Dziś oddajemy do Waszych rąk najnowszy, 36 numer Słowa. W powiatowym tygodniu jednym z tematów są wydarzenia, jakie się rozegrały przy punkcie sczepień podczas strzelińskich dożynek. Przy punkcie szczepień pojawili się antyszczepionkowcy. Sytuacja zrobiła się niepewna i wezwano policję.
W ostatnich dniach obchodziliśmy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści sowietów na Polskę. Wydarzenia te były w uroczysty sposób upamiętnione. Z czasami końca okupacji związana jest historia tajemniczych działań wojsk niemieckich na Gromniku. Co się wydarzyło? O tym piszemy na stronie 10. Miniony tydzień przyniósł kilka ważnych decyzji w sprawie różnych inwestycji, jakie związane są z naszym powiatem. Opisujemy także problemy mieszkańców, ale także relacjonujemy kilka wydarzeń kulturalnych, których w miniony weekend nie brakowało. W związku z tym, że zrobiło się chłodno, pojawił się problem ogrzewania. Czy mieszkańcy Strzelina w nadchodzącym sezonie grzewczym, za ciepło z grzejników zapłacą więcej?

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.  

Komentarze   

Prawdanaswyzwoli Permalink2 +1 Prawdanaswyzwoli
RE: Nastraszyli się antyszczepionkowców i zawiadomili policję
Nastraszyli :lol: kto to pisze, w jakim to narzeczu? Zabużańskim?
2021-09-30 05:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Lila Permalink1 +4 Lila
RE: Nastraszyli się antyszczepionkowców i zawiadomili policję
Cóż to za słownictwo.Chyba przestraszyli się
2021-09-22 23:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.