Prawie dwustu nauczycieli i pracowników szkół z powiatu strzelińskiego zostało przetestowanych na obecność koronawirusa. Wyniki gwarantują dzieciom z klas I-III bezpieczny powrót do nauki stacjonarnej.

W powiecie strzelińskim badania na obecność koronawirusa wśród nauczycieli klas I-III oraz pracowników szkół podstawowych przeprowadzono 11 i 12 stycznia. Udział w badaniach był dobrowolny i bezpłatny. Wymazy pobierano w punkcie pobrań przy PZLA na ulicy Mickiewicza w Strzelinie. Do badań zgłoszonych zostało dwustu czternastu nauczycieli i pracowników. Jak informuje strzeliński sanepid, ostatecznie przebadano sto osiemdziesiąt osiem osób. Skierowania na badanie nie otrzymali nauczyciele oraz personel szkoły, którzy przechorowali COVID-19, czyli tzw. ozdrowieńcy. – Na chwilę obecną (14 stycznia – red.) wyników jest...

Tekst ukazał się w 2 (1041) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.