Wózki z Ludowa Polskiego trafią do gmin naszego powiatu. Foto: SP Strzelin
Tygodnie pracy i efekt, za który można tylko pochwalić. W szkole w Ludowie Polskim powstają nietuzinkowe konstrukcje. Zyskują najbardziej potrzebujący i ich opiekunowie.
Fundacja „Biegaj po Zdrowie” znalazła w Ludowie Polskim przyjazny grunt dla swoich działań. Właśnie tam powstają wózki dla osób z niepełnosprawnościami, ale nie takie zwyczajne. Są to konstrukcje, które umożliwiają rodzinne, wspólne bieganie. Dziecko korzysta z wózka, a rodzic lub opiekun może razem z nim pokonywać trasę biegu lub tylko szybko spacerować.
Osobą, która przyczyniła się do podjęcia w CKZiU w Ludowie Polskim produkcji wózków biegowych, jest Tomasz Zatoński, profesor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wózki zostały przetestowane i są bezpieczne w użytkowaniu. Dzięki inicjatywie szkoły w Ludowie Polskim, każda gmina powiatu strzelińskiego otrzyma sprzęt do biegania z dzieckiem niepełnosprawnym.
W uroczystym przekazaniu gminom wózków uczestniczyli prof. Tomasz Zatoński, Anna Horodyska, starosta, i samorządowcy z niemal wszystkich gmin powiatu strzelińskiego. Starosta z uznaniem mówiła o pomyśle wytwarzania w szkole wózków dla dzieci z niepełnosprawnościami.
Przekazanie wózków nie było tego dnia jedyną szkolną uroczystością.
Na ten temat pisaliśmy w 4 (1142) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także