Strzelińskie Centrum Medyczne zostało w marcu wsparte kwotą 800 tys. zł, które pochodziły z rezerw powiatu strzelińskiego. Decyzja była spowodowania zbliżająca się pandemią i trudną sytuacją szpitala. To m. in. spowodowało, że placówka nadal funkcjonuje. Kolejna kwota, tym razem 30 tys. zł, została przez powiat przekazana szpitalowi w ubiegłym tygodniu.
Przeznaczeniem tych pieniędzy jest zakup specjalnej sterylnej kabiny do badania pacjentów. – Ma to związek z epidemią i bezpieczeństwem pracy w naszej placówce – informuje wicestarosta Aleksander Ziółkowski. – Gdy pojawi się pacjent z chorobą zakaźną, to dzięki tej kabinie, lekarz w sposób bezpieczny może przeprowadzać badania. Między innymi takie działania Zarządu Powiatu w Strzelinie sprawiły, że szpital nadal funkcjonuje i w obecnej sytuacji pandemii radzi sobie całkiem dobrze. Warto dodać, że dzięki wykonanym przez szpital badaniom „na własną rękę”, znacznie więcej mieszkańców udało się przebadać na obecność koronawirusa. Placówka badała nie tylko swoją kadrę, ale także pacjentów.
Więcej o tym w 16 (1005) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.