Dziś do Waszych rąk oddajemy 1014 numer Słowa Regionu. W gazecie podajemy szczegółowe wyniki wyborów prezydenckich z rozbiciem na poszczególne gminy. Wyniki są ciekawe, a dla wielu wręcz zaskakujące. W ostatnich tygodniach wielu mieszkańców zmaga się ze skutkami gwałtownych ulew. Poważny problem mają m.in. mieszkańcy ul. Górzystej i Staromiejskiej. Mieszkańcy Karczyna od lat są świadkami wypadków i kolizji drogowych w centrum wsi. Niestety, coraz częściej sprawcami tych wydarzeń są kierowcy ciężarówek. Bardzo poważne zmiany zaszły na ostatniej sesji rady powiatu. Odwołany z funkcji został przewodniczący, a zupełnym zaskoczeniem była decyzja starosty. Coraz bardziej gorąco jest na sesjach w Przewornie. Tym razem wójta i radnych poróżniły drogi. Zmieniają się opłaty za śmieci w gminie Strzelin. Ile teraz zapłacimy? Pełne ręce roboty w minionym tygodniu miała strzelińska policja. Jedne z działań pozwoliły na ujecie handlarza narkotyków. Czy Strzelin będzie miał swoją miss Dolnego Śląska? O tym piszemy na str. 36. 
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.  
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.