Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W dzisiejszym, 980 wydaniu Słowa, tematem numer jeden są, oczywiście, wybory. W numerze podajemy szczegółowe wyniki z naszego okręgu wrocławskiego z podaniem osób, które wywalczyły mandat, a także szczegółowe wyniki szóstki kandydatów z naszego powiatu. Podajemy to z rozbiciem na poszczególne gminy.
Poważne zmiany zaszyły w Radzie Gminy Kondratowice. Próbowano odwołać przewodniczącego jednej z komisji, a w zamian miejsce w komisjach straciła piątkradnych. Czy sytuacja ta nie jest przypadkiem precedensem na skalę Dolnego Śląska, a nawet kraju?
Większość z nas była, i to pewnie nie jeden raz, świadkiem agresywnych i niebezpiecznych zachowań kierowców na drodze. Niestety, agresja jest pośrednio przyczyną większości wypadków, również tych, które co tydzień odnotowujemy na terenie naszego powiatu. Co jest przyczyną takich zachowań? O tym można przeczytać na str. 13.
Opisujemy kilka inwestycji drogowych i problemów z nimi związanych.
Niestety, bez zmian jest sytuacja związana z dużą ilć wypadków i zdarzeń, w których musieli interweniować strażacy bądź policjanci. 
Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.