Uroczystość wręczenia nagród po konkursie w Ząbkowicach Śląskich, w środku Daria. foto. OHP Strzelin
Daria jest uczennicą, która wie, co sprawia jej największą frajdę. W jej przypadku są to kulinaria, a w przyszłości może własna restauracja. I nie są to deklaracje bez pokrycia. Już dzisiaj została doceniona.

Daria i jej rodzina, mama, tato i brat, mieszkają w Przewornie. Przyjechali do Polski pięć lat temu z Ukrainy. Daria Zaitseva jest uczestniczką Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie. Uczęszcza również do III klasy Szkoły Branżowej I stopnia w CKZiU w Strzelinie. Naukę w szkole łączy ze zdobywaniem praktycznych umiejętności przydatnych przyszłej kucharce. Jest uczennicą, jednak już dzisiaj sporo potrafi, co potwierdzili jurorzy konkursu kulinarnego rozgrywanego w Ząbkowicach Śląskich.Mama z córką w kuchni, czyli Wiktoria i Daria w swoim żywiole. Foto. archiwum rodzinne DZ
Nie będziemy trzymać Czytelników w niepewności i już na początku powiemy, że Daria wygrała w swojej kategorii XVIII edycję konkursu „Sprawny z zawodzie – kucharz i fryzjer. 2023”.
Daria przygotowuje konkursowe potrawy.  Foto. OHP Strzelin
Wygrała konkurs
- Do dziś trudno mi uwierzyć, że wygrałam konkurs w Ząbkowicach Śląskich – powiedziała Daria. - O konkursie dowiedziałam się od pani Kasi (Katarzyny Wachowskiej, komendanta strzelińskiego HP – red.). - Długo się nie zastanawiałam, bo lubię gotować i chciałam sprawdzić się. Nie zdawałam sobie jednak sprawy, że będzie to dla mnie tak wielki stres – przyznała Daria. Konkurs odbył się pod koniec marca, ale nawet po trzech tygodniach, kiedy rozmawialiśmy z Darią, tamte emocje były żywe. Konkurs miał część teoretyczną i praktyczną. - W części pisemnej trzeba było odpowiedzieć na 40 pytań. 20 dotyczyło przygotowywania potraw, składników. Tyle samo odnosiło się do przepisów BHP obowiązujących w kuchni. Byłam tak przejęta i skupiona na wybieraniu poprawnych odpowiedzi, że nie zapamiętałam żadnego pytania – z uśmiechem dodała nasza rozmówczyni.Daria z dyplomem i statuetką za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie kulinarnym. Obok Katarzyna Wachowska, komendant strzelińskiego HP OHP i Adam Babiak, właściciel restauracji „Strzelec”
Z Darią rozmawialiśmy w strzelińskiej restauracji „Strzelec”, gdzie praktycznie uczy się zawodu. - Po wypełnieniu testu przyszedł czas na przygotowanie dwóch dań. W kuchni czkało na mnie stanowisko pracy, produkty potrzebne do sporządzenia potraw i kartka z przepisem, co mam ugotować. Trafiłam na kopytka ze szpinakiem, pierś kurczaka w sosie koperkowym i surówkę z kapusty pekińskiej. Na gotowanie mieliśmy trzy godziny. Później trzeba było zanieść dania jurorce. Musiałam odpowiadać na pytania, jak przygotowywałam potrawy. Po powrocie do kuchni posprzątałam stanowisko pracy i w sali obok czekałam na ogłoszenie wyników. Kiedy wyczytywano, kto zajął trzecie, drugie miejsce, nie przypuszczałam, że to mnie przypadnie pierwsze. Byłam zaskoczona, ale bardzo mile zaskoczona – powiedziała uśmiechnięta Daria.
Na ten temat pisaliśmy w 15 (1153) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Na Dolnym Śląsku gotuje najsmaczniej
dla gotowanych przez nią pyszności niejeden już głowę stracił. widzę to na parapecie na zdjęciu.
0

Przeczytaj także