W dzisiejszym 45 numerze Słowa opisujemy spór, jaki powstał na linii powiat – gmina Strzelin, a podłożem była pomoc dla szpitala. Potrzebna, czy nie? O tym przeczytacie na str. 4. Drugim tematem, który w ostatnich dniach poruszył opinię publiczną, jest komunikat Watykanu w sprawie kardynała Henryka Gulbinowicza. Strzelińscy radni chcą w tej sprawie podjąć zdecydowane kroki.
W numerze piszemy także o:
Gazyfikacji Przeworna
Tajemniczej śmierci 17 letniego mieszkańca Wiązowa
Podwyżkach za śmieci w Borowie i Przewornie
Problemach w Strzelińskim Centrum Medycznym
Skargach na dyrektorów szkół w dwóch gminach
Kradzieżach w strzelińskich marketach
Nowych zasadach w przygotowaniach drogowców do akcji „zima”
Kolejnych miejscach gdzie trafiły chryzantemy i zasadach ich przyznawania
Aktualnych wynikach głosowania w kulinarnej sądzie na polecane lokale gastronomiczne
Kolejnym już przypadku pożaru samochodu

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.    

Komentarze   

spajker. Permalink5 +8 spajker.
RE: Spór władz i sprawa kardynała Gulbinowicza
wynikach głosowania w kulinarnej sądzie na polecane lokale gastronomiczne.

ta sąda kulinarna to na bolka świdnickiego? te lokale są zamknięte i można je przerobić na muzeum sztuki kulinarnej. to jakaś sąda historyczna.
2020-11-18 09:50 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink4 +9 spajker.
RE: Spór władz i sprawa kardynała Gulbinowicza
upadłość szpitala. upadłość kościoła. zamknięcie gospodarki. durnie na stanowiskach. no ale i tak jest 10 razy lepiej niż za prl i 20 razy lepiej niż za sanacji. od zawsze normalną rzeczą było to że dwie przekupy na targu gdakały do siebie i rwały sobie pióra. dzisiaj przekupy są nie na bazarze ale na stanowiskach no ale charakter i IQ zostały im w genach.
2020-11-18 09:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Prawy Andrzej Permalink3 +4 Prawy Andrzej
RE: Spór władz i sprawa kardynała Gulbinowicza
Cytuję Ania00:
W szpitalu to i przed pandemia luksusów nie było więc każda pomoc się przyda a jeśli są ludzie chętni pomagać to co to komu przeszkadza?! Im więcej wsparcia w tych czasach tym lepiej.


Syndyk ma za zadanie sprzedać masę upadłościową za jak najlepsze pieniądze. Po kosztorysie wyszło ile wyszło.
Wszelkie próby nagłaśniania braku środków, potrzebnej pomocy w ramach zbiórki jakichś niemedycznych materiałów to przecież jawny konflikt interesów.
Rozumiem zatarczki pomiędzy AH i DP, ale ta druga to powinna jednak schować do szafy swoje WYOLBRZYMIAŁE ego i dać pracować syndykowi, któremu również zależy na jak najszybszym załatwieniu sprawy.

Szukanie winnych zaistniałej sytuacji trzeba szukać od początków powstania SCM. Przypomnę, że już prezes Kurowski składał wniosek do sądu o upadłość.
Starosta Warcholiński co wtedy zrobił poza wycofaniem wniosku z sądu i pożyczką w parabanku? A no właśnie ;) Kolejna pani prezes szpitala, to zdaje się koleżanka partyjna z PSL (a przynajmniej kandydatka w wyborach z tej listy wyb) więc nie widzę tutaj przypadku.
2020-11-18 09:15 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink2 -6 cześ
???
Ktoś mi wytłumaczy jak można pracować w firmie "kościół katolicki" ???
2020-11-18 04:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Ania00 Permalink1 +4 Ania00
RE: Konflikt władz i sprawa kardynała Gulbinowicza
W szpitalu to i przed pandemia luksusów nie było więc każda pomoc się przyda a jeśli są ludzie chętni pomagać to co to komu przeszkadza?! Im więcej wsparcia w tych czasach tym lepiej.
2020-11-18 03:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.