Koronawirus, bezpieczeństwo na drogach i bezdomni, te tematy zdominowały posiedzenie zespołu kryzysowego. Ciekawe są statystyki dotyczące nietrzeźwych dowożonych do wytrzeźwienia.

Jednym z tematów, jakie poruszono na ostatnim posiedzeniu powiatowego zespołu do spraw zarządzania kryzysowego, był przebieg pandemii COVID-19. Jako pierwsza zabrała głos Małgorzata Krochmalna, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzelinie. Przekazane przez dyrektor strzelińskiego sanepidu informacje potwierdzają w skali powiatu wzrost zakażeń koronawirusa w skali Polski. W całym ubiegłym roku na COVID-19 zmarło w naszym powiecie 37 osób. W tym roku, praktycznie w dwóch pierwszym miesiącach i kilku dniach marca, już 17. Jeżeli chodzi o osoby zakażone, to jest ich obecnie w powiecie strzelińskim prawie sto, a dokładnie 97. Na kwarantannie przebywa 266 osób. Dyrektor Krochmalna poinformowała, że największy wzrost zakażeń miał miejsce w marcu...

Tekst ukazał się w nr 8 (1048) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także nexto.pl i e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink3 +1 spajker.
RE: COVID kontratakuje w powiecie
Cytuję Gość:
I co z tego posiedzenia wynika poza statystyką? Czy zapadły konkretne wnioski?
Najprawdopodobniej już od soboty w CAŁEJ Polsce będą wprowadzone wszystkie obostrzenia!

ciekawym jest istnienie karmy. wicek michał pełza po podłodze kościoła świętego michała. on czuje że ma coś na sumieniu. w okolicach jest 15 000 mieszkańców ale covid trafił oligarchę. przypadek? oligarcha jeszcze pyskował w szpitalu i czuł sie być rockefelerem. wirus go nie słuchał i przeflancował na krzepicką szybko.. jego urzędniczy słudzy może też są blisko w kolejce. w chciwym pędzie dobrze jest zastanowić się nad tym co robisz innym a nie tylko o tym czy wyciąg bankowy ma 4 cyfry czy 12 cyfr ale też o tym czy zostaniesz czymś innym niż tylko nawozem.
2021-03-17 20:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink2 0 Cześ
Zamknąć!
Wszystko!!!
2021-03-17 18:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink1 +1 Gość
Posiedzenia
I co z tego posiedzenia wynika poza statystyką? Czy zapadły konkretne wnioski?
Najprawdopodobniej już od soboty w CAŁEJ Polsce będą wprowadzone wszystkie obostrzenia!
2021-03-17 13:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.