Wybory do Sejmu i Senatu RP zbliżają się wielkimi krokami. Odbędą się za niecały miesiąc, 13 października. Dlatego zwracamy się do Czytelników, odwiedzających naszą witrynę internetową z pytaniem: „Na jaką partię polityczną zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 2019? Do wyboru jest sześć odpowiedzi: PSL, PiS, SLD, Konfederacja, Koalicja Obywatelska PO oraz Bezpartyjni i Samorządowcy. Kolejność podajemy zgodnie z wylosowanymi numerami dla list komitetów wyborczych. Dodatkowo dla niezdecydowanych jest możliwość zaznaczenia odpowiedzi „nie mam zdania”. W sondzie, tak jak w prawdziwych wyborach, można oddać tylko jeden głos. Zapraszamy do udziału w ankiecie.
Na koniec przypomnijmy, że swoich kandydatów w powiecie strzelińskim wystawiło 5 komitetów. O mandat posła pretendują: Marek Warcholiński i Emilia Pawnuk – PSL, Magdalena Maksymiak – PiS, Ewa Szloser – Konfederacja, Anna Horodyska KO – PO i Małgorzata Hałas-Koralewska - Bezpartyjni i Samorządowcy.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Na jaką partię polityczną zagłosujesz w jesiennych wyborach parlamentarnych 2019?
Andrzej Grabowski powiedziała :
spajker. powiedziała :
Kaaa powiedziała :
Ja tam z podwyzki sie ciesze bo czemu tylko patole maja dostawac a ja za ciezką pracę stać w miejscu.praca będzie tak czy siak.
w latach 80tych rozdawano podwyżki. po podwyżkach wzrosła inflacja bo za dużo pieniądza na rynku a towaru tyle co było dotychczas. nastała drożyzna. aby zrekompensować drożyznę rozdawano rekompensaty. rekompensaty podgoniły inflację i tak w roku 1979 robol zarabiał 2 000,- a w roku 1989 robol zarabiał 3 000 000,- PRL splajtował. rozdawanie pieniędzy pyskaczom nie spowodowało przyrostu towarów na rynku ale spowodowało tylko to że pensje wypłacano nie w banknotach tysiączłotowych ale w banknotach dwumilionowych. cena pietruszki skoczyła z 2 złotych na 25 złotych, lokale zdrożały o 45% itd. W ślad za wrostem płac idzie wzrost cen a dobrobyt stoi w miejscu. łatwo się rozdaje nieswoje. uszczelniamy VAT i uszczelniamy pętlę na szyi polskiej gospodarki. praca będzie w sejmie i w urzędach. firm zabraknie. już teraz wszystko produkuje się w chinach.
A zastanowiłeś się że jesteśmy w 2019r w gospodarce europejskiej gdzie jedna granicę dalej zarobki są 3x wyższe, a paliwo, biegnąc, butelka wódki czy ta twoja pietruszka kosztuje podobnie a to z powodu że jesteśmy na tym samym rynku i mamy tych samych zagranicznych pracodawców?? Co ma Ci podrożeć o 30% czy więcej telewizor z Chin? Auto z Rumunii czy Czech skoro zarobki podskoczą tylko w Polsce i to nieznacznie i tylko tym którzy najmniej zarabiają? Podrożeje to co ma bezpośrednio związek z roboczogodzina tych którzy najmniej zarabiają. Dwa "szara strefa" czyli taki kierowca na międzynarodówce mimo, że zarabia na rękę 7 tys zł na umowie ma najniższą krajową po prostu dostanie więcej legalnie, a mniej "koperty" co w tym złego, zaściankiem Europy i zapleczem białych murzynów?
ot mądrego to lubię poczytać. proponuję uruchomić na trzy zmiany drukarnię pieniędzy i rozdać co miesiąc 3 razy więcej banknotów ni z dzisiaj. dobrobyt polega na tym że masz w ręku dużo banknotów, więcej niż niemiec i więcej niż holender. do dzisiaj miałem pogańskie przekonanie że dobrobyt to ilość wytworzonych dóbr i usług podzielonych przez liczbę mieszkańców danego kraju. po rozdaniu zadrukownych kawałków papieru w sposób oczywisty wzrośnie ilość samochodów domów i spożywki na łeb mieszkańca.

0
Gravatar
spajker.
RE: Na jaką partię polityczną zagłosujesz w jesiennych wyborach parlamentarnych 2019?
Efcia powiedziała :
Tylko Konfederacja!! Jedyna partia, która nie bratała się z Kiszczakiem w Magdalence, jedyna partia głośno przeciwstawia się ruchom LGBT, jedyna partia która jest za ochroną życia od poczęcia, jedyna partia która nie chce OKRADAĆ Polaków!! Jedyne ugrupowanie antysystemowe. UWIERZCIE, można
no fakt. ta partia nie bratała się w magdalence podobnie jak inne partie. w 1989 roku była partia PZPR ZSL i SD. janusz korwin mikke wywodzi się z partii SD . KOnfederacji ani partii Korwin podobnie jak innych partii wtedy nie było to kto miał się bratać? skromny sługa narodu janusz, to prawdziwy szachista, on potrafi z marnej pensji działki o wartości 8 milionów złotych pozyskać a sam jawiąc się jako obrońca dzieci swoje dzieci na sklepowych złodzieji i na ludzi nijakich wychował. miał zrobić z brukseli burdel ale nie zdążył i swoje miejsce innej osobie odsprzedał. korwin to oczywiście jeden z inteligentnych wyjątków w polityce no ale jego uczciwość jak u większości ludzi kończy się tam gdzie zaczyna się władza i pieniądze.

0
Gravatar
Efcia
RE: Na jaką partię polityczną zagłosujesz w jesiennych wyborach parlamentarnych 2019?
Tylko Konfederacja!! Jedyna partia, która nie bratała się z Kiszczakiem w Magdalence, jedyna partia głośno przeciwstawia się ruchom LGBT, jedyna partia która jest za ochroną życia od poczęcia, jedyna partia która nie chce OKRADAĆ Polaków!! Jedyne ugrupowanie antysystemowe. UWIERZCIE, można
0
Gravatar
Olx
Lewica
Lukatowy powiedziała :
Aahjjb powiedziała :
Lukatowy powiedziała :
Koniec z POPISem!Przyszła pora na nowe twarze A nie te co są już którąś z rzędu kadencje.. Lewica I tylko ona może wreszcie zrobić z tym porządek, trzeba powiedzieć raz na zawsze koniec kościoła katolickiego w polityce!
No tak Lewica w polsce jeszcze nie rządziła XD
Tak rządziła, ale nie w tym składzie. W skład lewicy wchodzą dwie ^dosyć^ nowe partie.Tak rządziła Ale nie w tym składzie, w skład lewicy wchodzą dwie nowe partie.
A kiedy po 1945 w Polsce rządziła prawica?

0
Gravatar
Andrzej Grabowski
Tak
spajker. powiedziała :
Kaaa powiedziała :
Ja tam z podwyzki sie ciesze bo czemu tylko patole maja dostawac a ja za ciezką pracę stać w miejscu.praca będzie tak czy siak. Skoro kazdy tak sie boi ze jak bedzie podwyzka to firmy splajtuja to niech nie biora podwyżki. To co mamy roboc latami za jedna marna kase stojącą w miejscu???? To jest dopiero chore myslenie
w latach 80tych rozdawano podwyżki. po podwyżkach wzrosła inflacja bo za dużo pieniądza na rynku a towaru tyle co było dotychczas. nastała drożyzna. aby zrekompensować drożyznę rozdawano rekompensaty. rekompensaty podgoniły inflację i tak w roku 1979 robol zarabiał 2 000,- a w roku 1989 robol zarabiał 3 000 000,- PRL splajtował. rozdawanie pieniędzy pyskaczom nie spowodowało przyrostu towarów na rynku ale spowodowało tylko to że pensje wypłacano nie w banknotach tysiączłotowych ale w banknotach dwumilionowych. cena pietruszki skoczyła z 2 złotych na 25 złotych, lokale zdrożały o 45% itd. W ślad za wrostem płac idzie wzrost cen a dobrobyt stoi w miejscu. łatwo się rozdaje nieswoje. uszczelniamy VAT i uszczelniamy pętlę na szyi polskiej gospodarki. praca będzie w sejmie i w urzędach. firm zabraknie. już teraz wszystko produkuje się w chinach.
A zastanowiłeś się że jesteśmy w 2019r w gospodarce europejskiej gdzie jedna granicę dalej zarobki są 3x wyższe, a paliwo, biegnąc, butelka wódki czy ta twoja pietruszka kosztuje podobnie a to z powodu że jesteśmy na tym samym rynku i mamy tych samych zagranicznych pracodawców?? Co ma Ci podrożeć o 30% czy więcej telewizor z Chin? Auto z Rumunii czy Czech skoro zarobki podskoczą tylko w Polsce i to nieznacznie i tylko tym którzy najmniej zarabiają? Podrożeje to co ma bezpośrednio związek z roboczogodzina tych którzy najmniej zarabiają. Dwa "szara strefa" czyli taki kierowca na międzynarodówce mimo, że zarabia na rękę 7 tys zł na umowie ma najniższą krajową po prostu dostanie więcej legalnie, a mniej "koperty" co w tym złego, że będzie miał z tego powodu wyższą emeryturę czy też Bank w końcu udzieli mu kredytu na budowę domu? Więcej zarobią także Ukraińcy jako beneficjenci i więcej z tego wróci do ZUS. Jak długo chciałbyś aby Polska była z zarobkami zaściankiem Europy i zapleczem białych murzynów?

0
Gravatar
Frank
Fake post
frank powiedziała :
... powiedziała :
"My z posłem Ireneuszem Zyską razem walczyliśmy o wolność" M.Morawiecki w Świdnicy. :D :D :D
no i wolność wywalczona. ja jestem wolny od dochodów, 45% zabiera mi zus 18% zabiera mi pit i 23% zabiera mi vat. za resztki muszę sobie kupić żywność ale i tu jestem wolny od niskich cen bo polska cebula kosztuje tyle co amerykańskie pomarańcze a metr kwadratowy familoka kosztuje więcej niż w berlinie. dobrze że w strzelinie jest program stawiania ławek miejskich to mam się gdzie przespać.ceny w sklepach przy 30% inflacji są takie że jestem wolny, nawet koszula mnie nie uwiera, rozpadła się na mnie już pół roku temu.mam też wolność od słuchania komunistycznej propagandy. teraz nareszcie moge posłuchać sobie radia maryja.radio wolna europa przestało nadawać ze wstydu.
Ta sama narracja Spajkera. Ta sama pisownia analfabety.

0
Gravatar
Srajker
Fake post
frank powiedziała :
... powiedziała :
"Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz (TVP) razi ludzi inteligentnych, bo tak ubieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków." Stanisław Piotrowicz (PiS).
ludzie uczciwi przemianowali by TVP na Zeppelinplatz i fertig. Tak już jest z TVP od 1945.
Fake post spajkera. Nie wysilaj sie gamoniu.

0
Gravatar
Srajker
RE: Na jaką partię polityczną zagłosujesz w jesiennych wyborach parlamentarnych 2019?
frank powiedziała :
... powiedziała :
"My z posłem Ireneuszem Zyską razem walczyliśmy o wolność" M.Morawiecki w Świdnicy. :D :D :D
no i wolność wywalczona. ja jestem wolny od dochodów, 45% zabiera mi zus 18% zabiera mi pit i 23% zabiera mi vat. za resztki muszę sobie kupić żywność ale i tu jestem wolny od niskich cen bo polska cebula kosztuje tyle co amerykańskie pomarańcze a metr kwadratowy familoka kosztuje więcej niż w berlinie. dobrze że w strzelinie jest program stawiania ławek miejskich to mam się gdzie przespać.ceny w sklepach przy 30% inflacji są takie że jestem wolny, nawet koszula mnie nie uwiera, rozpadła się na mnie już pół roku temu.mam też wolność od słuchania komunistycznej propagandy. teraz nareszcie moge posłuchać sobie radia maryja.radio wolna europa przestało nadawać ze wstydu.
Fake post - spajkera

0
Gravatar
...
RE: Na jaką partię polityczną zagłosujesz w jesiennych wyborach parlamentarnych 2019?
"Oni przed wyborami zawsze obiecują i dają. A ja im mówię - wy nie dawajcie. Wy przestańcie brać i kraść, wtedy dla wszystkich wystarczy." – Andrzej Lepper
0
Gravatar
frank
RE: Na jaką partię polityczną zagłosujesz w jesiennych wyborach parlamentarnych 2019?
... powiedziała :
"Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz (TVP) razi ludzi inteligentnych, bo tak ubieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków." Stanisław Piotrowicz (PiS).
ludzie uczciwi przemianowali by TVP na Zeppelinplatz i fertig. Tak już jest z TVP od 1945.

0

Przeczytaj także