Tygodnie pracy i efekt, za który można tylko pochwalić. W szkole w Ludowie Polskim powstają nietuzinkowe konstrukcje. Zyskują najbardziej potrzebujący i ich opiekunowie.
Fundacja „Biegaj po Zdrowie” znalazła w Ludowie Polskim przyjazny grunt dla swoich działań. Właśnie tam powstają wózki dla osób z niepełnosprawnościami, ale nie takie zwyczajne. Są to konstrukcje, które umożliwiają rodzinne, wspólne bieganie. Dziecko korzysta z wózka, a rodzic lub opiekun może razem z nim pokonywać trasę biegu lub tylko szybko spacerować.
Osobą, która przyczyniła się do podjęcia w CKZiU w Ludowie Polskim produkcji wózków biegowych, jest Tomasz Zatoński, profesor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wózki zostały przetestowane i są bezpieczne w użytkowaniu. Dzięki inicjatywie szkoły w Ludowie Polskim, każda gmina powiatu strzelińskiego otrzyma sprzęt do biegania z dzieckiem niepełnosprawnym.
W uroczystym przekazaniu gminom wózków uczestniczyli prof. Tomasz Zatoński, Anna Horodyska, starosta, i samorządowcy z niemal wszystkich gmin powiatu strzelińskiego. Starosta z uznaniem mówiła o pomyśle wytwarzania w szkole wózków dla dzieci z niepełnosprawnościami.
Przekazanie wózków nie było tego dnia jedyną szkolną uroczystością.
Na ten temat pisaliśmy w 4 (1142) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.