Tematy drogowe w ostatnim czasie nie są głównym tematem dyskusji wśród samorządowców, w przeciwieństwie do kierowców, którzy nie szczędzili gorzkich słów przy okazji zimowego utrzymania dróg.

Wśród polityków częściej teraz słyszymy o tarciach politycznych, których zdecydowanie przybyło. Na przekór temu w naszym tygodniku, szeroko rozumiane drogi od lat zajmują stałe miejsce na podium poruszanych tematów. Tegoroczna zima, a szczególnie odejście lutowej fali mrozów, dotkliwie pokazały nam, w jakim stanie są nasze drogi. Mówiąc nasze, mam na myśli zarówno te gminne, powiatowe, jak i wojewódzkie, ale pewnie i do krajówki też mielibyśmy jakieś uwagi. Mówiąc wprost, zima zrobiła swoje i dorzuciła sporą partię nowych dziur w lokalnych asfaltach...

Tekst ukazał się w nr 8 (1048) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także nexto.pl i e-kiosk.pl

Komentarze   

DST Permalink6 +1 DST
Brak działań
Dziur na drogach przybyło a działań naprawczych hm ktoś coś widział?
A może kierowcy mają latać??
2021-03-20 10:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Krono oryginal. Permalink5 +7 Krono oryginal.
RE: Po zimie przychodzi wiosna i dziury w drogach
Cytuję gosia_ff:
Drogi powiatowe świadczą o władzach. Tak zaniedbanych dróg, braku chodników, krawężników nie widziałam w żadnym powiecie. Potęguje to wrażenie brzydoty i zaniedbania.
Pierwsze, złe wrażenie sprawia, że mieszkańcy poszukujący np. domu za miastem na widok zaniedbanej infrastruktury okolicznych wsi i Strzelina uciekają do innych powiatów. Nic dziwnego. Chcielibyśmy mieszkać w ładnym i schludnym otoczeniu. A wymówki, że brakuje pieniędzy są tylko wymówkami. Inne powiaty potrafiły zakrzątać się o dofinansowania, stworzyć strategie rozwoju i pozyskać inne dostępne fundusze. Smutno tu się mieszka.

W stosunku do sąsiadujących powiatów to wypadamy jak jakiś Czarnobyl! Najlepiej to widać na granicach powiatu np jadąc z jordanowa do borowa mamy równą nawierzchnie do granicy powiatu a za granicą mamy jakąś patatajke i tablice z napisem że za stan dróg odpowiada powiatowy zarząd drog w strzelinie. Ogólnie wiadomo że w calym kraju drogi powiatowe mają problem z budżetem ale jak widać po naszych bliskich sąsiadach jednak mozna.
2021-03-18 08:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Kiki Permalink4 +2 Kiki
Cytuję gosia_ff:
Drogi powiatowe świadczą o władzach. Tak zaniedbanych dróg, braku chodników, krawężników nie widziałam w żadnym powiecie. Potęguje to wrażenie brzydoty i zaniedbania.
Pierwsze, złe wrażenie sprawia, że mieszkańcy poszukujący np. domu za miastem na widok zaniedbanej infrastruktury okolicznych wsi i Strzelina uciekają do innych powiatów. Nic dziwnego. Chcielibyśmy mieszkać w ładnym i schludnym otoczeniu. A wymówki, że brakuje pieniędzy są tylko wymówkami. Inne powiaty potrafiły zakrzątać się o dofinansowania, stworzyć strategie rozwoju i pozyskać inne dostępne fundusze. Smutno tu się mieszka.

Stan dróg to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa mieszkańców. Nie tylko estetyka. Wieloletnie rządy lewak ów w powiecie to efekt tego jakie mamy drogi i jak nasze życie jest narazane przez lokalne władze. Nie wiem co za ludzie na nich głosują. To.jakaś masakra.
2021-03-17 20:33 Cytować Zgłoś administratorowi
gosia_ff Permalink3 +9 gosia_ff
Smutne otoczenie
2021-03-17 18:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink2 -1 Cześ
Tak było!
Jest i będzie!
2021-03-17 18:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Krono oryginal. Permalink1 +7 Krono oryginal.
Jeżeli chodzi o drogi powiatowe to mi sie już nawet nie marzy łatanie dziur, żeby te ubytki chociaż jakkolwiek zabezpieczyli, bo jak sie na codzień jeździ tą samą drogą powiatową to niektórym z ubytków możnaby określić wiek i to w latach. Jak wiadomo gmina i DSDIK prędzej czy później łatać będą.
2021-03-17 16:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.