Powinniśmy dobrze rozważyć, czy nieuczciwość nam się opłaca. Osoba, która coś znalazła i przywłaszczyła sobie, podlega karze. Z drugiej strony w starostwie czekają znalezione pieniądze, telefony i torebki.
Często pomagamy naszym Czytelnikom w poszukiwaniach i odnajdowaniu zgubionych rzeczy. Raz uczciwy znalazca przyniesie do redakcji parasol lub dziecięcą maskotę, bo tak się zdarzyło. Innym razem pechowy właściciel samochodu zapodział gdzieś klucze do pojazdu. Oczywiście, jesteśmy otwarci na pomaganie Czytelnikom w niemal każdej sytuacji. Jeżeli jednak chodzi o znalezione lub zgubione rzeczy, to jest jeszcze inna droga postępowania. Mamy na myśli BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH, jakie znajduje się w Strzelinie, w budynku starostwa powiatowego, na ul. Kamiennej 10.
Podobne biura działają we wszystkich powiatach. Zasada funkcjonowania tej instytucji jest prosta. Jeżeli znalazłem jakąś rzecz, to zgłaszam to w starostwie. Nasze znalezisko zostanie odnotowane w dokumentach, sam przedmiot zostanie dokładnie opisany i trafi do koperty, szafy pancernej lub skrytki bankowej. Wszystko zależy od wartości przedmiotu...
Tekst ukazał się w nr 17 (1056) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 0 spajker.
RE: Kto zgubił pistolet?
wladze lokalne i centralne zgubiły rozum i uczciwość. gdzie można odebrać zgubę????
2021-05-25 12:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.