Mniej wartościowe rzeczy przechowywane są w kopertach
Powinniśmy dobrze rozważyć, czy nieuczciwość nam się opłaca. Osoba, która coś znalazła i przywłaszczyła sobie, podlega karze. Z drugiej strony w starostwie czekają znalezione pieniądze, telefony i torebki.
Często pomagamy naszym Czytelnikom w poszukiwaniach i odnajdowaniu zgubionych rzeczy. Raz uczciwy znalazca przyniesie do redakcji parasol lub dziecięcą maskotę, bo tak się zdarzyło. Innym razem pechowy właściciel samochodu zapodział gdzieś klucze do pojazdu. Oczywiście, jesteśmy otwarci na pomaganie Czytelnikom w niemal każdej sytuacji. Jeżeli jednak chodzi o znalezione lub zgubione rzeczy, to jest jeszcze inna droga postępowania. Mamy na myśli BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH, jakie znajduje się w Strzelinie, w budynku starostwa powiatowego, na ul. Kamiennej 10.
Podobne biura działają we wszystkich powiatach. Zasada funkcjonowania tej instytucji jest prosta. Jeżeli znalazłem jakąś rzecz, to zgłaszam to w starostwie. Nasze znalezisko zostanie odnotowane w dokumentach, sam przedmiot zostanie dokładnie opisany i trafi do koperty, szafy pancernej lub skrytki bankowej. Wszystko zależy od wartości przedmiotu...
Tekst ukazał się w nr 17 (1056) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Kto zgubił pistolet?
wladze lokalne i centralne zgubiły rozum i uczciwość. gdzie można odebrać zgubę????
0

Przeczytaj także