Można powiedzieć, że nie zostaliśmy sami. Decydenci, od których dużo zależy zjechali do Strzelina, żeby rozmawiać o przyszłości szpitala. Czy to jednak wystarczy?
Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od zmian w powiecie. Od 17 lipca br. mamy nowy zarząd, a starostą jest Anna Horodyska. Nową twarzą w zarządzie jest również radny Aleksander Skorupski, który pełni funkcję wicestarosty. Nasza pierwsza rozmowa z wicestarostą dotyczyła oczywiście szpitala w kontekście wizyty w Strzelinie delegacji z Wrocławia.
Zanim jednak zapytaliśmy naszego rozmówcę, co czeka w najbliższej przyszłości pacjentów i pracowników szpitala, wróciliśmy do lipcowej sesji rady powiatu. - Przyczyną powstania nowej koalicji w radzie powiatu strzelińskiego była trudna sytuacja szpitala – powiedział wicestarosta. - A tak naprawdę, mijający czas i nierozwiązywanie problemów finansowych SCM. Nowa koalicja jest zdeterminowana, żeby podejmować konkretne działania i szukać racjonalnego rozwiązania sytuacji. Chodzi przecież o zapewnienie mieszkańcom powiatu możliwie szerokiego zakresu szpitalnych usług medycznych – wyjaśnił Aleksander Skorupski.

Decydenci w Strzelinie
O tym rozmawiano w czwartek, 23 lipca br., w starostwie. - Jesteśmy po bardzo obiecującym spotkaniu z udziałem przedstawicieli instytucji ważnych dla przyszłości szpitala – przyznał wicestarosta. Spotkanie odbyło się w starostwie i ze strony powiatu uczestniczyli w nim członkowie zarządu, starosta i wicestarostą. - Gościliśmy w Strzelinie Marcina Krzyżowskiego, wicemarszałka województwa dolnośląskiego, Szymona Dragana, rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Piotra Pobrotyna, dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na ul. Borowskiej we Wrocławiu, i Łukasza Sendeckiego, zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych DOW NFZ.
Cały artykuł w wydaniu papierowym

Komentarze   

Dagmara W Permalink8 +3 Dagmara W
RE: Koło ratunkowe dla szpitala?
Cudotwórca niech zacznie od uzdrowienia swojego podwórka.
2020-09-05 21:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Emilia em Permalink7 +5 Emilia em
RE: Koło ratunkowe dla szpitala?
Nie widze powodu do takiego szczerzenia zębów. No chyba że ze satysfakcji zdobycia etatu wiadomo jakim nieładnym sposobem. Wstyd Panie vice
2020-08-19 20:13 Cytować Zgłoś administratorowi
truckdriverDST Permalink6 +6 truckdriverDST
RE: Koło ratunkowe dla szpitala?
ciekawe czy zeby ma swoje czy na kase....??
2020-08-17 13:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Emilianna Permalink5 +9 Emilianna
RE: Koło ratunkowe dla szpitala?
Ten to juz wystarczy ze psuje atmosfere w pracy
2020-08-16 14:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Asd Permalink4 +7 Asd
RE: Koło ratunkowe dla szpitala?
Niech osoby ktore dopuscily sie tych dlugow za to odpowiedza !!! kółko wzajemnej adoracji , od kilku lat na siłe ratuja ten szpital. Zwykly szary czlowiek juz dawno poszedl by siedziec.
2020-08-11 12:40 Cytować Zgłoś administratorowi
POPiS Permalink3 +8 POPiS
RE: Koło ratunkowe dla szpitala?
"Przyczyną powstania nowej koalicji w radzie powiatu strzelińskiego była trudna sytuacja szpitala" No widzicie? Panowie aż zagłosowali za najbardziej wrogą partią, żeby szpital uratować :)
2020-08-07 22:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Bubek Permalink2 +10 Bubek
RE: Koło ratunkowe dla szpitala?
Ja proponuje usunąć całe towarzystwo wzajemnej adoracji Pani Prezes SCM wraz z nią samą. Na ostatniej sesji okazało się, że szpital ma dług w wysokości 24 mln zł i zapewne rośnie. Jednak zabawnie było oglądać Pana Ziółkowskiego, który uważa się za znawcę tematu, a przez 5,5 roku nie zrobił absolutnie nic. On i Pan Czerwiński znają się na wszystkim, ale nic nie potrafią zrobić. NFZ nie da pieniędzy i jedyne wyjście to połączenie z Borowską, a obu Panom proponuję żeby sami założyli szpital
2020-08-07 19:56 Cytować Zgłoś administratorowi
SIMON Permalink1 +16 SIMON
RE: Koło ratunkowe dla szpitala?
Jakoś źle wróżę SCM...tam gdzie pojawia się ten Pan to nic dobrego nie wychodzi
2020-08-07 14:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.