Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie rozpoczęli koszenie poboczy na drogach wojewódzkich. - Prace wykonujemy w ramach porozumienia z zarządcą (Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei) - mówi dyrektor PZD Zdzisław Ziąber.
Jeżeli chodzi o drogi powiatowe, to koszenie rozpoczęło się pod koniec maja. - Niestety, mamy wiele awarii sprzętu, które są spowodowane składowaniem kamieni polnych w rowie i na poboczach. W trawie znajdujemy także opony, a nawet worki po nawozach. Powoduje to, że niszczą się nasze urządzenia. Powoduje to koszty i wydłuża czas naszej pracy - tłumaczy dyrektor. Dodaje, że kamienie i opony leżą w wysokiej trawie, a operator nie ma możliwości, aby je zobaczyć. - Nasi pracownicy znają dobrze każdy odcinek, a jednak co roku trafiają na nowe „niespodzianki”. Jeżeli chodzi o priorytety koszenia, to zaczynamy od ciągów drogowych o największym natężeniu ruchu. Staramy się działać jak najszybciej - wyjaśnia Ziąber.
Tekst ukazał się w 22 (1011) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

KAZIU Permalink3 +2 KAZIU
ROWY
A KTO TE OPONY ZOSTAWIA PO ROWACH JAK ZAUWARZYŁEM TO ROLNICY KTORZY NAKRYWAJA PRYZMY Z BURAKAMI JAK ZABIORA BURAKI TO WLUKNINE ZABIERAJA A OPONY ZOSTAJA OCZYWISCIE NIE WSZYSCY ALE WIELU JEST TAKICH.
2020-06-24 14:34 Cytować Zgłoś administratorowi
PRAWILNIAK Permalink2 +4 PRAWILNIAK
RE: Trafiła kosa... na oponę
Cytuję TruckdriverDST:
I bardzo dobrze a gdzie oddac?? Sa smieszne limityw punkcie.

Limity nie są śmieszne tylko ten idiota, który wszystko przyjmuje w zależności, którą nogą wstał.
2020-06-24 13:21 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink1 +3 TruckdriverDST
RE: Trafiła kosa... na oponę
I bardzo dobrze a gdzie oddac?? Sa smieszne limityw punkcie.
2020-06-24 09:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.