Dziś do Waszych rąk oddajemy 1014 numer Słowa Regionu. W gazecie podajemy szczegółowe wyniki wyborów prezydenckich z rozbiciem na poszczególne gminy. Wyniki są ciekawe, a dla wielu wręcz zaskakujące. W ostatnich tygodniach wielu mieszkańców zmaga się ze skutkami gwałtownych ulew. Poważny problem mają m.in. mieszkańcy ul. Górzystej i Staromiejskiej. Mieszkańcy Karczyna od lat są świadkami wypadków i kolizji drogowych w centrum wsi. Niestety, coraz częściej sprawcami tych wydarzeń są kierowcy ciężarówek. Bardzo poważne zmiany zaszły na ostatniej sesji rady powiatu. Odwołany z funkcji został przewodniczący, a zupełnym zaskoczeniem była decyzja starosty. Coraz bardziej gorąco jest na sesjach w Przewornie. Tym razem wójta i radnych poróżniły drogi. Zmieniają się opłaty za śmieci w gminie Strzelin. Ile teraz zapłacimy? Pełne ręce roboty w minionym tygodniu miała strzelińska policja. Jedne z działań pozwoliły na ujecie handlarza narkotyków. Czy Strzelin będzie miał swoją miss Dolnego Śląska? O tym piszemy na str. 36. 
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.  
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.