Kiedy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera, bezdomnym grozi wychłodzenie organizmu, a w następstwie śmierć. To samo może spotkać osoby upojone alkoholem, które przysnęły, np. w przydrożnym rowie. W takich sytuacjach nie możemy być obojętni! Zaalarmujmy natychmiast policję. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
- Jesień i zima to czas, kiedy dzielnicowi i pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelinie, we wspólnych działaniach zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni – wyjaśnia asp. Joanna Demska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe i altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, a każdej napotkanej oferujemy pomoc, łącznie z możliwością przewiezienia do przystosowanych ośrodków pomocowych.
Apelujemy, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. - Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.htm. Nie bądź obojętny, od twojej reakcji może zależeć ludzkie życie – apeluje asp. Joanna Demska.

Komentarze   

Cześ Permalink2 0 Cześ
RE: Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Jak ktoś chce sobie zrobić krzywdę to nikt nie ma szans go przed tym powstrzymać!!! Tyle w temacie!!!
2022-12-04 14:02 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 0 spajker.
RE: Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
uratować komuś życie czyli przewieźć go do ośrodka "pomocowego".
w tych ośrodkach nie wolno pić alkoholu a zatem spora część takich przywiezionych osób ucieka. bezdomność to jest też styl życia, chodzenie, zażywanie przestrzeni, brak obowiązkowych godzin jak w ośrodku pomocowym. bezdomność to często jest wybór a nie tylko zbieg złych okoliczności. pobyt w ośrodku pomocowym to dla sporej liczby bezdomnych więzienie a nie pomoc. oni sami potrafią znaleźć drogę do takiego ośrodka ale dobrowolnie z tego nie korzystają .
niech tam policja i straż miejska robią swoje i niech się nie zdziwią jak rokrocznie będą wozić czystym radiowozem ludzkie odpadki pod ten sam co w roku ubiegłym adres.
2022-12-02 12:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.