Nie trzeba mieszkać w wielkich miastach, żeby skorzystać z pomocy i dotacji finansowych. Ten program skierowany jest przede wszystkim do producentów rolnych. Także do tych, którzy dopiero myślą o branży rolno-spożywczej.
Nawet w tym wydaniu „Słowa Regionu” piszemy o dotacji, jaką otrzymała jedna z gmin naszego powiatu na remont drogi. Wielokrotnie informowaliśmy o pieniądzach z budżetu państwa czy środkach unijnych, jakie trafiały do beneficjentów w Strzelinie, Kondratowicach, Borowie, Wiązowie lub Przewornie. Rzadziej piszemy o wsparciu, jakie trafia z Lokalnej Grupy Działania Gromnik w Strzelinie do samorządów lub stowarzyszeń. - W LGD Gromnik zawsze się coś dzieje – powiedziała Bogumiła Mierzwińska, prezes stowarzyszenia. - Obecnie kończymy jedne projekty i jednocześnie przygotowujemy się do realizacji kolejnych. Oprócz tego realizujemy szereg działań uzupełniających w ramach Strategii, ale również wykraczających poza ramowo przyjęty zakres zadań, np. wspólnie z dwiema Lokalnymi Grupami Działania z Dolnego Śląska, Wrocławską Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz partnerem wiodącym Spółką DOZEDO partnerować będziemy w projekcie polegającym na „Wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości w branży rolno-spożywczej poprzez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności biznesowych za pośrednictwem konferencji, warsztatów oraz procesu certyfikacji”. Wiedza to podstawa, dlatego już niebawem rozpoczynać będziemy działania informacyjno -rekrutacyjne i przystąpimy do realizacji zadań projektowych.Spółka Zielona Dolina działa przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, a powołana została we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Chodzi o to...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

hank Permalink1 0 hank
RE: Ile można zarobić na eko-ziemniakach?
Businesswoman
2020-08-16 21:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.