz rozmówca.
Fundacja Rodzić po Ludzku buduje swój ranking w oparciu o opinie pacjentek. Pod uwagę brane są następujące kryteria: realizacja planu porodu, swoboda rodzenia, kontakt z dzieckiem po narodzinach, opieka podczas cesarskiego cięcia, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, realizacja praw pacjenta, warunki w szpitalu, ocena postaw personelu i ocena zadowolenia z opieki. Przy czym najwyżej zostały ocenione zadowolenie z opieki i postawa personelu. Ponad rok temu pisaliśmy, że dla lekarzy i położnych w SCM najważniejszy jest indywidualny kontakt z pacjentką i poczucie bezpieczeństwa rodzącej. Z rankingu Fundacji wynika, że właśnie te argumenty zdecydowały o sukcesie strzelińskiej porodówki. Można więc powiedzieć, że cały zespół, począwszy od poradni ginekologicznej, przez oddział ginekologiczno-położniczy, po oddział neonatologiczny jest wiarygodny. Jest tak, jak mówili wcześniej.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Kalina Anna
Lipa
Uważam że oddział był sprawny za panią doktor Grażynę Komarow-Wielizka. Dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina!!! Obecny ordynator nie posiada wrażliwości jaka powinien mieć lekarz ginekolog dla mnie. Jego wiedzą i stopień specjalizacji są pod znakiem zapytania dla mnie jako osoby która doswiadczyla traumy po prowadzeniu przez niego ciąży? .Polecam panów doktorów Wiśniewskiego i Karczewskiego posiadają oni wrażliwość potrzebna lekarzow i badają tak że każda każda kobieta czuje się komfortowo.
0
Gravatar
Irmina
RE: Udowodnili, że są wiarygodni
Potwierdzam. Rodziłam. Super opieka.
0
Gravatar
Iza
RE: Udowodnili, że są wiarygodni
To prawda ten oddział jest naprawde dobry.Lekarze i pielegniarki super.
0

Przeczytaj także