Ofiarom przemocy trzeba pomagać, ale żeby naprawdę pomóc trzeba wiedzieć jak postępować. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy działający w gminie Strzelin przeprowadziły cykl szkoleń dla pracowników socjalnych i służb mundurowych. Dlaczego warto pomagać? O tym piszemy w najbliższym wydaniu naszej gazety.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Bije, bo nie kocha?
bije bo nie kocha? bije bo jest bezkarnym psychopatą czerpiącym zadowolenie z agresji i bije bo perswazja inna niż pięść nie pomaga. ofiary bicia są ofiarami samych siebie. na bijącego agresora pomaga strzał w pysk i odejście. najczęściej jednak jest tak że jakaś masochistka latami jest bita i narzeka na agresora ale nie odejdzie od niego. jemu podoba się bicie a jej podoba się branie w pysk. ona czuje się wtedy bezpiecznie przy silnym mężczyźnie a drobne chwilowe niedogodności to nic w porównaniu z tym że taka bita osoba musiałaby sama zorganizować sobie życie bez bijącego ją agresora.
żaden urząd nie zmieni bezsilnej jęczącej ofiary w człowieka samodzielnie decydującego o swoim życiu.
2021-12-07 13:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.