W spotkaniu promocyjnym uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Foto: SP Strzelin
Kilkadziesiąt osób przyszło w ubiegły czwartek do starostwa, żeby spotkać się i powspominać strzelińskie kamieniołomy. Wszystko w związku z promocją publikacji dotyczącej dziejów skalnictwa w naszym regionie. „Historia i kultura skalników na terenie powiatu strzelińskiego” powstała dzięki finansowemu wsparciu LGD Gromnik i starostwa powiatowego.
Prawie połowę miejsca zajmują fotografie zgromadzone dzięki uprzejmości byłych pracowników kopalni. W części tekstowej wypowiadają się byli pracownicy kamieniołomów, wspominając „złote lata” wydobywania minerałów w powiecie strzelińskim. Autorzy i współautorzy, książki otrzymali z rąk starosty Anny Horodyskiej podziękowania i bezpłatny egzemplarz książki.
Zebrani uznali, że należy kontynuować dzieło rozpoczęte wydaniem „Historii i kultury skalników…”.


Na ten temat pisaliśmy w nr 40 (1128) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Między nami skalnikami
kamyk powiedziała :
Nie wiedziałem, że przedstawiciele naszej władzy pracowali w kamieniołomach.
może chodzi o to że mają inteligencję z granitu i granitową sztywność w możliwości rozważenia zmiany miejsca pracy? był kiedyś przywódca związku radzieckiego , który na zachodzie miał ksywę mr niet. on na wszystko mówił - nie. granitowi przywdócy pękają i rozsypują sie w gruz przy najlżejszym trzęsieniu ziemi wiedząc to będą przed objektywem robiś za dodę za pudziana za einsteina za piłsudskiego i za inny pomnik historii aby utrzymywać iluzje swojej przydatności. ciekawe że nikt nie robi tam za sokratesa i nawet nie próbuje. jeden z iluminatów politycznych mówił że moja mama cieżko pracowała w pgr. inny iluminat polityczny w randze wicepremiera mówł że został oszukany . on wział kredyt a teraz musi go oddać. jeszcze inny męczennik został wyzwieziony przez sb i straszony a w nagrodę jest dwucyfrowym milionerem ze specjalnością propagandy suckcesu. granitowe czaszki mają politycy i żyją oni przeszłością , własnym narcyzmem i oportunizmem a nie umiejętnością korzystnej zmiany teraźniejszości .

0
Gravatar
kaczkodan
RE: Między nami skalnikami
kamyk powiedziała :
Nie wiedziałem, że przedstawiciele naszej władzy pracowali w kamieniołomach.
Może jeszcze będą. :-)

0
Gravatar
kamyk
RE: Między nami skalnikami
Nie wiedziałem, że przedstawiciele naszej władzy pracowali w kamieniołomach.
0
Gravatar
sdt
kolejna sesja zdjęciowa
O sesji do sesji zdjęciowej wszak wybory nadchodzą, jak oni to robią: otwarcie otwartej drogi po częściowym remoncie, teraz kolejna fota. Strach otwierać szafę bo nie wiadomo czy ktoś z niej nie wyskoczy do zdjęcia. Drogi dziurawe a specjalista od bezdroży zajęty, Śląsk broni się przed grupą spadkową a Vice dwoi się i troi niech lud wie dzięki komu tyle dobrego się ,,dzieje'' wokół nas. Jestem pełen podziwu jacy oni zapracowani! Zapraszam Państwa na fotkę na drogę powiatową np Podgaj - Mańczyce piękna fota będzie w wersji nie pudrowanej, wybiórczej, proszę zabrać ze sobą łopaty do zasypywania dziur i gumofilce do ubijania. Pozdrawiam!
0

Przeczytaj także