W grę wchodzi tylko współfinansowanie prac drogowych. Powiat nie jest w stanie własnymi środkami prowadzić znaczących napraw. Z pomocą przychodzi Polki Ład, ale czy wszystkim gminom?
Rządowy Program „Polski Ład” ma swoją drogową część. Wielokrotnie informowaliśmy na naszych łamach, że w ramach „Polskiego Ładu – nabór pierwszy” remontowane będą/są drogi w Gościęcicach (gmina Strzelin), w Przewornie i w Mańczycach (gmina Borów). Będziemy na miejscu, kiedy prace zostaną zakończone i mieszkańcy i kierowcy otrzymają wyremontowana drogę.
W ubiegłym tygodniu opublikowano listę inwestycji, które zyskały rządowe dofinansowanie w ramach drugiego naboru Polskiego Ładu. - Jako powiat zgłosiliśmy do programu Polski Ład II trzy wnioski – powiedziała starosta Anna Horodyska. - Niestety jeden z naszych wniosków nie otrzymał dofinansowania. Dwa zostały zaopiniowane pozytywnie. Będziemy remontować drogi w gminach Wiązów i Borów. O dofinansowanie remontów dróg powiatowych w Przewornie i Trześni (te wnioski nie otrzymały dofinansowania – red.) będziemy starać się w kolejnych naborach – wyjaśniła starosta Horodyska.
Na ten temat pisaliśmy w 23 (1111) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink2 +1 cześ
RE: Bez dofinansowania nie będzie inwestycji
A drogi w gminie Wiązów to już bardziej na rajdy off-road się nadają :D
2022-06-29 07:34 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Bez dofinansowania nie będzie inwestycji
były niedawni w strzelinie dwie tuzy polityki. autorzy schtenówek. oni nawet dofinansowania do wiejskiej drogi załatwić nie potrafili no ale z buzią pełną frazesów i z ochotą na premierostwo to potrafią przyjechać i czarować jak harry potter. nowo wyremontowany rynek wrocławski pewien człowiek na wózku inwalidzkim kazał na nowo remontować za miliony i poukładać gładką jak stół kostkę aby jego wózek inwalidzki i aby szpilki prostytutek lepiej szlu po gładkim bruku do jego luskusowej kancelarii na luksusowej ulicy oławskiej. to dał radę załatwić no ale cała reszta to puste obietnice nakierowane na to aby rebbe i jego giermek znów latami figurowali na pioselskiej i na europoselskiej liscie plac
2022-06-28 18:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.