Wrześniowa sesja rady powiatu przebiegała pod znakiem gradu pytań do wicestarosty. Radni poruszali rozmaite problemy, od stanu dróg po politykę zatrudnienia. Czy odpowiedzi wicestarosty usatysfakcjonowały wszystkich?

W ostatnim numerze Słowa Regionu relacjonowaliśmy sesję Rady Powiatu Strzelińskiego, która odbyła się w czwartek, 24 września. Skupiliśmy się wtedy na sytuacji Strzelińskiego Centrum Medycznego, ale nie był to jedyny wątek, który poruszano podczas obrad.
Skarbnik Walentyna Hucał przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze, a potem projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie na ten rok. Radny Aleksander Ziółkowski chciał się dowiedzieć, dlaczego z budżetu wycofywane są środki na walkę z COVID-19.
- Pieniądze, które otrzymaliśmy z pierwszej transzy środków covidowskich (ok. 720 tys. zł), w części przeznaczyliśmy na rozliczenie montażu okien w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim. Chcemy, aby pozostała część kwoty została jako potencjalny udział własny w przypadku pozytywnie rozpatrzonych projektów do Funduszu Dróg Samorządowych - wyjaśniał wicestarosta Aleksander Skorupski.
W dalszej kolejności radny Marek Warcholiński zapytał czy prawdą jest, iż dotychczasowa prezes SCM-u Magdalena Puziewicz-Karpiak nie pełni już tej funkcji. - 22 września dostaliśmy na maila informację od przewodniczącego rady nadzorczej Łukasza Buratowskiego o tym, że pani prezes złożyła rezygnację - potwierdził wicestarosta.
- Osobiście nie przeszkadza mi, że radni dokumentują swoją obecność na sesji - powiedziała przewodnicząca rady Magdalena Krupa (z lewej)
Tekst ukazał się w 39 (1028) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.