W Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadzono kolejny kurs dla instruktorów z obsługi ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7. W szkoleniu udział brało kilkunastu Terytorialsów z różnych Brygad OT z całego kraju.

Kurs dla instruktorów RPG-7 ma na celu przygotowanie ich zarówno do praktycznego wykorzystywania granatnika jak i jego właściwej obsługi. Ponadto wszyscy szkoleni w ramach realizowanych zajęć wcielają się w role instruktorów, nabywając tym samym umiejętności, które wykorzystają po powrocie do macierzystych Brygad.
„Ogromnie się cieszę, że mogę brać udział w tym szkoleniu. Pozwoliło mi ono poszerzyć wiedzę z użytkowania uzbrojenia wykorzystywanego w WOT. Najciekawszym elementem kursu było dla mnie przygotowywanie urządzenia, celowanie i oczywiście bardzo dużo strzelania. Oczywiście równie istotną częścią szkolenia były zajęcia metodyczne, w których poznawaliśmy tajniki w jak właściwy sposób przekazywać wiedzę żołnierzom w naszych brygadach.” – powiedział żołnierz z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.
RPG-7 to granatnik przeciwpancerny wielorazowego użytku, przeznaczony do niszczenia celów opancerzonych i zwalczania siły żywej przeciwnika. Dzięki swej lekkiej konstrukcji i dużej sile rażenia doskonale sprawdza się w pododdziałach lekkiej piechoty. Obecnie granatniki RPG-7 są bardzo często i w skuteczny sposób wykorzystywane w czasie wojny w Ukrainie.
„Zawsze chciałem bliżej poznać działanie granatnika RPG-7. W swojej brygadzie jestem instruktorem i będąc tutaj mogę dalej rozwijać swoje kompetencje. Szkolenie jest bardzo wymagające pod względem metodyki. Najcięższym jednak dla mnie etapem było strzelanie dynamiczne, w zakres którego wchodziło czołganie, oraz przyjmowanie rożnych postaw strzeleckich. Wymagało to naszej sprawności fizycznej, jednak patrzę na to jako element rozwoju i doskonały sprawdzian dla własnych umiejętności.” – dodał żołnierz 12 Wielkopolskiej Brygady WOT.
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
ppor. Krzysztof WÓJCIK
Oficer Prasowy
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej
im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Pancerz im niestraszny
do frustrata powiedziała :
spajker. powiedziała :
zakuty łeb powiedziała :
spajker. powiedziała :
pancerz im niestraszny. mnie pancerz też nie przestraszy. gorzej z ckmem na czołgu i z jego armatą. czołgi to tekturowe zabawki. polska dokupuje właśnie 1 000 takich zabawek w rokrei i do tego jeszcze 600 armatohaubic. można je załatwić jednym rpgiem wielokrotnego użytku i po co te zakupy?polska w 1939 miała jedyne wtedy na świecie karabiny ppanc ur. mały zlikwidować niemieckie siły pancerne. nie udało sie. no ale teraz będzie inaczej.dobrze że sie szkolą w strzelaniu z granatników no ale granatniki to broń dla mudżahedinów w afganistanie a nie dla sił zbrojnych bogatego kraju.
Zapoznaj się z polem walki na Ukrainie i nie pisz więcej bzdur, bo G. wiesz o wojsku i wojnie.
zapoznaj się z zamówieniami ukraińców zakuty łbie. oni zamawiają samoloty drony czołgi haubice i artylerię rakietową. po co? po to aby te padły od jednego strzału rpga?po co pisać że wojnę wygrywa się szablą i rphiem?
Nie ma tu bardziej zakutego łba niż ty przygłupie. Wypowiadasz się tonem znawcy w każdym możliwym temacie. Znasz się na wszystkim. I to najlepiej. A ja ci powiem sfrustrowana p1zd0, że to się leczy. Smutne i żałosne jest twoje życie. Z tysiąca twoich postów wynika, że NIC ci się nie podoba, wszystko jest ŹLE. Przypomnij sobie żałosna kreaturo czy w swoim życiu napisałeś choć jeden pozytywny post. Współczuję ludziom którzy muszą się z tobą męczyć na co dzień.
no tak czesiu. nie ominiesz okazji aby na mnie nie napluć. i kto tu jest frustratem? załaduj przyczepę gnoju widłami i uwolnisz sie od stresu bez netu.

0
Gravatar
spajker.
RE: Pancerz im niestraszny
do frustrata powiedziała :
spajker. powiedziała :
zakuty łeb powiedziała :
spajker. powiedziała :
pancerz im niestraszny. mnie pancerz też nie przestraszy. gorzej z ckmem na czołgu i z jego armatą. czołgi to tekturowe zabawki. polska dokupuje właśnie 1 000 takich zabawek w rokrei i do tego jeszcze 600 armatohaubic. można je załatwić jednym rpgiem wielokrotnego użytku i po co te zakupy?polska w 1939 miała jedyne wtedy na świecie karabiny ppanc ur. mały zlikwidować niemieckie siły pancerne. nie udało sie. no ale teraz będzie inaczej.dobrze że sie szkolą w strzelaniu z granatników no ale granatniki to broń dla mudżahedinów w afganistanie a nie dla sił zbrojnych bogatego kraju.
Zapoznaj się z polem walki na Ukrainie i nie pisz więcej bzdur, bo G. wiesz o wojsku i wojnie.
zapoznaj się z zamówieniami ukraińców zakuty łbie. oni zamawiają samoloty drony czołgi haubice i artylerię rakietową. po co? po to aby te padły od jednego strzału rpga?po co pisać że wojnę wygrywa się szablą i rphiem?
Nie ma tu bardziej zakutego łba niż ty przygłupie. Wypowiadasz się tonem znawcy w każdym możliwym temacie. Znasz się na wszystkim. I to najlepiej. A ja ci powiem sfrustrowana p1zd0, że to się leczy. Smutne i żałosne jest twoje życie. Z tysiąca twoich postów wynika, że NIC ci się nie podoba, wszystko jest ŹLE. Przypomnij sobie żałosna kreaturo czy w swoim życiu napisałeś choć jeden pozytywny post. Współczuję ludziom którzy muszą się z tobą męczyć na co dzień.
podoba mi się. nie jak to jak poczytać praktyka, który dobrze wie że prymitywizm jest nieuleczalny. nauka psychologii twierdzi że psychopata to człowiek, ktry nie odczuwa emocji. jedyna emocja jakiej doświadcza psychopata jest zadowolenie jak komus dokopie. w innych przypadkach psychopata sie nudzi. urodzić sie na wsi w ramach której 50ciu mieszkańców miesza geny między soba bez różnorodno ści genetycznej skutkuje tym że na wsi rodzą sie osoby z istotnymi wadmi fenetycznymi, w tym z wadami mózgu. człowiek , którego jedyna przyjemnościa jest agresja to człowiek prymitywny , to jest uboczny produkt seksu bez zabezpiecenia , który brak opieki rodziców kompensuje a zatem kompleksów kompensuje sobie agresją aby poczuć się pudzianem a nie kupą.

0
Gravatar
do frustrata
RE: Pancerz im niestraszny
spajker. powiedziała :
zakuty łeb powiedziała :
spajker. powiedziała :
pancerz im niestraszny. mnie pancerz też nie przestraszy. gorzej z ckmem na czołgu i z jego armatą. czołgi to tekturowe zabawki. polska dokupuje właśnie 1 000 takich zabawek w rokrei i do tego jeszcze 600 armatohaubic. można je załatwić jednym rpgiem wielokrotnego użytku i po co te zakupy?polska w 1939 miała jedyne wtedy na świecie karabiny ppanc ur. mały zlikwidować niemieckie siły pancerne. nie udało sie. no ale teraz będzie inaczej.dobrze że sie szkolą w strzelaniu z granatników no ale granatniki to broń dla mudżahedinów w afganistanie a nie dla sił zbrojnych bogatego kraju.
Zapoznaj się z polem walki na Ukrainie i nie pisz więcej bzdur, bo G. wiesz o wojsku i wojnie.
zapoznaj się z zamówieniami ukraińców zakuty łbie. oni zamawiają samoloty drony czołgi haubice i artylerię rakietową. po co? po to aby te padły od jednego strzału rpga?po co pisać że wojnę wygrywa się szablą i rphiem?
Nie ma tu bardziej zakutego łba niż ty przygłupie. Wypowiadasz się tonem znawcy w każdym możliwym temacie. Znasz się na wszystkim. I to najlepiej. A ja ci powiem sfrustrowana p1zd0, że to się leczy. Smutne i żałosne jest twoje życie. Z tysiąca twoich postów wynika, że NIC ci się nie podoba, wszystko jest ŹLE. Przypomnij sobie żałosna kreaturo czy w swoim życiu napisałeś choć jeden pozytywny post. Współczuję ludziom którzy muszą się z tobą męczyć na co dzień.

0
Gravatar
spajker.
RE: Pancerz im niestraszny
zakuty łeb powiedziała :
spajker. powiedziała :
pancerz im niestraszny. mnie pancerz też nie przestraszy. gorzej z ckmem na czołgu i z jego armatą. czołgi to tekturowe zabawki. polska dokupuje właśnie 1 000 takich zabawek w rokrei i do tego jeszcze 600 armatohaubic. można je załatwić jednym rpgiem wielokrotnego użytku i po co te zakupy?polska w 1939 miała jedyne wtedy na świecie karabiny ppanc ur. mały zlikwidować niemieckie siły pancerne. nie udało sie. no ale teraz będzie inaczej.dobrze że sie szkolą w strzelaniu z granatników no ale granatniki to broń dla mudżahedinów w afganistanie a nie dla sił zbrojnych bogatego kraju.
Zapoznaj się z polem walki na Ukrainie i nie pisz więcej bzdur, bo G. wiesz o wojsku i wojnie.
zapoznaj się z zamówieniami ukraińców zakuty łbie. oni zamawiają samoloty drony czołgi haubice i artylerię rakietową. po co? po to aby te padły od jednego strzału rpga?po co pisać że wojnę wygrywa się szablą i rphiem?

0
Gravatar
zakuty łeb
RE: Pancerz im niestraszny
spajker. powiedziała :
pancerz im niestraszny. mnie pancerz też nie przestraszy. gorzej z ckmem na czołgu i z jego armatą. czołgi to tekturowe zabawki. polska dokupuje właśnie 1 000 takich zabawek w rokrei i do tego jeszcze 600 armatohaubic. można je załatwić jednym rpgiem wielokrotnego użytku i po co te zakupy?polska w 1939 miała jedyne wtedy na świecie karabiny ppanc ur. mały zlikwidować niemieckie siły pancerne. nie udało sie. no ale teraz będzie inaczej.dobrze że sie szkolą w strzelaniu z granatników no ale granatniki to broń dla mudżahedinów w afganistanie a nie dla sił zbrojnych bogatego kraju.
Zapoznaj się z polem walki na Ukrainie i nie pisz więcej bzdur, bo G. wiesz o wojsku i wojnie.

0
Gravatar
spajker.
RE: Pancerz im niestraszny
pancerz im niestraszny. mnie pancerz też nie przestraszy. gorzej z ckmem na czołgu i z jego armatą. czołgi to tekturowe zabawki. polska dokupuje właśnie 1 000 takich zabawek w rokrei i do tego jeszcze 600 armatohaubic. można je załatwić jednym rpgiem wielokrotnego użytku i po co te zakupy?polska w 1939 miała jedyne wtedy na świecie karabiny ppanc ur. mały zlikwidować niemieckie siły pancerne. nie udało sie. no ale teraz będzie inaczej.dobrze że sie szkolą w strzelaniu z granatników no ale granatniki to broń dla mudżahedinów w afganistanie a nie dla sił zbrojnych bogatego kraju.
0

Przeczytaj także